Zakázaný český film Džusový román: Jak dopadli hlavní hrdinové? Docentka, slavný režisér i tragická smrt

Džusový román
Zdroj: TV Seznam
Džusový román - syrově realistické drama o lásce a životním zklamání. První hraný snímek režiséra Feniče. Džusový románFilm mohl jít do kin až po čtyřech letech. A to jen do těch vybraných a s upozorněním, že snímek nezobrazuje realitu života v Československu. Z Aleny Mihulové se stala respektovaná herečka. + 2 fotky+ 3 fotky

Džusový román je realistický snímek o první lásce a životním zklamání, jenž natočil režisér Fero Fenič, který se do té doby zaobíral dokumentární tvorbou. A možná právě proto působí film v některých místech až syrově. Vždyť také trvalo celé čtyři roky, než mu pohlaváři dali zelenou a mohl jít do kin. Jak ale dopadly hlavní herecké hvězdy? Některé pokračovaly dále, jiným tato zkušenost bohatě stačila.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 28. října 2020

Na první hraný film Fero Feniče s názvem Džusový román se můžete podívat dnes ve 22:35 na TV Seznam. Mladá dělnice Alena nastupuje s kamarádkou Jitkou do úplně prvního zaměstnání. Většinu dne jim vyplňuje monotónní práce u výrobní linky v továrně, po práci se však věnují hledání toho “pravého”. Jitka ví, co chce – dům, muže a kupu dětí. Záhy se jí to splní. Ale ani Alena nezůstane na ocet. Na svatbě potká pohledného Frantu, se kterým se vyspí. Jenomže to je teprve začátek.

Známá herečka i pyšný otec

Herečku Alenu Mihulovou není třeba dlouze představovat. Ta zůstala věrná své profesi a po Džusovém románu se ukázala ve více než dvaceti filmech. Angažuje se také v televizi a divadle. Provdala se za režiséra Karla Kachyňu, se kterým má dceru Karolínu. Za film Domácí péče získala v roce 2015 Českého lva.

Josef Vaidiš si zahrál pouze ve třech filmech. Po natáčení emigroval do Německa, kde se stal úspěšným podnikatelem. A neméně úspěšnou je i jeho dcera Nicole. V roce 2003 se stala profesionální hráčkou tenisu. Je již podruhé vdaná za Radka Štěpánka. A právě v druhém manželství se jim narodila dcera Stella.

Jak básníci neztrácejí naději, Kříž, Badinková
Mohlo by Vás zajímat:

Jak básníci neztrácejí naději: Zato ztratili hollywoodskou hvězdu a předvedli odvážné scény naruby

Docentka a významný kameraman

Ani představitelka Jitky, Laura Kurovská, se v herectví nenašla. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a nyní pracuje v Oxfordu jako konzultantka. Traktorista Ladislav Balous zase získal práci vedoucího rekvizitáře na Barrandově.

Jaroslav Brabec přešel takzvaně na druhou stranu. Stal se z něj významný filmový a televizní kameraman a režisér. Kromě toho se také věnuje scenáristice a vysokoškolské pedagogice. Je držitelem třech Českých lvů a čestného uznání za kameru, které obdržel díky filmu Poklad hraběte Chamaré. Ze současnosti jmenujme jeho filmy Kuře melancholik či Andělská tvář.

Domácí péče
Mohlo by Vás zajímat:

Film Domácí péče: Alena Mihulová musela zestárnout a se stříkačkami jí to vůbec nešlo

Zákeřná nemoc a královna šansonu

Práci architekta Ludvíka Širokého jsme mohli vidět v takových hitech jako Kamarád do deště, Bony a klid, Konec Básníků v Čechách či Princezna Fantaghíro. Za svůj výkon byl čtyřikrát oceněn. Zemřel v pouhých 51 letech po zákeřné nemoci.

A nakonec nesmíme zapomenout na královnu našeho šansonu Hanu Hegerovou, která si ve filmu rovněž zahrála. Když se pak po dvaceti letech promítal znovu, a to na srazu, který zorganizoval Fero Fenič, dojalo ji to k slzám. “Při sledování mne zaplavil smutek z té doby,” prozradila zpěvačka.

Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Džusový román, Josef Vaidiš, Nicole Vaidišová, Hana Hegerová, Alena Mihulová
TV Seznam: Džusový román

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články