Smutek Hany Maciuchové: Sen o velké rodině a spoustě dětí se jí nikdy nesplnil

Smutek Hany Maciuchové: Sen o velké rodině a spoustě dětí se jí nikdy nesplnil
Zdroj: se souhlasem České televize
Dynastie Nováků: Všichni členové této železničářské rodiny drží pohromadě. Přesto se musí potýkat s problémy, které do jejich osudů vnáší život.Hana Maciuchová si zahrála výpravčí Lídu KučerovouHerečka Karolina Slunéčková hrála v seriálu i přesto, že trpěla velkými bolestmi z rakoviny.Dynastie Nováků se v roce 1982 stala nejoblíbenějším televizním počinem. A své fanoušky má dodnes.+ 1 fotka+ 2 fotky

Seriál Dynastie Nováků nabídl v roce 1982 nebývalou plejádu těch nejlepších herců. Patřila mezi ně i již zesnulá Hana Maciuchová. Osudnou se jí stala rakovina. Málokdo tušil, jak je na tom. Herečka prožila poslední chvíle v úzkém kruhu rodiny.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 3. července 2022

Dynastie Nováků: Železničářská rodina Nováků spolu prožívá radosti i strasti všedního života. Klanu vévodí patriarcha Maxmilián (Josef Kemr), který je bývalý strojvedoucí. “Jiný” je jen vnuk Pepa (Jaromír Hanzlík), jenž pracuje jako mistr v autoservisu. Tento malý přešlap se zdá být zažehnán vyznamenáním, které k padesátinám dostane Maxmiliánův syn Jan (Radoslav Brzobohatý). Pak se ale v noci stane něco, co mu pokazí nejkrásnější den jeho života. Na první díl seriálu Dynastie Nováků s názvem Narozeniny se můžete podívat dnes v 16:30 na ČT1.

Hana Maciuchová: Zářila i jako Miriam Hejlová v Ulici, připomeňte si její osudové muže
Mohlo by Vás zajímat:

Hana Maciuchová: Zářila i jako Miriam Hejlová v Ulici, připomeňte si její osudové muže

Hana Maciuchová toužila po velké rodině

Herečku trápily zdravotní problémy prakticky celý život. V pětatřiceti letech se jí zhroutil svět. Kvůli složité operaci přišla Hana Maciuchová o možnost mít děti. A to s hercem Jiřím Adamírou plánovala opravdu velkou rodinu. Takový šok nemohl zůstat bez odezvy, okamžitě dostala vysoké horečky.

Jelikož se ale vždy dokázala poprat s nepřízní osudu, začala se věnovat opět práci, mladším sourozencům a jejich dětem. V lednu 2016 zasáhl herečku karcinom prsu, se kterým také neváhala bojovat. Inspirovala ji její maminka, jenž prodělala rakovinu a zcela se vyléčila. Kdyby snahu vzdala, zklamala by tím právě svou matku.

Legendární seriál Sanitka: Zlatu Adamovskou nejvíc zasáhlo natáčení pádu letadla v Suchdole
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární seriál Sanitka: Zlatu Adamovskou nejvíc zasáhlo natáčení pádu letadla v Suchdole

Zdravotní potíže Hany Maciuchové

Napotřetí herečku zasáhla rakovina slinivky, u které však nezabrala ani chemoterapie. V posledních letech jí dělal společnost a pomáhal lékař Karel Valdauf. „Hanička říkala – to jsou moje problémy! Nebudu s nimi nikoho obtěžovat, přenášet je na někoho jiného,” svěřil se minulý rok Blesku.

Krutou diagnózu se tak nedozvěděla herečka sama, ale společně s přítelem. O svém vážném zdravotním stavu věděla již od roku 2019. „Oznámili jí, že má karcinom, a následovaly chemoterapie a ozařování. Snášela bolesti, nechtěla opiáty, protože v té době hrála ještě v Divadle Ungelt. Muselo to být strašně těžké,” dodal Valdauf.

Fero z Chalupářů: Otto Lackovič zemřel přehlížen a v chudobě
Mohlo by Vás zajímat:

Fero z Chalupářů: Otto Lackovič zemřel přehlížen a v chudobě

Poslední chvíle Hany Maciuchové

Když začala ztrácet sílu, odjela za rodinou do Olomouce. Tam se jí ujala sestra Sylvie. Ještě deset dní před smrtí brala telefony, nikdo z jejích kolegů tak netušil nic zlého. Poslední rozloučení proběhlo v úzkém rodinném kruhu. Hana Maciuchová zemřela 26. ledna 2021 ve věku 75 let.

Zdroje informací: 
Wikipedia.org: Hana Maciuchová
Ceskatelevize.cz: Lidé – Hana Maciuchová

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články