Hvězda filmu Já už budu hodný, dědečku, Miloš Kopecký: Jeho víkendy bývaly obestřeny děsivou událostí

Já už budu hodný, děděčku
Zdroj: se souhlasem Nova Cinema
Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které – stejně jako ve filmu – exceloval Miloš Kopecký.Všichni lidé bez výjimky ho rozčilují, v lepším případě pro ně má podrážděné odseknutí, častěji ale přímé urážky. Navíc je obdařen velice zvláštním druhem humoru, vyžívá se v tom, že přivádí druhé do rozpaků.Já už budu hodný, dědečku+ 2 fotky+ 3 fotky

Zdá se, že na roli stárnoucího a nerudného starce ve filmu Já už budu hodný dědečku, byl Miloš Kopecký jako stvořený. Postavy s náturou choleriků doslova miloval. V soukromí však takto průbojný nebyl. Musel se potýkat s těžkými depresemi. Kromě toho trávil víkendy na chalupě, kde se odehrála tragédie.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 2. června 2020

Stárnoucí herec Theodor Bergner se na veřejnosti chová jako správný umělec, doma se z něj však stává pěkný vztekloun. Ostatní lidé jsou pro něj pouhým obtížným hmyzem, který je akorát dobrý k tomu, aby se stal terčem jeho nejapného humoru. Jednoho dne mu však cestu zkříží kouzelný dědeček, a právě tehdy zaklepe na dveře Theodora karma.

Na film Já už budu hodný, dědečku se můžete podívat dnes ve 20:00 na Seznam TV.

Dvojí život

Před kamerou sebejistý muž, který dokáže pobláznit jakoukoli ženu, kterou si zamane a v soukromí nemocný člověk bojující s těžkými depresemi. I takový byl Miloš Kopecký. Možná jeho problémy začaly tím, když svou matku doprovodil k transportu do koncentračního tábora a pak ji už nikdy nespatřil. To by poznamenalo každého.

Po zbytek života se užíral myšlenkou, že kdyby se s ní jeho otec nerozvedl, mohla zůstat naživu. Otec se však bál toho, že by ztratil své kožešnictví, a tak se s manželkou židovského původu raději rozešel. I sám Kopecký strávil rok v pracovním táboře. Po válce odmítl převzít otcův podnik a přidal se k divadlu. Tehdy začal pít.

Josef Bláha a Vlastimil Brodký během natáčení mnohdy improvizovali.
Mohlo by Vás zajímat:

Komedie Tchán: Josef Bláha natáčel se zlomeným žebrem, Bróďa mu chtěl brát míry na rakev

Začátek konce

Miloš Kopecký se oženil celkem čtyřikrát. Poslední manželka, Jana Křečková, s ním vydržela až do jeho smrti. Dalo by se říct, že to byla hotová světice. Musela totiž vydržet Kopeckého zálety a také měnící se náladu, kterou způsobovaly četné záchvaty deprese.

O tom, že se herec léčil s maniodepresivní psychózou, věděl jen jeho ošetřující lékař a nejbližší rodina. Někdy dokonce nedokázal ani vstát z postele. Úplně nejhorší záchvat dostal v roce 1996. Byl převezen do psychiatrické léčebny, kde poté také zemřel, a to ve věku 73 let.

Volné pokračování komedie Zítra to roztočíme, drahoušku a to další úspěšný film Co je doma, to se počítá, pánové, byl natočen roku 1980.
Mohlo by Vás zajímat:

Co je doma, to se počítá, pánové: Proč ve snímku odmítl hrát Miloš Kopecký?

Zděděná nemoc

Deprese se nevyhnula ani jeho potomkům. První dcera Jana, která se narodila z manželství se Stellou Zázvorkovou, projevovala již v dětství sebevražedné sklony. Víceméně se vždy jednalo jen o demonstrativní pokusy ve snaze na sebe upoutat pozornost obou rodičů. Jednoho dne se rozhodla, že se otráví plynem. Stella se ten den ale vrátila domů o něco později a patnáctiletá Jana byla už mrtvá.

I jeho druhá dcera, Barbora, bojovala s depresemi. Navíc jí vadilo, že má slavné příjmení. V dospělosti její deprese nabraly na takové intenzitě, že musela vyhledat odbornou péči v Bohnicích.

Světáci
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární komedie Světáci: Chybělo málo a film skončil v trezoru. Menšík a Bohdalová zažili na place perné chvilky

Prokletá chata

Jako by neměl svých problémů dost, ještě si pořídil stavení, kde se stala dvojnásobná vražda. Šlo o chalupu Červený mlýn u Kremže. Tragédie se odehrála ve čtyřicátých letech. Nikdo pak nechtěl daný objekt koupit, a tak jej Kopecký získal za opravdu výhodnou cenu.

Herec o minulosti domu dlouho nic netušil, přišel na to až později. Nechal ho opravit a pak si tam začal zvát své kolegy a přítelkyně. Po jeho smrti manželka objekt prodala.

Zdroj textu: Blesk, Aha, Kafe
Zdroj fotek: Seznam TV

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články