Skutečná Kniha džunglí: 9 divokých dětí, které vychovali vlci, psi nebo opice

Skutečná Kniha džunglí: 9 divokých dětí, které vychovali vlci, psi nebo opice
Zdroj: se souhlasem Nova Cinema
Kniha džunglí: Sirotek Mauglí prchá před tygrem Šer Chánem, která nenávidí lidi za to, že jej popálili. Rozhodne se tak vrátit k lidem. Má však před sebou ještě dlouhou cestu...V knize je král Ludvík popsán jako orangutan. Ve filmu jej tvůrci zobrazili jako jeho předchůdce gigantopithecuse. Všechna zvířata jsou, dle knižní předlohy, původem indická. Z osazenstva herců měl však, alespoň částečně, tyto kořeny Ben Kingsley.Z herců měl však, alespoň částečně, tyto kořeny pouze Ben Kingsley. Namluvil pantera Bagheeru.+ 2 fotky+ 3 fotky

Kniha džunglí od Rudyarda Kiplinga potěší všechny, kdo hledají dobrodružné příběhy z exotického prostředí. Je ale možné, aby i ve skutečnosti mohla nějaké dítě vychovat “příroda”? Ano, je. Nejde o pouhý výplod autorovy fantazie. Podívejme se spolu na devět nejznámějších divokých dětí.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 5. března 2022

Kniha džunglí: Mauglí, člověčí mládě vychované v džungli smečkou vlků, je jednoho dne donucen opustit svůj domov. Do pralesa totiž přichází tygr Šér Chán, který chce, kvůli jizvám způsobeným člověkem, zničit vše, co vnímá jako ohrožení. Před Mauglím se tak otevírá dlouhá cesta plná úskalí a poznání. Na dobrodružný film Kniha džunglí z roku 2016 se můžete podívat dnes ve 20:00 na Nova Cinema.

Viktor z Aveyronu mohl být i dítětem, kterého se zbavila vlastní rodina. Retardovaný potomek by byl jen přítěží
Mohlo by Vás zajímat:

Viktor z Aveyronu: Záhadné vlčí dítě skončilo jako nebohý lidský pokusný králík

Dina Sanichar

Žil s vlky stejně jako Mauglí. Jednoho dne se jej však podařilo odchytit. Indičtí lovci ho pak poslali do sirotčince. I přes veškeré snahy se Dina Sanichar nenaučil mluvit. Také měl raději syrové nežli vařené maso. Osvojil si pouze jeden lidský zvyk, nebo spíše zlozvyk, a to kouření.

Vlčí chlapec Dina Sanichar: Do konce života jen vrčel, vyl a kouřil cigarety
Mohlo by Vás zajímat:

Vlčí chlapec Dina Sanichar: Do konce života jen vrčel, vyl a kouřil cigarety

Oxana Malaya

Do tří let vyrůstala v normální rodině, pak ji ale její rodiče alkoholici nechali venku. Dalších pět let žila Oxana Malaya v psí boudě. Společnost jí dělalo několik voříšků. Zajímavé je, že si toho nikdo nevšiml. Dítě v boudě se přece jen tak nevidí. Dívka se naučila žít přesně jako oni. Přebrala všechny jejich vzorce chování. Nyní je jí 38 let a žije v ústavu. Kromě toho se stará o zvířata na farmě. Přeje si dvě věci: aby jí lidé přestali říkat psí dívka a aby našla svou biologickou matku.

Shamdeo

S vlčí smečkou žil v lesích severní Indie. Shamdeo používal nehty jako drápy a jeho rozcuchané vlasy zase připomínaly naježenou srst. I on se dostal do sirotčince. Naučil se oblékat a dbát na hygienu, ale stejně jako Dina nikdy nepromluvil.

Marina Chapman

Do džungle se prý dostala v pěti letech a začala žít se skupinkou opic. Marina Chapman se naučila chodit po čtyřech a živit se lesními plody a banány. Od ostatních divokých dětí se odlišuje tím, že byla plně rehabilitována. Podařilo se jí také vydat autobiografii The Girl With No Name: The Incredible True Story Of A Child Raised By Monkeys (Dívka beze jména: Neuvěřitelný příběh dítěte vychovaného opicemi).

Leopardí chlapec

Bezejmenný kluk byl objeven v roce 1912. Běhal po čtyřech, byl však stejně rychlý jako zkušený běžec. Nechyběla mu ani kuráž. Útočil na každého, kdo se k němu snažil přiblížit. Po pár letech ale bohužel přišel o zrak. Mohl za to šedý zákal.

Vlčí dívka Genie: Třináct let žila ve svěrací kazajce na židli, vydávala jen skřeky
Mohlo by Vás zajímat:

Vlčí dívka Genie: Třináct let žila ve svěrací kazajce na židli, vydávala jen skřeky

John Ssebunya

Ve třech letech začal žít s opicemi v džungli. O pár let později skončil v ústavu. I John Ssebunya se, podobně jako Marina, dokázal vypracovat. Jeho opatrovníci totiž zjistili, že je talentovaným zpěvákem. Začal vystupovat s dětským sborem Pearl of Africa. Díky tomu se podíval, mimo jiné, i do Londýna.

Vlčí dívka Alice Doherty: Jako hříčku přírody ji za peníze předváděli vlastní rodiče
Mohlo by Vás zajímat:

Vlčí dívka Alice Doherty: Jako hříčku přírody ji za peníze předváděli vlastní rodiče

Kamala a Amala

Patří mezi nejhorší případy vlčích dětí. Když je v roce 1920 objevili v indickém Midnaporu, vrčely, strhávaly ze sebe oblečení, přijímaly jen syrové maso a vyly. Amala zemřela rok po zajetí. Kamala se naučila chodit vzpřímeně a říct pár slov. Ale ani ona nežila dlouho. V roce 1929 podlehla selhání ledvin.

Madina

A nakonec se podíváme do ruských končin. Madina do svých tří let dováděla s tlupou psů. Dělila se s nimi o jídlo, hrála si s nimi a spala. Když ji v roce 2013 našli sociální pracovníci, byla nahá, chodila po čtyřech a podobně jako Kamala a Amala dokázala věrohodně napodobit vrčení. Kupodivu byla fyzicky i mentálně zcela zdravá, což je pozoruhodný fakt vzhledem k tomu, čím si prošla.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Dina Sanichar, Marina Chapman, Amala and Kamala, Oxana Malaya 

Scoopwhoop.com: 8 Real-Life Stories Of Children Like Mowgli Who Were Brought Up In The Wild

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články