Leoš Suchařípa, hvězda filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne: Kvůli Věře Chytilové skončil na prášcích

Leoš Suchařípa, hvězda filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne: Kvůli Věře Chytilové skončil na prášcích
Zdroj: Česká televize
Po prvním natáčecím dnu bylo pěkně veselo. Když záběry uviděla režisérka Chytilová, měla prý lézt po všech čtyřech a přitom řvát: „To ne!“Leoš Suchařípa kvůli nekonvenčnímu přístupu režisérky skončil na uklidňujících prášcích.Na hlavní roli si myslel i Miloš Kopecký. Když ji nedostal, začal držet bobříka mlčení.Faunovo velmi pozdní odpoledne se natáčelo v Praze.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Leoš Suchařípa coby stárnoucí elegán, který si ještě sem tam užije, podal ve filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne nezapomenutelný výkon. A to i přesto, že se k němu režisérka Věra Chytilová nechovala zrovna nejlépe. Dokonce kvůli ní skončil na prášcích.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 15. ledna 2021

Komedie Věry Chytilové, jež v roce 1983 vznikla na motivy povídky Jiřího Brdečky, sleduje život starého mládence, který se snaží odehnat myšlenky na blížící se stáří různými eskapádami s výrazně mladšími dívkami. Neskončí však kvůli tomu jako tragikomická figurka? Celý život byl totiž zvyklý jen brát a nic nedávat. Na snímek Faunovo velmi pozdní odpoledne se můžete podívat dnes v 18:00 na CS Filmu.

Docela jiný faun

Kdoví, jak by vůbec Faunovo velmi pozdní odpoledne vypadalo, kdyby si elegána, kterého naplno postihla krize středního věku, střihl jiný herec. O roli prý totiž měl velký zájem také Miloš Kopecký, kterému by stoprocentně sedla jako ulitá.

Jenže Věra Chytilová si, jako obvykle, prosadila svou a povolala Leoše Suchařípu. Kopecký se pak s režisérkou, která byla jeho kamarádka, pohádal a nějakou dobu spolu nemluvili.

Panelstory: Chytilová si natáčení doslova vynutila. Lukáš Bech se neměl kvůli otci ve filmu vůbec ukázat
Mohlo by Vás zajímat:

Panelstory: Chytilová si natáčení doslova vynutila. Lukáš Bech se neměl kvůli otci ve filmu vůbec ukázat

Psychický teror

Věra Chytilová zastínila svou nebojácností spoustu svých mužských protějšků. Když se jí znelíbil někdo ze štábu, neváhala ho seřvat jako malého Jardu, a pokud jí to nestačilo, přišly na řadu facky. Herce se zase snažila psychicky zdeptat. Byla přesvědčená, že když je vytočí k nepříčetnosti, projeví se u nich ty pravé emoce.

Jejím neobvyklým metodám neunikl ani Leoš Suchařípa, pro kterého se natáčení Faunova velmi pozdního odpoledne stalo hotovým mučením. Nakonec však na cholerickou režisérku „vyzrál po svém“ a začal užívat prášky na uklidnění. Když měl v sobě dva, mohla křičet klidně celý den.

Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Faunovo velmi pozdní odpoledne
Česká televize: Faunovo velmi pozdní odpoledne

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články