Nová posila Ulice Vendula Fialová: Když mi dali roli, položila jsem telefon a skákala radostí

Po rodině Klímových se v seriálu Ulice objevuje další nová postava, Dita Tálská v podání Venduly Fialové
Zdroj: se souhlasem TV Nova
Dita a Vítek spolu pracují v bance. Vítek si zatím tak docela nesedl s novým šéfem, ale zdá se, že Dita se do všeho správně vloží...V cizích očích může taková situace vypadat podezřele. Co si z toho vyvodí drbna Pumrová? Vítka Klímu už známe - přestěhoval se s rodinou do Prahy z Libverdy, protože dostal lepší místo. Zatím se mu ale v novém působišti moc nelíbí. Pomůže mu kolegyně Dita překonat problémy? Dita Tálská sice Vítkovi pomáhá v nové práci, v očích Mileny Pumrové se ale dějí docela jiné věci... Komu se se svými postřehy brzy svěří? + 1 fotka+ 2 fotky

Do Ulice přichází nová postava – Dita Tálská. Už jen proto, že se objeví spolu s Vítkem Klímou, můžeme tušit, že půjde o jeho kolegyni z práce. A tak to také je, i když drbna Milena Pumrová si samozřejmě vše hned vyloží po svém...

Zdeňka Nezbedová
Zdeňka Nezbedová 19. února 2021

Jako nová posila, jíž režisér svěřil roli Dity Tálské, nastupuje do týmu seriálu Ulice rodačka z Ostravy Vendula Fialová. Jaká je v civilu a co má společného se svojí novou postavou?

Markéta Slavíková má se svojí seriálovou postavou Karlou mnoho společného. Stejně jako Karla je matkou malého dítěte. Jak se svojí druhačkou zvládá distanční výuku?
Mohlo by Vás zajímat:

Markéta Stehlíková z Ulice o pandemii: Člověk se probudí a je z něj pedagožka, družinářka, svačinářka, asistentka

Kdo je Vendula Fialová?
Herečka, moderátorka a optimistka. Ráda se směji, klidně nahlas! 

Díváte se na Ulici?
Ulici jsem dřív sledovala hodně, ale pravdou je, že běží v čase, kdy jsem většinou v divadle, tak ji vídám sporadicky. Pravidelně ji sledují mé kamarádky, a až mě tam uvidí, budou pištět radostí, psát, volat, fotit obrazovku, už se na to těším. 

Jaká první asociace vás k seriálu Ulice napadne?
Jako první mě napadne Ondra Volejník (pozn. barman Tony), úžasný herec, kterého jsem potkala na jevišti při své první velké roli v Praze. Je to úžasný člověk. Už jsme se v Ulici dokonce potkali na place a byla to velká radost.

Vítek Klíma, kterého v Ulici hraje právě Filip Čapka, dostal novou práci v Praze, a tak se celá rodina stěhovala z Libverdy, kde mají kořeny. Nic není ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát... A co na sebe prozradil sám herec? Třeba to, že umí obládat bagr a další těžkou techniku, ale také rád maluje, zahradničí a pracuje "kolem baráku"...
Mohlo by Vás zajímat:

Nová posila Ulice Filip Čapka alias Vítek Klíma: Hraní je pomíjivé, balzám je zvládnout dvacetitunový bagr

Proč si diváci Ditu oblíbí?
Protože je to normální ženská do nepohody. Parťačka se smyslem pro humor, která nepodrazí.  

Máte s vaší postavou něco společného?
Faktem je, že její oblouk stále pokračuje, a doufám, že i bude, ale dosavadní Dita je mi podobná velmi – ženská, která řekne, co si myslí. Točili jsme scénu, kde svůj názor řekne nadřízenému a nezalekne se, že riskuje pozici v práci. V tom s Ditou souzním. Když cítím, že se někdo nezachoval fér, řeknu to a je mi jedno, zdali je to prezident planety. Jde vždy o to, jak to člověk řekne. Volit správnou formu a slova, ale nesmí se zaleknout a mlčet, to ne! A taky se ráda směje a má ráda humor, tak v tom jsme totožné.

Jak jste roli v Ulici získala?
Byla jsem na kamerovkách na jinou roli, což tehdy nevyšlo. Když se pak hledala herečka na roli Dity, zavolali mi, že pan režisér si mě pamatuje a že bych se do té role hodila. Položila jsem telefon a skákala radostí. 

Těžký osud Šárky Ullrichové z Ulice: Přiznala anorexii, bulimii, smrt blízkého přítele i drogovou minulost
Mohlo by Vás zajímat:

Těžký osud Šárky Ullrichové z Ulice: Přiznala anorexii, bulimii, smrt blízkého přítele i drogovou minulost

Probíhá natáčení Ulice tak, jak jste si představovala?
Lidé jsou tam úžasní, a teď myslím opravdu všechny. Od pana řidiče přes paní v bufetu, lidi na vrátnici, kostymérky, maskérky, zvukaře, kameramany, režiséry, asistenty režie, klapku, rekvizitáře, je jich tolik a na natáčení je úžasná energie a jsou tak milí, ochotní, vstřícní. Mám z toho velkou radost.

Co vaši herečtí kolegové, jaká je atmosféra na place a mimo natáčení?
Panuje tam vstřícná a přátelská atmosféra. Nejčastěji jsme na exteriérech, kde se točí banka. Moji kolegové jsou velmi přátelští, takže si hodně povídáme a smějeme se. Je to radost! 

Zdroje informací: 
TV Nova

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články