Peklo s princeznou: Jiří Mádl se topil lépe než kaskadér, Tereze Ramba maminka zakázala jednu scénu

Peklo s princeznou: Jiří Mádl se topil lépe než kaskadér, Tereze Ramba maminka zakázala jednu scénu
Zdroj: se souhlasem České televize
Peklo s princeznou: Princ Jeroným by se měl oženit s princeznou Anetou. Jenomže ta odmítá dostát předem domluvenému svazku. Princeznin otec, král Leopold, si proto vymyslí, že se o jeho dceru uchází sám Lucifer. Zalekne se toho princ Jeroným?Miloš Forman zvládl svou roli pekelného správce za pouhé dvě hodiny. Každý z herců měl až pět identických kostýmů, kdyby bylo potřeba se převléci do suchého. + 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Natáčení pohádky Peklo s princeznou bylo skutečně náročné, a hlavně nebezpečné. Došlo na krev, hrozivý pád i zdivočelé zvíře. Pohádkový princ Jiří Mádl a Lucifer Martin Stránský by mohli vyprávět...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 28. prosince 2021

Děj pohádky Peklo s princeznou: Princezna Aneta se nechce vdávat. Rozhodně ne za dopředu domluveného prince Jeronýma. Jeho otec, král Bedřich, ale na svatbě trvá a hrozí, že pokud bude slib porušen, vyhlásí válku. Anetin otec, král Leopold, proto vymyslí, že má o jeho dceru zájem samotný Lucifer. Doufá, že to kvůli tomu Jeroným vzdá a přesvědčí otce, aby zachoval klid zbraní. Na českou pohádku Peklo s princeznou z roku 2009 se můžete podívat dnes ve 20:05 na ČT1.

Kde se natáčela pohádka O vánoční hvězdě? V tomto kouzelném skanzenu Zuberec
Mohlo by Vás zajímat:

Kde se natáčela pohádka O vánoční hvězdě? V tomto kouzelném skanzenu Zuberec

Trampoty Jiřího Mádla

Herec Jiří Mádl to neměl lehké již od prvního natáčecího dne pohádky Peklo s princeznou. Čekala na něj scéna, kdy měl ze skály spadnout do jezera. Původně měl tento náročný kousek zvládnout kaskadér, jenomže neuměl moc věrohodně zahrát, že se topí. A tak se toho musel ujmout sám herec. A nedopadlo to dobře.

„Pád do vody sice prožil,” prozradil člen štábu webu Blesk.cz. „Následné nešetrné tahání za nohu před kamerou ze skály odnesl celým sedřeným bokem. Přiznal to ale až na druhý den.” Namále měla i jeho herecká kolegyně Tereza Ramba. Musela slaňovat z kopule letohrádku v Kroměříži. Měla z toho strach, a navíc jí to prý zakázala maminka. Naštěstí ale vše dobře dopadlo.

Čertoviny jsou česká filmová pohádka režírovaná Zdeňkem Troškou. Snímek, inspirovaný pohádkovou tvorbou Jana Drdy, Josefa Lady a dalších spisovatelů.
Mohlo by Vás zajímat:

Pohádka Čertoviny: Sára Sandeva vyváděla kvůli hmyzu, na natáčení se přijel podívat prezident Zeman

Děsivý pád Martina Stránského

Pro herce Martina Stránského to byla v jistém smyslu premiéra, čerta ještě nikdy nehrál. Teď se mu naskytla příležitost střihnout si samotného Lucifera. Jenomže to ještě nevěděl, že ho bude čekat ošklivý pád, který způsobí jeho kostým. „Při jedné klapce jsem si krásně šlápnul do svého pláště a rozplácl jsem se asi o půl metru jinde, než kde jsem se měl původně rozplácnout a kde na mě čekala matrace. Na tu jsem se bohužel netrefil a vzal jsem to v podstatě kostrčí o hranu schodu,” prozradil herec deníku Blesk.

Naštěstí neměl nic zlomeného, ale i tak to byla útrapa. „Po pár dnech se mi na zadku vylila nádherná modřina. Měl jsem dohromady asi šestnáct natáčecích dní a po tom pádu to bolelo jako čert, ale přerušovat jsem nic nemusel,” dodal Stránský.

Tři bratři je český hudební pohádkový film režiséra Jana Svěráka. Jedná se o filmovou adaptaci dětských minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.
Mohlo by Vás zajímat:

Hudební pohádka Tři bratři: Inspirací pro podobu vlka byl Svěrákův pes Filip, bábu z mokřin si zahrál Jiří Lábus

Karambol Václava Postráneckého

Při natáčení zažíval trable i Václav Postránecký. Měl otevřít dveře do komnaty, z nichž poté vyběhne kůň. Během jednoho záběru je ale otevřel dříve, než měl a divoký lichokopytník jej málem srazil. Kastelánka zámku Frýdlant zase měla strach o historickou podlahu. Filmaři na ni museli položit desky s koberci a zvířeti dát speciální gumové návleky.

Zdroje informací: 
Wikipedia.cz: Peklo s princeznou 
Česká televize: Peklo s princeznou

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články