Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

Vrchní, prchni: Svěráka si spletli s číšníkem a Patrasová kvůli nahotě opila Smoljaka rohlíkem

Vrchní, prchni: Svěráka si spletli s číšníkem a Patrasová kvůli nahotě opila Smoljaka rohlíkem
Zdroj: Prima Max
+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Myslíte si, že vás notoricky známá komedie Vrchní, prchni nemůže už ničím překvapit? A co takhle vynechanou scénou, ve které se objevil Brodský a Menšík? Anebo že námět filmu napadl Svěráka při jedné humorné scénce v hospodě?

Kamil Šivák 18. června 2020

Dalibor Vrána to má v životě těžké. Miluje ženy a ženy milují jeho, a proto musí platit spoustu alimentů. Jako knihkupec si nevydělá tolik, aby vše bez problémů pokryl, a tak využije toho, že si jej lidé v restauracích pletou často s číšníkem a začne vybírat peníze. Práce mu jde skutečně od ruky a stává se z něj fantom a postrach stravovacích zařízení. Navíc se mu jeho způsob obživy daří maskovat před svým okolím. Až jednou v Karlových Varech…

Na film Vrchní, prchni se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max

Scénář vznikl díky náhodě

Občas vznikne nějaká věc snad na popud samotného osudu. Zdeněk Svěrák zavítal po jednom představení do Malostranské besedy a jelikož měl na sobě tmavý oblek s motýlkem, ihned se od stolů ozvalo netrpělivé volání, aby je už laskavě zkasíroval, že na číšníka čekají celou věčnost. Svěrák jim samozřejmě vysvětlil, že došlo k omylu, nicméně se mu díky této příhodě začal v hlavě rodit nápad na scénář komedie Vrchní, prchni.

Petr Nárožný v hlavní roli

Při sepisování scénáře si Svěrák usmyslel, že by do role podvodného vrchního nejlépe zapadl Petr Nárožný. Ladislav Smoljak byl však opačného názoru. Ten byl zase přesvědčený o tom, že ho nejlépe zahraje Josef Abrhám. Šlo mu o to, aby číšníka zahrál herec, jenž nebude na první pohled komikem, ale bude se snažit dávkovat humorné scénky po kouscích.

Svěrák nakonec souhlasil, ale jelikož Nárožný s rolí počítal na sto procent, musel mu tuto nepříjemnou zprávu sdělit sám Smoljak. Jak později vzpomínal, snažil se mu to co nejvíce vysvětlit, ale marně. Zklamaný Nárožný se prostě naštval.

Film Na samotě u lesa: Svěrák dostal omylem zaplaceno dvakrát, vyřešili to šalamounsky
Mohlo by Vás zajímat:

Film Na samotě u lesa: Svěrák dostal omylem zaplaceno dvakrát, vyřešili to šalamounsky

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

Když se Dáda Patrasová dozvěděla, že ji čeká nahá scéna ve sprše, musel ji polít studený pot. Nakonec se ale dokázala vzchopit a ušila na Smoljaka menší boudu. “Řekla mi, že do toho půjde, ale musí si nechat kalhotky, protože má své dny. Já jsem s tím samozřejmě souhlasil,” zavzpomínal Ladislav Smoljak. “Až později mi řekli, že to nic neznamenalo, že i tak mohla klidně točit úplně nahá. Měl jsem být přísnější.”

Hvězdný film bez hvězd

Co byste řekli na to, že by se ve filmu objevil Menšík, Bohdalová, Brzobohatý a Brodský či Suchý? Vše už bylo natočeno, jenomže šlo o hromadnou scénu, a jelikož měl v té době Jiří Suchý zakázáno točit, dramaturg Barrandova Toman tuto část nemilosrdně vystřihl. A přitom by bylo hezké vidět, jak Vránu vypečou herci, když mu namísto zaplacení odpoví, že jsou zvyklí pít na sekeru.

Zdroj textu: Blesk, Aha, čsfd
Zdroj fotek: Prima Max

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články