Ze zákulisí pohádky Nejlepší přítel: Jiří Langmajer měl neobvyklou kouzelnickou výpomoc

Ze zákulisí pohádky Nejlepší přítel: Jiří Langmajer měl neobvyklou kouzelnickou výpomoc
Zdroj: se souhlasem České televize
Pohádka o lásce, štěstí a věrném kamarádství, jehož pouta nedokáží zpřetrhat ani mocnosti pekelnéPohádka o lásce, štěstí a věrném kamarádství, jehož pouta nedokáží zpřetrhat ani mocnosti pekelné.Pohádka o lásce, štěstí a věrném kamarádství, jehož pouta nedokáží zpřetrhat ani mocnosti pekelné.Pohádka o lásce, štěstí a věrném kamarádství, jehož pouta nedokáží zpřetrhat ani mocnosti pekelné.+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Při natáčení pohádky Nejlepší přítel se snad nejvíce zapotila pohádková princezna, nebo přesněji řečeno komtesa Rézinka v podání herečky Kristíny Svarinské. Prý zažívala úplné peklo. Totéž ale platilo i pro její kolegy na čele s Jiřím Langmajerem a Ondřejem Sokolem, museli se vypořádat s příliš hlučnými pávy...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 21. prosince 2021

Děj pohádky Nejlepší přítel: Jednoho dne ukradne čert Matěj chudému Ondrovi kousek chleba. Za trest mu musí plnit přání tak dlouho, dokud nebude zcela spokojený. Po nějakém čase se z nich stanou přátelé. Když se ale Ondra zamiluje do mladé komtesy Rézinky, nastanou komplikace. Do děje totiž vstoupí zrádný baron a Ondra slíbí, že za noc postaví pro komtesu nový zámek, jen aby dokázal, že je lepší než boháč. Nebude to však nad čertovy síly? Na vánoční pohádku Nejlepší přítel z roku 2017 se můžete podívat dnes ve 20:05 na ČT 1.

Skutečný život Kryštůfka Robina: Slavný pohádkář svého syna odstrkoval, neměl rád děti
Mohlo by Vás zajímat:

Skutečný život Kryštůfka Robina: Slavný pohádkář svého syna odstrkoval, neměl rád děti

Princezna Kristíny Svarinské

Slovenská herečka Kristína Svarinská si sice jako malá na princeznu hrála, herecky po ní ale nijak zvlášť netoužila. Když jí pak roli komtesy Rézinky nabídl režisér Karel Janák, se kterým se znala již z filmu 10 pravidel jak sbalit holku, kývla na ni. „Aspoň jsem to stihla do třicítky,” řekla pro deník Blesk.

To ještě netušila, že ji čeká hned několik problémů. Tím prvním byla mateřština. Celou dobu se snažila mluvit co nejlépe česky. Štáb jí dokonce kvůli tomu zařídil i koučku. Ale marně. Kvůli vysokému tempu natáčení skončila Rézinka v dabingovém studiu. Namluvila ji herečka Marika Šoposká.

Pohádky versus realita: Princ z Krásky a zvířete byl chlapec trpící hypertrichózou
Mohlo by Vás zajímat:

Pohádky versus realita: Princ z Krásky a zvířete byl chlapec trpící hypertrichózou

Peklo s kostýmy v pohádce Nejlepší přítel

Kristína Svarinská se nejlépe cítí v džínách a mikině. Princeznovské šaty se jí sice líbily, zároveň je však shledala velmi nepraktickými.Nedovedu si vůbec představit, jak v tom mohly ty princezny kdysi chodit,” dodala. Popasovat se s nabíranými šaty se pro ni stalo hotovým peklem.

Nejdůležitější pro ni byla psychická příprava. Musela dávat pozor, aby se nikde nezachytila, nepřišlápla si je, nebo aby jí na ně někdo nestoupl. „Když jsem měla třeba i krátkou pauzu, okamžitě jsem je sundala. Nesměly se zničit a taky jsem se mohla v pohodlí nadechnout,” zavzpomínala herečka s úsměvem.

Tři bratři je český hudební pohádkový film režiséra Jana Svěráka. Jedná se o filmovou adaptaci dětských minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.
Mohlo by Vás zajímat:

Hudební pohádka Tři bratři: Inspirací pro podobu vlka byl Svěrákův pes Filip, bábu z mokřin si zahrál Jiří Lábus

Jiří Langmajer a kouzelník

Peklo nezažívala jen pohádková princezna, ale i celý štáb. Když se natáčení Nejlepšího přítele přesunulo na zámek v Ploskovicích, obsadili jeho zahradu hluční pávi. Zřejmě chtěli tvůrcům předvést své herecké kvality. Bohužel však křičeli a skřehotali ve chvílích, kdy to bylo nejméně vhodné.

Jakmile se chystal některý z herců pronést svou řeč, “nadaboval” ho páv. Filmařům nezbylo nic jiného, než kapitulovat, natočit to i s pávy a pak předabovat. Nebyla to ovšem jediná náhrada, která se před kamerou odehrála. Když Jiří Langmajer míchá a rozdává karty, ve skutečnosti nevidíme jeho ruce. Zaskočil jej iluzionista Jakub Kroulík.

Zdroje informací: 
Česká televize: Nejlepší přítel 
Wikipedia.cz: Nejlepší přítel 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články