Krémová polentová kaše: Rychlý recept s parmazánem, máslem a bazalkou

Polenta pochází z Itálie a je to vlastně slaná kaše z kukuřičné krupice. Používá se jako příloha, ale lze ji konzumovat také samostatně. Zkuste si připravit náš recept na krémovou polentovou kaši s bazalkou.

Jana Jánská
Jana Jánská 18. ledna 2023

Polenta je klasický italský pokrm, ale setkat se s ní můžeme i v Černé Hoře nebo v Chorvatsku. Cestu našla také do české kuchyně, často se podává jako příloha ke kuřecímu masu.

polenta
Mohlo by Vás zajímat:

Polenta není jen kaše: Bezlepková alternativa mouky je skvělá pečená i jako sladký dezert

Jak připravit polentu

Postup je mimořádně jednoduchý, stačí jenom pár minut a vykouzlíte báječnou polentu. Zkuste si připravit třeba krémovou polentovou kaši, obstojí i jako samostatné jídlo. Na tento recept budete potřebovat:

  • 4 hrnky vody
  • 1 hrnek polenty
  • 1/2 hrnku nastrouhaného sýru typu parmazán
  • 4 lžíce čerstvého másla
  • hrubozrnná mořská sůl

Vodu osolíme a přivedeme k varu. Do vroucí vody vsypeme hrnek instantní polenty a za stálého míchání ji necháme vařit cca 3 minuty.

Polentu odstavíme z plotny a ihned do ní vmícháme nastrouhaný sýr spolu s máslem. Kaši mícháme tak dlouho, dokud se sýr a máslo nerozpustí. Ozdobíme bazalkou a můžeme podávat.

Vegetariáni na polentu nedají dopustit.
Mohlo by Vás zajímat:

Polenta: Nenápadný zázrak italské kuchyně

Zdroj informací:
Toprecepty.cz: Krémová polentová kaše
Zdroj fotografie:
se souhlasem Toprecepty.cz

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články