Vraždící transsexuální farmářka Susan Monica: Své oběti házela prasatům. Zabíjela prý jen proto, aby prokázala trpícímu milost

Vraždící transsexuální farmářka Susan Monica: Své oběti házela prasatům. Zabíjela prý jen proto, aby prokázala trpícímu milost
Zdroj: Unsplash

Robert Haney hledal v roce 2013 nějakou brigádu, když vtom na serveru nabízejícím práci narazil na nabídku Susan Monicy, týkající se její farmy, která byla postavena na 20 akrech lesní půdy. Hledala nějakého pomocníka. Musela se totiž starat i o svou firmu prodávající kované ploty. Robert si tehdy myslel, že to bude pro něho to pravé – vydělá si a zároveň užije klidu. Ale jak se říká, člověk míní a život mění.

Kamil Šivák
Kamil Šivák04. 09. 2023 11:00

Když se ale Robert počátkem roku 2014 svým dětem neozval, pojaly podezření a vydaly se navštívit Susaninu farmu. Ta jim tvrdila, že jejich otec u ní nepracuje již čtyři měsíce. Jenomže to nebyla pravda. Její pozemek ve skutečnosti nikdy neopustil.

Lež má krátké nohy

Začneme velkým spoilerem. Susan Monica se narodila jako Steven Buchanan v Kalifornii, a to přesně 8. července 1948. O jejím životě se toho moc neví, jen že během války ve Vietnamu narukovala k námořnictvu. Po čestném propuštění ze služby začala žít jako žena. V práci se jí, coby inženýrce, velmi dařilo. V roce 1991 si tak mohla koupit první nemovitost. Dvacetiakrovou venkovskou farmu ve Wimeru v Oregonu, kde chovala prasata a slepice.

Kromě toho postavila na pozemku ještě stodolu. Pak začala snít o domku. A právě v té době se seznámila s Robertem, který měl její plán zrealizovat. Jenomže proč se přestal dětem ozývat? Když k ní jeho potomci přijeli, jen je zaúkolovala, aby si vzali z přívěsu jeho osobní věci, které si před svým odchodem "zapomněl" vzít.

Když vstoupili dovnitř, ihned začali pochybovat o jejích slovech. Nechal si tam svou oblíbenou koženou bundu, nástroje a psa, který zmateně pobíhal sem a tam. Jeho rodina ho tak raději na policii nahlásila jako pohřešovaného. Policisté se šli vyptávat samozřejmě i Susan. Ta pořád tvrdila, že prý odešel kvůli nějaké naléhavé rodinné záležitosti. Proč pak ale byla v blízkém obchodě použita jeho kreditní karta, když už měl být dávno za horami?

Domovní prohlídka s děsivým objevem

Jakmile policisté zjistili, že Susan lže, zajistili si příkaz k domovní prohlídce. Během ní se podařilo najít cosi, co vypadalo jako lidská noha uříznutá v polovině stehenní kosti. Během dalšího výslechu žena začala tvrdit, že na podzim roku 2013 zjistila, že její prasata pojídají mrtvolu Roberta Haneyho. Ležel u nich v ohradě a z břicha mu trčely vnitřnosti. Myslela si, že je stále naživu, tak aby zmírnila jeho utrpení, rozhodla se ho střelit do hlavy.

Tato praxe jí nebyla cizí. Prý to často dělávala pro svá trpící zvířata. Zřejmě se svým způsobem považovala za samaritánku. Když se jí ale kriminalisté zeptali na to, zda by u ní náhodou nenašli ještě někoho jiného, komu také prokázala milosrdenství, sesypala se a na mapě svého pozemku udělala přímo uprostřed červený křížek. Pak řekla jen jedno slovo: "Steve".

Stephen (Steve) Delicino u ní pracoval v roce 2012. Prý jí ukradl dvě zbraně. Když je našla mezi jeho věcmi, začali se o ně přetahovat. Jedna z nich ho pak "náhodou" střelila zezadu do hlavy. Pak ho ještě jednou, prý opět v záchvatu boje, střelila druhá zbraň. To už bylo detektivům jasné, že na její farmě nebude jenom Steve a Robert. Susan přisvědčila, že je to sice pravda, ale o dalších 17 mužích raději pomlčí, nechce totiž skončit ve vězení na doživotí.

Bujná fantazie

Pokud bychom připustili možnost, že Susan Roberta skutečně zbavila velikého utrpení, proč pak ale jeho tělo rozsekala sekerou? A proč nejprve tvrdila, že se se Stevem prala a u soudu vyšla s verzí, že se do hlavy střelil sám? Policisté měli tak zpočátku obavy, zda nebude stát porota na její straně. Že Robertovo tělo poté rozsekala, ještě neznamenalo, že ho předtím skutečně zaživa nežrala její prasata. Pak třeba zpanikařila.

Jenomže její podivné chování pokračovalo i u soudu. Na každé stání přišla v jiné paruce. Jistě, nebylo to trestné, ale působilo to přinejmenším divně. Také se svému spoluvězni v zadržovací cele podepsala na přání jako "nejsladší vrah v okrese Jackson". Nakonec ale byla shledána vinnou ze dvou vražd a odsouzena k doživotí s možností propuštění po padesáti letech.

Soudce Tim Barnack si po skončení procesu povzdechl, že tato žena je skutečně chladnokrevnou vražedkyní. Středobodem jejího světa jsou prasata, ta miluje. Člověk a jeho život je až na konci její škály priorit.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Susan Monica
Allthatsinteresting.com: Susan Monica, The Oregon Farmer Who Murdered Two Of Her Employees And Fed Them To Her Pigs

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články