Žaneta (38): Manžel bydlel po rozvodu stále u mě, neměl kam jít. Vykopla jsem ho konečně poté, co to vážně přehnal

vztek
Zdroj: freepik.com

Žaneta se rozváděla s manželem v „dobrém“ a chtěla mu vyjít vstříc. Nechala ho bydlet ve svém bytě, dokud si něco nenajde. Po roce ho přistihla ve své posteli se společnou kamarádkou.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 12. 06. 2024 13:00

Náš rozvod proběhl hladce a já nechtěla Hynka (41) jen tak vykopnout na ulici. Nechala jsem ho u mě doma, dokud si nenaspoří a nenajde si bydlení. Byla to chyba a nakonec po roce letěl i se všemi věcmi během minuty.


Rozvod jsme chtěli oba dva

Bylo těžké si s Hynkem přiznat, že nám to neklape. Když jsme se brali, vždycky jsme pohrdali těmi, kdo se brzo rozvádí. Jenže už po třech letech se všechno změnilo. Hynek přišel o dobrou práci, já procházela problémy v rodině a v nepohodě už nám to tak dobře neklapalo. Navíc našel Hynek občas našel bokovku a já se taky zakoukala.

Upřímně jsme si promluvili a zjistili, že jsme spíše přátelé, než partneři nebo dokonce milenci. Byla jsem upřímně nadšená z toho, jak klidně jsme se dokázali shodnout. Bez urážek, křiku a pocitu viny. Pak mi ale Hynek oznámil, že nemá peníze na jiný byt a musí ještě zůstat u mě. Byt jsem dostala po babičce, mrzelo mě, že Hynek nemá kam jít.

Svolila jsem, aby zůstal u mě a nastřádal nějakou rezervu. Jenomže měsíce ubíhaly a on si u mě vesele bydlel dál, jakoby se nechumelilo. Vyjídal lednici, polehával na gauči a vůbec mi nepřipadalo, že si něco hledá. Byl ke mně sice milý a občas uvařil, ale to nebyl účel našeho rozvodu. Po půl roce jsem na něj uhodila, že musí jít pryč. Zase ukázal oči zraněné laně a tak jsem přitvrdila. Začala jsem spát mimo domov, u svého nového přítele.


Myslela jsem si, že mu ješitnost poručí odejít

Hynkovi muselo být naprosto jasné, kde trávím noci. Nikdy se mě na to nezeptal, ale já to poznala na jeho výrazu. Říkala jsem si, že je to otázka týdne a bude pryč. Nestalo se tak, Hynek dokonce ztratil práci a pak byl dlouho nemocný. Ve svém vlastním bytě jsem už skoro nebydlela.

Známí nechápali, co to provádíme. Mysleli si, že to snad zkoušíme znovu dohromady. Můj nový přítel už se mnou neměl trpělivost a já ho chápala. Kdo by chtěl chodit s ženskou, které doma trčí bývalý manžel? Moje matka tvrdí, že jsem prostě příliš hodná a důvěřivá.

Já chtěla být spravedlivá a rozejít se opravdu v dobrém. Klidně bych se s Hynkem v budoucnu přátelila, kdyby neudělal jednu vážně nechutnou věc. Pak už jsem s ním ztratila trpělivost a přestala jsem být hodnou naivkou, kterou Hynek akorát využívá. Jednou jsem přišla do svého bytu během polední pauzy a spatřila tam něco nehorázného.


Věci rázem lítaly oknem

Přistihla jsem Hynka s jednou naší známou, jak si to rozdávají v mojí posteli. Něco se ve mně zlomilo, popadla jsem Hynkův počítač a vyhodila ho z okna. A pak letělo všechno ostatní, co mu patřilo. Kdybych měla sílu, vyhodím snad i jeho. To jsem měla udělat už dávno.

Dotyčná s křikem utekla a když si šel Hynek posbírat věci, zamkla jsem se v bytě a odmítla mu otevřít dveře. Zavolal kamarádovi, který pro něj přijel a nechal ho u sebe bydlet. Teď si konečně opravdu hledá bydlení a já mám pokoj.


Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články