10 věcí, které jste nevěděli o fotografovi Tomáši Třeštíkovi: Jak to má s alkoholem a co všechno sbírá?

10 věcí, které jste nevěděli o fotografovi Tomáši Třeštíkovi: Jak to má s alkoholem a co všechno sbírá?
Zdroj: Herminapress
Bývalou manželkou fotografa Tomáše Třeštíka je populární spisovatelka Radka Třeštíková.S Radkou Třeštíkovou má Tomáš dvě děti, syna Jonatána a dcerku Ellu.Oba se snažili, aby jejich rozchod proběhl co možná nejpoklidněji, právě s ohledem na děti.Podle statusů na Facebooku jsou děti skutečným středobodem vesmíru Tomáše Třeštíka. Píše zde o nich poměrně často.+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Spekuluje se o tom, že moderátorka Eva Decastelo tvoří pár s fotografem Tomášem Třeštíkem. Podívali jsme se mu na zoubek a připravili pro vás deset zajímavostí, které jste o něm nejspíš nevěděli. Co měl společného s Petrem Čtvrtníčkem a čím to, že ho sleduje tolik lidí na sociálních sítích?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 24. června 2022

Fotograf Tomáš Třeštík je bezpochyby zajímavou osobností českého showbyznysu. Lifee.cz pro vás zjistilo, kolik času tráví v kuchyni nebo jak moc dokáže být zvědavý, pokud se dostane k cizím fotkám v mobilním telefonu.

Helena Třeštíková je velice uznávanou dokumentaristkou.
Mohlo by Vás zajímat:

Režisérka Helena Třeštíková slaví 69. narozeniny. I nadále zůstává nejlepší českou dokumentaristkou, které se podařilo zvítězit nad depresemi

1. Rozpad manželství se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou

Problémy ve vztahu slavné spisovatelky a fotografa se podle manželů objevily už v době, kdy Radka excelovala v taneční soutěži StarDance. Na jaře minulého roku se Tomáš Třeštík rozhodl jít s pravdou ven a ze všeho se vypsal na Instagramu:

„Rád bych předešel případným nedorozuměním a množícím se spekulacím – jak už si většina z vás asi stejně všimla, s Radkou už dlouhou dobu netvoříme pár. Jsme bohužel natolik rozdílní, že si další společnou partnerskou cestu životem v tuto chvíli neumíme představit. Rozcházíme se v dobrém a bez velkých emocí, zůstáváme dál přáteli a samozřejmě milujícími rodiči našich bezva dětí. Není důvod smutnit, smutné by bylo setrvávat v něčem, co nás dlouhodobě nedělá šťastnými.“

Helena Třeštíková je úspěšnou dokumentaristkou.
Mohlo by Vás zajímat:

Mezi její nejznámější dokumenty patří Katka i Manželské etudy: Režisérka Helena Třeštíková má ale úspěšnou celou famílii

2. Děti Ella a Jonatán

Se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou má fotograf dvě děti, Ellu, která se narodila v roce 2013 a Jonatána, který na svět přišel o dva roky později. „Ela chodí do třetí třídy a Jonda do první třídy stejný školy. Včera jsem zjistil, že uměj navzájem z paměti vyjmenovat všechny spolužáky ze třídy toho druhýho. Přijde mi to hezký,“ dojal se nedávno na svém Facebooku.

3. Návrat do domku na venkově

Po rozchodu s manželkou Radkou se Tomáš Třeštík rozhodl z hektické pražské Letné vrátit do míst, kde strávil dětství. Vybudoval si minimalistický domek na Vyžlovce, který je v těsném sousedství domu jeho rodičů. „Rozhodl jsem se z původně plánované šatny v chodbě na Vyžlovce udělal radši galerii fotek, protože mi přijdou důležitější fotky než skříně s oblečením,“ prozradil na sociální síti.

Rozchody českých celebrit v roce 2021: Absolonovou pobouřily dluhy, Brzobohatou nevěra
Mohlo by Vás zajímat:

Rozchody českých celebrit v roce 2021: Absolonovou pobouřily dluhy, Brzobohatou nevěra

4. Syn slavných rodičů

Jeho maminkou je slavná dokumentaristka Helena Třeštíková, která natočila například časosběrný seriál Manželské etudy či  filmy Katka, René a Ester. Otcem je prozaik Michael Třeštík, který má na svém kontě díla jako Umění vnímat umění i Chceš-li rozesmát pánaboha.

5. Focení slavných na balkoně

Tomáše Třeštíka proslavily fotografie známých osobností, které originálně zvěčňuje na – dnes již ikonickém – balkónu svého letenského bytu. Takto zde například zvěčnil rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Třeštík (@tomastrestik)

6. V kuchyni se příliš nezdržuje

„Jsem ohřívač. Skvěle umím ohřát pizzu nebo těstoviny s červenou omáčkou,“ prozradil v rozhovoru pro časopis Marianne.

7. Je vášnivým sběratelem

Tomáš Třeštík miluje sbírání věcí. Hromadí televizory, hodinky i tenisky. Sběratelem věcí je také jeho otec, se kterým na toto téma rád diskutuje.

Netradiční koníčky českých celebrit: Průvodce po hradech, pěstitel borůvek i sběratel Čtyřlístků
Mohlo by Vás zajímat:

Netradiční koníčky českých celebrit: Průvodce po hradech, pěstitel borůvek i sběratel Čtyřlístků

8. Je supervtipný na Facebooku

Svůj profil na Facebooku Tomáš s oblibou plní mikropříběhy ze svého života nebo zde glosuje aktuální témata – a častokrát bývají natolik vtipné, nebo silné, že je velké množství lidí sdílí. Sledujících má téměř 44 500.

Osobně považuju akci ,Staroměstský orloj‘ za jednu z těch lepších akcí Ztohoven,“ psal například nedávno v reakci na nepříliš věrnou restauraci pražského orloje. „Aha, a já podezříval Kazmu, tak nic,“ smějí se lidé pobaveně v komentářích„Všichni bychom si přáli, aby se k tomu přihlásil, začalo by to alespoň trochu dávat smysl,“ psal ke statusu další z jeho sledujících.

9. Je abstinent

Tomáš Třeštík už pět let nepije alkohol, jak zmiňuje v jednom ze svých příspěvků na sociální síti.

10. Je milovníkem jablíček

Jak prozradil v youtubové talkshow Petra Máry, svůj první iPhone měl Tomáš Třeštík z druhé ruky, protože v té době u nás ještě nebyly běžně k dostání. Jeho předchozím majitelem byl herec Petr Čtvrtníček. „Dokonce si nesmazal fotky. Já jsem je neprohlížel a smazal,“ prozrazuje.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články