Dětská herečka Jasmine Adamcová: Dcera slavných rodičů sehrála už deset divadelních rolí. Má ale ještě jeden sen

Dětská herečka Jasmine Adamcová: Dcera slavných rodičů sehrála už deset divadelních rolí. Má ale ještě jeden sen
Zdroj: Lifee.cz/Martin Procházka
Jasmine Adamcovou přišli do divadla podpořit starší brácha Daniel a otec Jiří Adamec.Po děkovačce vyskočil Daniel za Jasmínkou na podium a vyjádřil jí před objektivy fotografů obdiv.Jasmine Adamcová si před pěti lety zahrála v Plzeňském divadle malou Normu Jean.První divadelní představení si Jasmine Adamcová vyzkoušela v Miami.+ 6 fotek+ 7 fotek

Jasmine Adamcová jde z role do role. Dcera moderátorky Jany Adamcové a režiséra Jiřího Adamce má ve třinácti letech na kontě deset divadelních představení, z toho pět v Americe. Před premiérou poslední hry jsme s Jasmínkou mluvili o jejích snech.

Markéta Behinová
Markéta Behinová 28. 03. 2022 09:30

Na českých divadelních prknech debutovala Jasmine v roce 2017, a to v muzikálu Čas růží s legendárními hity Karla Gotta. V tu dobu jí bylo osm a role ji naprosto okouzlila. Už předtím ovšem na Floridě, kde s rodiči pravidelně trávila prázdniny, absolvovala svá první představení. Spolu s bráchou Danielem byli na muzikálových prknech v Miami jedinými cizinci.

Jasmine Adamcová zdědila komediální talent

S Jasmínkou jsem se potkala pár minut před nedělní premiérou muzikálu Ostrov pokladů. Divadlo Broadway se naplnilo rodinami s dětmi, které si přišly zbrusu nový rodinný muzikál společně užít. Jasmine byla v kostýmu papouška před premiérou pochopitelně nervózní, zato v dobré náladě.

Je to moje desátá divadelní role. Pět v Americe a pět v Čechách. Tady jsem vystupovala v muzikálech Čas růží, Marilyn, Billy Elliot, Shrek a teď v Ostrově pokladů,“ uvádí malá herečka. Její komediální talent není zase tak velkým překvapením. Její otec Jiří Adamec patří mezi nejznámější české režiséry a maminka Jana Adamcová má kromě moderování také herecké a pěvecké zkušenosti. Pokud by Jasmine měla říct, která z jejích rolí byla nejlepší, nedokázala by se rozhodnout: „Každá z nich měla něco do sebe a každá byla něčím výjimečná.“

Jasmine Adamcová má krom herectví ještě jeden sen

Role papouška není kvůli kostýmu úplně komfortní. Je v něm vedro. Vždycky se zpotím, ale je to hrozná zábava. Papoušek se mi hraje skvěle,“ libuje si Jasmínka. Muzikál se zkoušel dva měsíce, divadlo tak musela dívka kombinovat se školou a o to víc se potom učit. „Celkem to zvládám, ale musím samozřejmě ve škole dohnat všechno, co zameškám. Je toho hodně, ale dá se to,“ říká třináctiletá slečna s dobře nastartovanou hereckou kariérou.

Přála by si, aby ji právě herectví jednou živilo? „Určitě na to myslím, ale nejsem si stoprocentně jistá. Mám ještě pár jiných snů. Tak uvidíme,“ říká Jasmine Adamcová a tváří se tak, že už víc neprozradí. Tak dobře, chtěla bych být doktorkou,“ uzavírá s úsměvem.

Muzikálová pohádka Ostrov pokladů vypráví o dívce, kterou jako malou vyplavilo na opuštěný ostrov rozbouřené moře. Zvířátka (papoušek, opička medvídek koala a kocour) se o ni postarala a stala se jejími nejlepšími přáteli. Společně se pak střetnou s mocnými piráty, ale všechno dopadne pohádkově.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články