Fit a krásnátestovánísoutěže

Marlon Brando: Podivín, kterého tížila rodinná tragédie

Marlon Brando: Podivín, kterého tížila rodinná tragédie
Zdroj: Wikimedia Commons, Lou, CC BY-SA 2.0
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Herec Marlon Brando byl každým coulem podivín. V dětství si liboval v trápení zvířat. Když se stal slavným, vadilo mu, že nemá klid. Koupil si vlastní ostrov, kde neštípou komáři. A vyzkoušel dietu, kvůli které skoro umřel.

Kamil Šivák 14. října 2020

Marlon Brando se narodil 3. dubna 1924 v Omaze. Byl to americký herec a režisér. Věnoval se také politickému aktivismu. Je považován za předního tvůrce realismu a systému Stanislavského. Za svůj život získal několik ocenění. Bojoval také za zrovnoprávnění bělochů a afroamerických obyvatel.

Mohlo za to nešťastné dětství?

Marlon Brando na dětská léta nevzpomínal rád. Oba jeho rodiče byli těžkými alkoholiky. Nikdo se tak o něj a jeho dvě starší sestry nestaral. Navíc jeho otec, Marlon Brando starší, rád svému synovi opakoval, že to nikdy v životě nikam nedotáhne. Za jeho mrzutost zřejmě mohla úmorná práce v továrně na pesticidy.

A zřejmě kvůli nedostatečné výchově z něj vyrostl rebel a rváč. Svou frustraci si vybíjel na broucích, které upaloval, a ptácích, po kterých zase střílel. Nevyžíval se však ve společnosti alfa samců, ba naopak. Aktivně vyhledával ostatní outsidery a šikanované osoby. Jednoduše neoblíbené lidi.

Rebelský herec Marlon Brando: Komplikovaný muž s mnoha milenkami i milenci
Mohlo by Vás zajímat:

Rebelský herec Marlon Brando: Komplikovaný muž s mnoha milenkami i milenci

Sláva na obtíž a soukromý ostrov

Přestože patřil mezi největší filmové hvězdy dvacátých let, sláva mu lezla na nervy. Říkal, že by se bez ní obešel. Na sklonku života si také uvědomil, že se mu nelíbí jeho vlastní mediální obraz, který byl silně ovlivněn jeho rolí ve filmu Kmotr. Brando byl prostě rozporuplný člověk. Stal se hercem, ale slávu nechtěl. Týral zvířata, a pak si koupil ostrov, kde zřídil rezervaci.

Jeho vyvoleným rájem se stal ostrov Tetiarou, který koupil za dvě stě tisíc dolarů. S celým obchodem mu však musel pomoct francouzský prezident. Po šesti letech vyjednávání Marlon zvítězil a vybudoval na něm malé středisko pro osmdesát osob. Celá oblast se stala přísně ekologickou a bez emisí. Dokonce má sterilizační program, který zabraňuje komárům ve štípání.

Kultovní snímek Kmotr: Brando dělal jen samé potíže. Sinatra byl rudý vzteky
Mohlo by Vás zajímat:

Kultovní snímek Kmotr: Brando dělal jen samé potíže. Sinatra byl rudý vzteky

Smrt v osamění

Rok před smrtí podstoupil Marlon Brando drastickou dietu. Během šedesáti dní zhubl 42 kilo. Není divu, když se postavil na váhu, ručička se zastavila na 163 kilogramech a herec se tak rozhodl, že bude živ jen o sucharech a mléce. Když ve svém domě v Beverly Hills zkolaboval, přispěchala mu na pomoc jeho rodina. On ji však vyhnal. Nedal si říci, a to přesto, že se sotva držel na nohou.

Zemřel o rok později, 1. července roku 2004 ve věku osmdesáti let. Trpěl cukrovkou, měl potíže se zrakem a dýchal jen s pomocí přístrojů. Údajně se ani před svou smrtí se svými dětmi neudobřil. Navíc ho tížila tragédie, přišel o dceru Cheyenne, která se oběsila poté, co její nevlastní bratr zastřelil jejího snoubence, se kterým čekala dítě.

Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Marlon Brando
Kniha Marlon Brando: Anatomy of an Actor, Florence Colombani

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu