Olga Menzelová zazářila na poctě manželovi: Ukázala šediny a pobavila historkou o slavném herci

Olga Menzelová zazářila na poctě manželovi: Ukázala šediny a pobavila historkou o slavném herci
Zdroj: Herminapress
Festival Jiřího Menzela si nenechala ujít Yvetta Simonová.Během zahájení vystoupil houslista Pavel Šporcl. Doprovod mu dělala manželka Barbora Kodetová.Josef Carda byl rád, že Olgu Menzelovou po dlouhé době vidí. Ta na akci ukázala šedivé odrosty, které jí neskutečně slušely. Do Prahy přiletěl kvůli Festivalu Jiřího Menzela také maďarský herec János Bán.+ 11 fotek+ 12 fotek

Olga Menzelová (44) o víkendu zahájila Festival Jiřího Menzela. Během slavnostního večera pobavenému publiku prozradila, co se v souvislosti s akcí přihodilo Jaroslavovi Satoranskému (82), a samozřejmě zavzpomínala na svého zesnulého manžela.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 26. dubna 2022

Událost si nenechalo ujít velké množství známých osobností. Kromě Satoranského nechyběli mezi hosty maďarský herec János Bán, Hana Heřmánková, Yvetta Simonová, Dana Morávková nebo Josef Carda.

Jiří Menzel si vydobyl úctu a obdiv svými režisérskými schopnostmi. Uměl se ale také ozvat, když se mu něco nelíbilo...
Mohlo by Vás zajímat:

Výročí narození Jiřího Menzela: Připomeňte si jeho památný skandál, seřezal kolegu rákoskou

Olga Menzelová o okolnostech vzniku festivalu

Jsem strašně nervózní,“ prozradila Olga Menzelová v úvodu večera při pohledu do publika.S nápadem festivalu přišla poprvé Švandička, Jana ŠvandováKdyž se divadlo rozhodlo, že se rozloučí s hrou Bez roucha, Jana to chtěla pojmout velkolepě. Do toho se zapojila Nikol Kouklová s manželem Karlem Heřmánkem mladším a samozřejmě také Hanička Heřmánková, nastiňuje Olga okolnosti vzniku festivalu.

Světově uznávaný režisér ma na svém kontě celou řadu skvělých filmů
Mohlo by Vás zajímat:

Režisérovi Jiřímu Menzelovi je 82 let. Tvůrce Ostře sledovaných vlaků navzdory ranám osudu neztratil vůli žít

Jaroslav Satoranský přišel do prázdného divadla

První termín bohužel zhatila pandemie covidu. Pořád se to odkládalo. Bylo to naplánované k Jirkovým nedožitým 84. narozeninám, ale divadlo se kvůli covidu muselo zavřít. Jsem moc ráda, že jsme se tady po dlouhé době sešli. Jaroušek Satoranský dokonce dorazil na ten první termín. Dnes je tady také. Jsem ráda, že napodruhé už se trefil,“ pobavila Menzelová veselou historkou.

Hrma na malé železniční stanici zažívá první milostné problémy
Mohlo by Vás zajímat:

Režisér Jiří Menzel dnes slaví 81. narozeniny. Oscar za Ostře sledované vlaky byl podle něj dílem náhody

Na charitu se vybralo krásných 160 000 korun

Večer byl plný vzpomínání a historek, ve kterých Jiří Menzel figuroval, a diváci se skvěle bavili. Událost ovšem měla také charitativní rozměr. Za fotografii od Jana Saudka získala v dražbě Nadace Jiřího Menzela 65 000 korun. Dražila se také Hrabalova kniha Příliš hlučná samota s věnováním Bohumila Hrabala Jiřímu Menzelovi. Ta se vydražila za 95 000 korun.

Festival Jiřího Menzela probíhá v pražském Divadle Bez Zábradlí do 28. dubna. Které známé tváře nechyběly na jeho slavnostním zahájení? Podívejte se do naší fotogalerie.

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články