Stalkeři slavných: Madonně hrozili podřezáním, Catherine Zeta-Jones skončila s doživotním traumatem

Stalkeři slavných: Madonně hrozili podřezáním, Catherine Zeta-Jones skončila s doživotním traumatem
Zdroj: Showpix/koláž Lifee
John Lennon, Yoko OnoZpěvačku Madonnu obtežoval muž jménem Robert Hoskins. Usmyslel si, že se bude konat veselka. Místo svatební noci ale schytal kulku od jejího bodyguarda a putoval za mříže. Ten se tomu ale jenom smál. Šílenství bylo ukončeno až ženinou sebevraždou. + 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Stalkeři slavných osobností jsou bohužel častým jevem v šoubyznysu. Nevítanou pozornost šíleného fanouška zažili John Lennon, Madonna, Catherine Zeta-Jones nebo moderátor David Letterman.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 19. května 2021

Podle Psychology Today je erotomanie speciální druh fixace a lidé, kteří jí trpí, si vytvářejí iluzi, že je miluje jiná osoba. Obvykle jde celebritu nebo někoho s vyšším sociálním postavením. Představují si společný osud a cítí přetrvávající potřebu být v kontaktu se svým idolem, který o ně ale nemá zájem, nebo je vůbec nezná. Jen přibližně deset procent stalkerů je erotomanických, ale většina z nich je agresivních.

Stalking není dobré podceňovat.
Mohlo by Vás zajímat:

Stalking je trestný čin. Kdy už je to opravdu vážné a je dobré běžet na policii?

Smrt Johna Lennona

Mezi nejznámější stalkery slavných patří Mark Chapman. Ten si nechal 8. prosince 1980 podepsat svým idolem Johnem Lennonem album Double Fantasy. O pár hodin později si na hvězdu kapely Beatles počkal před jeho bytem. Co se dělo pak, je otázkou, nicméně některé teorie praví, že měl Chapman na hudebníka něco zavolat a poté vystřelit. Po vraždě nikam neutekl, vyčkal na příjezd policie. Chapman je za mřížemi dodnes.

Stalker chtěl podříznout zpěvačku Madonnu

Živelná Madonna uchvátila popovou scénu na začátku 80. let. O dekádu později se ale musela vypořádat s nebezpečným šílencem Robertem Hoskinsem. Ten si usmyslil, že se s ní musí stůj, co stůj, oženit. Několikrát se kvůli tomu vloupal do jejího domu v Los Angeles, aby jí dal najevo, že to myslí vážně.

Pokud by jej odmítla, rozřízl by jí hrdlo od ucha k uchu. Během dalšího vloupání ale stalkera postřelil Madonnin bodyguard. Hoskins zrovna přelezl přes plot a skočil do zpěvaččina bazénu. Následně putoval do vězení, vyfasoval deset let natvrdo. Nyní je na svobodě a údajně se zaměřil na herečku Halle Berry.

Ladislav Pešek a jeho podivné manželství: K oltáři ho dohnala šílená fanynka
Mohlo by Vás zajímat:

Ladislav Pešek a jeho podivné manželství: K oltáři ho dohnala šílená fanynka

Šílenství s Lettermanem ukončila až sebevražda

Lehké to neměl ani známý americký moderátor David Letterman. Nezdravou náklonnost k němu pojala jistá Margaret Ray. Kdykoli se jí naskytla příležitost, vstoupila na Lettermanův pozemek a prospala se na jeho tenisovém kurtu. Někdy si k tomu koupila lahev Jacka Danielse, kterou poté nechala u něj doma, jako jakousi vizitku. Samozřejmě prázdnou. Moderátor to ale bral s humorem. Ray nakonec strávila tři roky ve vězení a na léčení. V roce 1998 spáchala sebevraždu.

Zpěvačka Björk: Šílený fanoušek jí poslal dopisní bombu plnou kyseliny
Mohlo by Vás zajímat:

Zpěvačka Björk: Šílený fanoušek jí poslal dopisní bombu plnou kyseliny

Catherine Zeta-Jones terčem

Dawnette Knight nemohla skousnout, že si Michael Douglas vybral místo ní Catherine Zeta-Jones. Zhrzená žena začala prohlašovat, že herečce jde jen o jeho peníze. Je prý prachobyčejná zlatokopka. Poslala jí celkem devatenáct dopisů, v nichž vyhrožovala, že Catherine rozřeže na kousky a předhodí psům.

Soudce pak poslal Dawnette Knight na tři roky za mříže. Také dostala desetiletý zákaz jakéhokoli kontaktu s herečkou. Catherine ale prý nelítostné dopisy rozhodily natolik, že se bude dívat přes rameno po celý zbytek života. A nikdy se nezbaví nepříjemného pocitu, že po ní někdo jde…

Zdroje informací:
Historicmysteries.com: Celebrity Stalkers – When Obsession Goes Too Far
Psychologytoday.com: Celebrity Stalkers

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články