Haute couture na palubě letadla? Uniformy čínských letušek vám vyrazí dech!

26. Července 2017
Redakce Lifee.cz
Promo foto slavného módního domu? Ne, nové oblečení posádky Hainan Airlines!
Zdroj Laurence Xu/Hainanairlines.com
Letecké posádky byly vždycky předmětem obdivu díky své nesmírné eleganci a vizuální atraktivitě. To ale Hainan Airlines evidentně nestačí. Tato letecká společnost se rozhodla pro redesign uniforem svých zaměstnanců a rozhodně netroškařila – nové oblečení může směle nosit označení „haute couture“.
Reklama

Ano, vysokou módu nenajdete už jen na přehlídkových molech nebo na snímcích celebrit, jež se promenádují po červeném koberci. Ale i na palubě letadla.

Nové uniformy posádky Hainan Airlines jsou výsledkem spolupráce s návrhářkou Laurence Xu. Čím ale vzbudily celosvětový poprask?

Rafinovaným spojením tradice a extravagantnějších střihů. Zatímco u pánů se designérka držela relativně zkrátka (byť šedý oblek opisuje nadčasové minimalistické linie), pro letušky navrhla šaty střižené podle tradičních šatů cheongsam, které jsou oblíbené u Číňanek z vyšších společenských tříd.

Letušky, nebo víly?
Laurence Xu/Hainanairlines.com

Přiléhavý oděv zdobí motivy moře a hor u spodního lemu, které kontrastují s oblaky v oblasti hrudníku. To nejlepší ale přijde, až udeří paní Zima...

Dámy totiž obléknou vypasované sáčko evokující květ tulipánu. Anebo šedou či temně fialovou kápi nad kotníky, v nichž silně připomínají víly-čarodějky z Krásnohůlek ze čtvrtého filmového dílu Harryho Pottera. To vše doplněno baretem posazeným po francouzsku šikmo do čela.

„Předváděné uniformy kombinují prvky klasické, starodávné orientální estetiky a siluetu moderního západního oděvu, který jim vdechne energii a trendovost,“ uvedla letecká společnost v tiskové zprávě. „Vzory inspirované orientálním uměním a šedé schéma byly vždy nezbytnou součástí designu uniformy,“ dodává.

Designérka Laurence Xu musela aerolince předložit přes 1 000 návrhů.
Laurence Xu/Hainanairlines.com

Aktuální podoba uniforem vznikala dva roky a Laurence Xu musela společnosti předložit více než 1 000 návrhů a účastnit se několika setkání. Kolekci uvedla designérka na pařížském módní mítinku Paris Couture Week Fall/Winter 2017.

Hainan Airlines patří k nejlepším aerolinkám na světě podle společnosti Skytrax, která posuzuje kvalitu leteckých společností. V letošním žebříčku obsadila 9. místo z celkových 100 příček.

Prohlédněte si zblízka luxusní kolekci leteckých uniforem v galerii:

Zdroj: CNN

Diskuze

Reklama