Chybí vám chuť na sex? Vsaďte na kopřivu. Dokáže zázraky

17. Června 2018
Veronika Hándlová
Stres vyléčí kopřivový čaj.
Zdroj archiv
Témata: kopřiva , rostlina , sex , lék
Kopřiva je zázračná snad ve všech ohledech. Kromě toho, že zamezuje vypadávání vlasů, umí i vzbudit chuť na sex, a to není zdaleka všechno, v čem tahle rostlina dokáže pomoci.
Reklama

Lidé odjakživa touží po tom vypadat mladě a způsob na to uměli nalézt i bez existence botoxu. Kůži vám může vypnout kopřiva. Při určitém množství dokáže vaši pleť osvěžit a zbavit ji nedokonalostí. Vnitřně ji totiž pročistí, jelikož působí pozitivně na močové cesty a imunitu. Všechno se pojí se vším.

Příznivě působí i jinak. Podporuje činnost slinivky a vaječníků a v neposlední řadě zastavuje krvácení. Pomůže i při vypadávání vlasů, kdy se hrst kopřiv deset minut vaří v půl litru octa. Odvarem se pak potírají kořínky vlasů. Použít ji ale můžete i v gastronomii jako ingredienci do špenátů, polévek nebo nádivky.

Moringa je stromem života. Zázračná rostlina z podhůří Himaláje hubí dvě rakoviny

Afrodiziakálních účinků kopřivy si lidé cení asi nejvíce. Spouštěče touhy jsou ukryty v kořenech rostliny. S postupujícím věkem klesá hormonální hladina v krvi a zájem o sex se postupně vytrácí. Látka v kopřivě se nazývá DVTHF. Na bílkovinu s názvem SHBG se vážou sexuální hormony. Ta blokuje jejich dostupnost do cílových tkání. DVTHF pro změnu blokuje onu bílkovinu, takže díky tomu máme větší chuť na sex.

Pokud máte náročnou práci a stresujete se, dejte si kopřivový čaj. Při pravidelném požívání vás stresu zbaví.

Diskuze

Reklama