Alena (33): Přítelovo dvoření mi zpočátku přišlo bizarní. Nyní bych ale takový zážitek přála každé ženě

Alena (33): Přítelovo dvoření mi zpočátku přišlo bizarní. Nyní bych ale takový zážitek přála každé ženě
Zdroj: Unsplash

Alena se seznámila s mužem, který jí nadbíhal jako v retro filmech. Nejprve si říkala, že je to podivín. Pak si ale zvykla a námluvy se jí začaly líbit.

Michaela Hájková
Michaela Hájková28. 08. 2023 10:00

Když mi Štěpán (42) políbil ruku a poslal mi růže s básní, křečovitě jsem se usmívala. Pak jsem si ale na námluvy jako ze staré školy zvykla. Takové zacházení by měla jednou zažít každá z nás!

Štěpán byl galantní a nikam nespěchal

„Můj kamarád Štěpán, co tě viděl nedávno v kavárně, by tě chtěl někam pozvat. Ale rovnou tě varuju, je to džentlmen se vším všudy,“ řekla mi jednou kamarádka a já byla zvědavá. První večer jsme se sešli na dvojité schůzce, abych prý neměla pocit, že mě někam tlačí.

Hezky jsme si popovídali, po večeři jsme se prošli po nábřeží a Štěpán mě pak doprovodil domů. V saku a kravatě byl k sežrání, těšila jsem se, že bude minimálně pusa. On mi vzal ruku, políbil její hřbet a slušně se odporoučel. Koukala jsem jako zjara.

Následující den mi do práce přišla kytice růží a krátká báseň pojednávající o mých modrých očích. Přiznám se, že jsem se u toho trochu zakřenila, zatímco kolegyně málem padaly do mdlob. Já takové „obštrukce“ neznala. Spíš nějaké to oťukávání skrze esemesky a pak po pár drincích rovnou sex.

Ukázal mi moji cenu, jsem mu za to vděčná

Naše schůzky se vždy zakládaly na nějakém kulturním zážitku. Prošli jsme pár výstav, divadel a bylo i kino. Po filmu mě můj nový přítel z minulého století konečně políbil. Čekání stálo za to, tetelila jsem se blahem. Na květiny i básně jsem si už zvykla a těšila se na ně.

Měli jsme spolu strávit víkend v horách a já už se připravovala, že dojde na „věc“. Nicméně Štěpán navrhl, abychom se stavili cestou u mých rodičů. Koupil pár zákusků a kytici pro mámu. Ta koukala rovněž jako blázen. Táta se tvářil světácky, jako by k nám nápadníci chodili každý týden.

„Chtěl bych vám říct, že je vaše dcera úžasná žena, a doufám, že mezi námi vznikne něco víc,“ řekl najednou nahlas a já se nad jeho vyznáním dojala, máma dokonce zamáčkla slzu. Uvědomila jsem si, kolik jsem měla kluků, co ani neměli zájem moje rodiče poznat. Připadala jsem si vedle Štěpána jako princezna.

Po romantickém víkendu už šlo o vážný vztah

Se Štěpánem jsem byla tři roky šťastná, jen jsme měli jinou vizi budoucnosti. On odjel pracovat do zahraničí a já si pak uvědomila, že se k sobě nehodíme. Nikdy ale nezapomenu na jeho nádherné chování a zůstáváme přáteli.

Jen díky němu jsem poznala svou cenu a přála bych to každé ženě. Laťku dvoření nastavil poměrně vysoko a já už nikdy neklesnu níž. Každý muž by se měl k ženě, o kterou stojí, chovat minimálně s respektem a vyjevit svoje city upřímně, z očí do očí.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články