Blažena (73): Sousedé jsou na mě zlí. A to jen proto, že moji pejsci štěkají, když nejsem doma

Příběhy ze sousedského soužití: Sousedé jsou na mě zlí. A to jen proto, že moji pejsci štěkají, když nejsem doma
Zdroj: Freepik

Blažena je velkou milovnicí zvířat. V panelákovém bytě chová šest malých pejsků. Jenže kdykoliv je musí nechat samotné doma, štěkají a ruší sousedy. Dusno roste a hádky jsou na denním pořádku.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 16. 04. 2024 11:30

Velmi brzy jsem ovdověla a bohužel jsem nemohla mít děti, tak se celý život obklopuji pejsky. Když jsem chodila do práce, měla jsem jen jednoho. Ale po odchodu do důchodu jsem si pořídila hned celou smečku. Mám čivavy, jorkšíry i křížence.

Moji pejsci jsou čistotní a skvěle vychovaní

Jsou to moji miláčci. Když jsme venku, hrají si s nimi děti z celého paneláku. Doma se mnou spí v posteli, dostávají nejlepší jídlo a činí mě opravdu šťastnou. Povídám si s nimi a jsem přesvědčená, že díky pravidelným procházkám jsem stále ve formě.

Moji pejsci jsou vychovaní a čistotní. Každý týden všechny vykoupu. Nikdy se nestalo, že by znečistili chodbu nebo výtah. Mají jediný nedostatek - kdykoliv odejdu k lékaři nebo na nákup, intenzivně štěkají. Vůbec jsem netušila, že dělají takový rámus, protože při odchodu jim dám povel, aby šli na místečko. Vždy si způsobně sednou do svých pelíšků a po zamknutí dveří je v bytě ticho.

Soused mi ukázal, jak hluční moji psi jsou

Paradoxně je ticho i ve chvíli, kdy se vracím domů. Dlouho jsem si myslela, že si sousedé vymýšlejí, jen si chtějí ulevit a nadávají staré bábě. Při jedné takové hádce, kdy jsem sousedovi řekla, že mu nevěřím, mi rázně odvětil: "Půjčím vám kameru a můžete si ty svoje uštěkaný čokly nahrát." A potom následoval monolog výčitek. Že psi štěkají i dvě hodiny. Že sousedé už toho mají dost. Že někteří chodí do práce na noční směny a mají právo se vyspat.

Soused mi na komodu nastavil kameru na prostor, kde se psi pohybují. Ze záznamu pak vyplynulo, že asi pět minut po mém odchodu začnou dva psi štěkat a další se během pár minut přidají. Všichni stojí v hloučku a štěkají jak o závod. Vydrželi to skoro dvě hodiny v kuse. Dělala jsem si záznam dva týdny a pokaždé to bylo stejné.

Překopala jsem denní program, aby psi tolik nerušili

S omluvu jsem sousedovi kameru vrátila. Přiznám se, že jsem se styděla. Přiznala jsem, že chápu, že je to obtěžující. Domluvila jsem se se sousedy, že budu chodit na nákupy v odpoledních hodinách, abych byla dopoledne doma a psi neměli důvod štěkat. I lékaře si plánuji pokud možno odpoledne.

Musím uznat, že sousedé jsou slušní lidé. Po čase mi poděkovali, že pokud budu dodržovat tento režim, už je to snesitelné. Aby situaci odlehčili, dokonce vtipkovali, že zatímco u mě jsou hluční psi, z jejich bytů se zase ozývá dětský křik. Samozřejmě nechci dělat problémy a snažím se dodržovat nastavená pravidla. Takoví drobci ti moji psi jsou a nevěřila jsem svým uším, jak dovedou být hluční.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články