Bohatství nade vše: 17letý řidič Porsche dostal v Indii za zabití dvou lidí směšný trest

Bohatství nade vše: 17letý řidič Porsche dostal v Indii za zabití dvou lidí směšný trest
Zdroj: Unsplash

Na konci května šokoval indickou společnost případ teenagera, který za zabití dvou lidí dostal vskutku směšný trest. Lidé byli pobouření, neboť považovali verdikt soudu za příliš mírný. Rodinní příslušníci obětí zase volali po zrušení kauce. Co se přihodilo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 10. 06. 2024 16:00

Účastníky nehody byli sedmnáctiletý opilý mladík a dva lidé na motocyklu, do nichž teenager narazil svým Porsche. A verdikt soudu? Napsat za trest esej o tři sta slovech.

Mírný trest za ohavný zločin

Kromě eseje se musí mladík podrobit protialkoholní léčbě, poradenskému sezení a po dobu patnácti dní pomáhat místní policii. Není tak divu, že se ve společnosti začaly ozývat protestní hlasy. Jak mu mohl soudce za dvojnásobnou vraždu udělit tak nízký trest, který působí jako výsměch rodinám pozůstalých? Ukázalo se, že jde o syna místního významného realitního magnáta. Na soudce se tak snesla vlna obvinění ze shovívavosti.

Neměli šanci přežít

Jak informoval deník India Today, k incidentu mělo dojít 19. května v městě Púne. Nejmenovaný sedmnáctiletý mladík srazil motorku se dvěma lidmi. Měli se zrovna vracet z restaurace. Poté teenager skončil v jakémsi zábradlí, kde se nato, dle videa sdíleného na sociálních sítích, okolo něho srotil dav kolemjdoucích.

Oběťmi byli dva softwaroví inženýři - Aneesh Awadhiya a Ashwini Koshta (oba 25 let). Koshta byl po nárazu vyhozen šest metrů do vzduchu a na místě zemřel. Awadhiya byla převezena do nemocnice, kde poté svým zraněním podlehla. Lidé zatím hlídali, aby opilý mladík neutekl před příjezdem policie. Do plnoletosti, a tedy práva řídit automobil, mu zbývaly čtyři měsíce. Alkohol lze v této části země požívat až od pětadvaceti let. Prý slavil úspěšné složení zkoušek rychlou jízdou, která činila 201 kilometrů za hodinu.

Po pouhých patnácti hodinách od zadržení byl nezletilý delikvent propuštěn na kauci. Jeho právník Prashant Patil poté uvedl, že musí mladík dobrovolně pomáhat policii, napsat esej, o tom, co se stalo, podrobit se psychologickému vyšetření a jít na odvykačku. Takový trest byl nejen šokující pro veřejnost, ale také i pro samotnou policii.

Došlo ke změně

Náčelník policie, Pune Amitesh Kumar, řekl, že udělají vše pro to, aby byl tento zločin potrestán. A skutečně. Věci se daly do pohybu. Nejprve putoval za mříže chlapcův otec, poté lidé, kteří chlapci prodali alkohol. Také se žádá o zrušení kauce. Dle nových indických zákonů, lze dítě starší šestnácti let soudit jako dospělého, pokud se dopustí "ohavného" zločinu.

Jenomže i Kumar má máslo na hlavě. S chlapcem totiž zacházeli v rukavičkách. Dokonce mu přinesli pizzu a hamburgery. Lékařská zpráva navíc tvrdila, že nebyl opilý, což je holý nesmysl. Tři zaměstnanci nemocnice tak byli obviněni z úplatku. Muž, který měl na starosti krevní testy, je na útěku. Jak to celé dopadne? A změní se v Indii zákony o řízení pod vlivem alkoholu, jak požaduje většina lidí v zemi?

Zdroje informací:
Ndtv.com: Cops Asked Teen Driver What Happened On Night Of Porsche Crash. His Reply
Allthatsinteresting.com: The Teenage Son Of A Wealthy Indian Businessman Killed Two People While Driving His Porsche Drunk - And His Punishment Was A 300-Word Essay

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články