Cholerik Vlastimil Hašek: Nesnášel pozdní příchody a nepořádek. Manželce Daně Syslové skonal v náručí

Vlastimil Hašek
Zdroj: Profimedia

Vlastimil Hašek je znám hlavně ze svých televizních rolí, neboť ve filmu byl spíše upozaděn. Velmi charakteristická byla také jeho image intelektuála se silnými brýlemi. Doma se ale měl, jak prozradila jeho žena Dana Syslová, proměnit v cholerika, který řval kvůli každé hlouposti.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 09. 06. 2024 11:00

Vlastimil Hašek (7. 6. 1928 až 12. 4. 1992) se snad nejvíce proslavil rolí Honzy ve filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách a v seriálu Malý pitaval z velkého města coby klidný a rozvážný npor. Rudolf Pekař, který celý seriál zahrál v jednom svetru.

Italské manželství Dany Syslové s o 18 let starším mužem

Dana Syslová žila s Vlastimilem Haškem dlouhých pětadvacet let. O osmnáct let staršího partnera si zvolila prý proto, že neměla v dětství dostatečný mužský vzor. Tatínek v jejím životě nefiguroval a dědeček brzy zemřel.

Potkali se v Divadle Komedie, kde Syslová nastoupila po škole. Nejprve se k ní choval skutečně jako otec. Třeba jí radil, jak by se měla oblékat. Po nějakém čase se ale jejich vztah změnil na kamarádský. No a nakonec jí začal recitovat verše. To ale nebyla jediná zajímavá věc. Měl úplně jinou povahu než ona, a jak známo, protiklady se přitahují. Nesnášel třeba přírodu, raději volil kavárnu. Ona to měla přesně naopak. Měl ale mít smysl pro humor a kuchařské nadání.

A jídlo bylo také příčinou mnoha hádek. Když se jeho žena s dětmi zpozdila a přišla domů o pár minut později, začal křičet, kde vězí, že jídlo je už na plotně vysušené. Nesnášel také, když dal někdo nějakou věc na místo, kde neměl. A snad právě jeho výbušná povaha stála za infarkty, které ve svém životě prodělal.

Vlastimil Hašek zemřel své ženě v náručí

Vlastimil Hašek prodělal celkem tři infarkty. První dva byly slabší. Při poslední hospitalizaci ho lékaři pustili na víkend domů. Tam prodělal třetí a tentokrát smrtelný infarkt. Nezemřel alespoň sám, ale v náručí své ženy. S jeho smrtí se však nemohl údajně smířit syn Jiří.

Jako v mlze

Po Vlastimilově smrti si zanedlouho vzal život i syn Jiří. Oběsil se. Bylo mu pouhých pětadvacet. Dana Syslová poté přiznala, že to bylo pro ni velmi těžké období. Připadala si jako by několik let prožila v mlze. Dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že příčinou sebevraždy byl fakt, že Jiří neunesl otcovu smrt. To ale herečka rázně odmítla. K rozhodnutí vzít si život ho dohnaly deprese a přecitlivělost.

Na film Recepty doktora Kudrny s Vlastimilem Haškem se můžete podívat v neděli 9. června v 16:00 na ČT1.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Vlastimil Hašek
Super.cz: Dana Syslová otevřeně o starším cholerickém manželovi - Řval kvůli každé blbině, zemřel doma na infarkt
Ženy.iprima.cz: Vlastimil Hašek manželce Daně Syslové zemřel v náručí. Jejich syn se po jeho smrti oběsil

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články