Ema (25): Táta celý život včelaří. Když se ho můj přítel zeptal na pampeliškový med, málem s ním vyrazil dveře

Vtipné příběhy ze života: Táta celý život včelaří. Když se ho můj přítel zeptal na pampeliškový med, málem s ním vyrazil dveře
Zdroj: Freepik

Ema pozvala svého přítele Maxe na chalupu, aby poznal její rodiče. Vůbec ji nenapadlo, jak to může skončit. Maxova nevinná otázka totiž rozpoutala peklo.

Jana Jánská
Jana Jánská 08. 04. 2024 13:00

Jsem dcera včelaře, takže vím, že pampeliškový med je tabu. Nic takového neexistuje. A kdo tvrdí opak, šeredně se plete. Dnes už to ví i můj přítel Max (26)...

Chtěla jsem rodičům představit svého přítele

S Maxem chodím téměř půl roku. Už jsem u něj i přespávala a moji rodiče ví, že tvoříme pár. Jenže se zatím nikdy nesetkali. Přemýšlela jsem nad tím, jestli už je ten správný čas. Kdy je vztah dostatečně vážný, aby k tomu mohlo dojít?

Nevím, jestli existuje nějaké pravidlo. Zvažovala jsem to dlouho. A pak jsem si řekla, že se s Maxem cítím fajn a on je dobrý kluk. Proč bych někoho takového neměla představit svým rodičům? Neviděla jsem v tom žádný problém.

On ovšem trochu váhal. "Nevím, není to ještě moc brzy?" zeptal se, když jsem ho pozvala na chalupu. "Proč myslíš?" zajímalo mě. Na to vlastně neuměl odpovědět. "Neboj, moji rodiče jsou v pohodě. Táta včelaří, ten je kliďas. Jinak by mu všechno uletělo, ne?" chtěla jsem Maxe rozveselit. Souhlasil s návštěvou, ale moc nadšeně se netvářil.

Seznámení s mým tátou bylo fiasko

Musím uznat, že Max se držel. Mámě pochválil skalku a tátovi chalupu, kterou sám zrekonstruoval. Nezůstal zticha a mluvil. Vypadalo to, že je všechno v pořádku. Pak mu táta šel ukázat své včely, na které je moc hrdý. Já zůstala s mámou a připravovaly jsme pohoštění.

"Je to fešák," řekla mi s úsměvem máma. Měla jsem z toho fakt dobrý pocit. Slunce svítilo, rodiče byli spokojení. Před námi byl hezký víkend. Jenže to nevydrželo dlouho. Ani jsme s mámou nestihly donést všechno jídlo na terasu, když se ozval křik. Byl to táta.

Utíkaly jsme se podívat, co se děje. Tátu s Maxem jsme našly u úlů. Táta řval a Max jen mlčky stál. "Co se to děje?" zjišťovala máma. "Pampeliškový med! Jak může něco takového vůbec říct?" pokračoval táta ve své tirádě. Máma ho začala uklidňovat a já raději Maxe odtáhla do chalupy.

Pampeliškový med je u nás tabu

"Copak jsi provedl?" zajímalo mě. "Jen jsem se zeptal na pampeliškový med," řekl rozpačitě. Nevěřícně jsem na něj koukala. "Copak nevíš, že včelaři to nenávidí? Podle nich nic takového neexistuje," rozesmála jsem se. "No, teď už to vím," dodal tiše.

Když se táta uklidnil, usedli jsme všichni kolem stolu. Chvíli bylo ticho, pak jsem se začala smát. Mamka se přidala a poté jsme se smáli všichni. "Kluku, dal jsi mi zabrat," pověděl s úsměvem táta a pustil se do vykládání o svých včelách. O pampeliškovém medu už nepadlo ani slovo...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články