Hana (29): Konec roku mi přidělává vrásky. Mám pocit, že jsem letos nic nestihla a život mi utíká mezi prsty

Příběhy o životě: Konec roku mi přidělává vrásky. Mám pocit, že jsem letos nic nestihla a život mi utíká mezi prsty
Zdroj: Freepik

Zatímco spousta lidí se těší na Silvestra a s napětím vyhlíží nový rok, Hana to má naopak. Má pocit, že letošek někam zmizel a vlastně nestihla nic zažít.

Jana Jánská
Jana Jánská 29. 12. 2023 07:00

Moje letošní bilance je mizivá. Nemám partnera, na dovolenou jsem sama jít nechtěla a rodiče mi dali najevo, že moje mladší sestra je úspěšnější.

Rok uběhl jako voda

Kdyby kolegyně nezačaly v práci vytahovat vánoční ozdoby a domácí cukroví, asi bych ani neměla šanci zjistit, že už se blíží konec roku. Pamatuju si, že jsem zakousla do vanilkového rohlíčku a překvapilo mě to. "Hele, nepeče se tohle o Vánocích?" pronesla jsem zmateně.

"Možná je to tím, že se blíží Vánoce," pronesla vesele moje kolegyně Pája (40) a dál věšela nějaké zlaté řetězy kolem okna. Vytřeštila jsem oči, ale raději jsem už nic neříkala. Došlo mi, že jsem za blbku. Jak mi mohlo uniknout, že už je prosinec?

Letos jsem nic nestihla

Nechápu, jak mohlo těch dvanáct měsíců uplynout tak rychle. Pamatuju si, že jsem v lednu dostala kopačky, pak je najednou prosinec a všichni plánují svátky s rodinou, lyžování a já nevím co ještě.

Po rozchodu jsem se zakousla do práce a přibrala si projekt navíc, abych neměla čas přemýšlet nad životem. V létě jsem nebyla na dovolené, protože samotnou mě to nebavilo. Vlastně jsem si ani nevybírala volno. V práci mě do toho nutili, jenže já si to raději nechala přesunout na další rok. Byly kolem toho nějaké zmatky, ale to jsem zkrátka vypustila...

Rodičům se můj život nelíbí

Nejhorší to asi bylo, když rodiče pořádali setkání na Štědrý den. Moje mladší ségra Bětka (27) dorazila i s manželem a dvěma malými dětmi. Vypadala zdravě, šťastně a spokojeně. Máma mi dávala pocítit, že můj život není moc zajímavý. Zeptala se na pár věcí, pak se bavila už jenom s Bětkou. Pořád objímala vnoučata a mě si moc nevšímala.

O něco později šla Bětka domů na štědrovečerní večeři s rodinou. Já zůstala sedět u našich. Nikdo mě nevyháněl, ale bylo cítit, že si nemáme moc co říct. Tak jsem se omluvila, že ještě něco mám. Čekal mě ale jenom můj prázdný byt.

Cestou jsem si ve večerce koupila instantní nudle a usedla s nimi k pohádkám. Měla jsem pocit, že hlouběji jsem ještě nikdy neklesla. A tak jsem si ještě na Vánoce dala předsevzetí, že musím začít něco dělat. Mám seznam padesáti věcí, které musím v následujícím roku stihnout. Tak mi držte palce. Nechci, aby mi mezi prsty unikl další rok mého života...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články