Helena (51): Do kanceláře nám nastoupila nová kolegyně. Od té doby se každé ráno strachuji, co zase bude

Příběhy o životě: Do kanceláře nám nastoupila nová kolegyně. Od té doby se každé ráno strachuji, co zase bude
Zdroj: Freepik

V práci tráví člověk daleko víc času než doma, proto je důležité, aby měl kolektiv, ve kterém se cítí dobře. Helena byla v práci spokojená do chvíle, než přijali novou kolegyni, od té doby tam zažívá peklo na zemi.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 08. 12. 2023 10:00

Jsem úřednice a ve svém zaměstnání pracuji skoro deset let. Vždy jsem do práce chodila ráda. Byli tam hodní a milí kolegové, se kterými jsem si rozuměla. Teď je tomu ale úplně jinak. Od chvíle, co k nám nastoupila nová kolegyně, je to peklo.

Nová kolegyně mi od začátku dělala problémy

Zdena k nám na oddělení přišla před půl rokem. Byla jsem i u jejího pohovoru a zdála se mi velmi milá. Byla přívětivá, hodně komunikativní a stále usměvavá. V den nástupu ale přišel do kanceláře úplně jiný člověk. Po úsměvu nezbylo ani památky a obzvlášť ke mně se chovala chladně a odmítavě.

Nemám tušení, co se jí stalo nebo co jsem jí provedla. Velmi rychle se totiž sblížila s mými kolegyněmi a mě začala pomlouvat. Záhy jsem se tak dozvěděla, že si o mně myslí, že mi jde jen o povýšení, že v kanceláři nic nedělám a všechnu práci házím na ostatní. Z nějakého důvodu si mě vybrala za obětního beránka a házela na mě všechnu špínu, co ji napadla.

Před kolegy mě neustále pomlouvá a otevírá na mě okno

Bylo mi to líto a ze začátku jsem se s ní chtěla nějak rozumět domluvit. „Nechápu, co jsem ti provedla. Proč se ke mně chováš tak zle?“ zeptala jsem se jí narovinu. Ona mi ale nebyla schopná dát kloudnou odpověď. Naše vztahy se od té doby ještě vyostřily. Neustále v kanceláři vykládá, jaké je jí vedro a otevírá okno. Problém je, že sedím přímo u něj, a tak neustále mrznu.

Když jsem ho naposledy zavírala, rozkřičela se na mě, proč to dělám a co si to dovoluji. „Jestli sis nevšimla, sedím přímo u něj, nechci znovu onemocnět. Mám oslabenou imunitu,“ řekla jsem v klidu. Ona jen odfrkla, ať si tedy beru deku navíc. „Je mi líto, že máš návaly horka, jestli z menopauzy, to nevím, ale měla bys respektovat přání ostatních,“ řekla jsem dost naštvaně. A to byl konec.

Přemýšlím, že bych dala výpověď

Přestala se se mnou bavit úplně. Jako bych pro ni neexistovala. Kolegy přetáhla na svoji stranu a já její hněv začínám pociťovat stále víc. Například dovolená během vánočních svátků pro mě nebude existovat.

V práci musí zůstat jeden z nás a tento rok to budu já. Kolegové v čele se Zdenou mi nedali na výběr, zabrali si všechny termíny a mě se nikdo nezeptal, jestli bych potřebovala nebo chtěla volno. Byla jsem postavena před hotovou věc. Je to peklo teď chodit do práce. Přemýšlím, že bych dala výpověď, ale kde by mě zaměstnali, to nevím

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články