Herec a dabér Michal Holán: Poslechněte si jeho přitažlivý hlas, který si zamilovaly nejen české ženy

Český herec a dabér Michal Holán
Zdroj: Se souhlasem TV Nova/Falcon/koláž Lifee
Český herec a dabér Michal Holán na premiéře nového animovaného filmu s Garfieldem.Český herec a dabér Michal Holán má už dvanáct let milovanou manželku.Český herec a dabér Michal Holán nahradil v dabingu Garfielda legendárního Vladimíra Čecha.Český herec a dabér Michal Holán hraje také v seriálu Policie Modrava.+ 10 fotek+ 11 fotek

Herec a dabér Michal Holán (40), kterého známe ze seriálu Policie Modrava, se ujal dabingu nové verze legendárního kocoura Garfielda, který v těchto dnech zamířil do českých kin. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz prozrazuje, jak český hlas zrzavého kocoura pojal oproti zesnulému dabérovi Vladimíru Čechovi (†61). Je milovníkem koček, nebo naopak psů? A jak mu v běžném životě pomáhá fakt, že dabuje také lamače ženských srdcí, tureckou celebritu Cana Yamana (34)? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 21. 05. 2024 05:00

Herec Michal Holán (40) patří mezi české dabéry s nejvíce přitažlivým hlasem, jak si v civilním životě všímá. Ženy jeho charakteristický chraplák milují, byť mají jeho tvář spojenou s jiným filmovým idolem. "Kdysi se ke mně doneslo, že ženy obecně milují jednu postavu, kterou jsem daboval – tureckou hvězdu Cana Yamana, který je lovcem dámských srdcí. Včetně mé tety, maminky a dalších žen, je to zkrátka fenomén a ženy ho milují – zakládají fankluby a posílají mu dárečky, jsou až hezky šílené," směje se sympatický herec Holán, kterého známe také ze seriálu Policie Modrava.

Doporučené video: Rozhovor s dabérkou Stanislavou Jachnickou

Dabér Michal Holán využívá svého sexy hlasu

Fakt, že je herec a dabér Michal Holán neoddělitelně spojený s tureckým fešákem z telenovel Příchuť lásky, Zasněná láska nebo Sandokan, umí využít ve svůj prospěch. "Už vím, že když zvednu telefon ženě, která tento seriál sleduje, tak mám jasnou výhodu," přiznává sympatický dabér s širokým úsměvem. "Ženy mají pocit, že mluví s postavou, kterou znají. Musím říct, že mi to párkrát pomohlo třeba na úřadu: „Vy ho dabujete, no to je úžasné, já ho miluju!“ přiznává rošťák Holán, jehož přitažlivý hlas přivádí české ženy k šílenství. "Ale pro mě už jsou jiné ženy passé, už dvanáct let mám svoji jedinou lásku, kterou miluji," naznačuje Holán, který je spokojeným dvojnásobným otcem.

@tomasmagnusekofficial Michal Holán je snem každé dámy, která má ráda telenovely😂 Cely díl u mě na Youtube😎 #michal #holan #dabing #telenovela #turecko #canyaman #fypシ ♬ Paradise - TELL YOUR STORY music by Ikson™

Kocour Garfield s Holánem ovládli česká kina

Svého syna vyvedl dabér Michal Holán také do kina na premiéru nového animovaného filmu s legendárním kocourem Garfieldem, kterého měl možnost dabovat. Byla to pro něj pochopitelně velká výzva. "Asi jako všichni jsem měl Garfielda zažitého s Vladimírem Čechem, to je jasná věc, a když potom zemřel, daboval ho Honza Šťastný – jeho verzi jsem bohužel neviděl, ale vím, že Honza je sám o sobě geniální," zamýšlí se Holán. Jeho Garfield je tedy sám o sobě trochu jiný, ale o nic méně zábavný.

"Přemýšlel jsem nad tím a řekl jsem si, že je nesmysl, abych Vladimíra Čecha úplně napodoboval, protože to ani nejde – měl originální hlas, originální intonaci a udělal toho kocoura po svém," vysvětluje. "Já jsem se hodně přiblížil originálu, ale dal jsem do něj také kus sebe. Položil jsem ho hlasově trochu níž, aby to maličko korespondovalo."

Mé dvě děti touží po zvířátku

Michal Holán si zlobivého kocoura Garfielda pochopitelně zamiloval, byť se sám považuje spíše za pejskaře. "Pár mých kamarádů mělo super kočky, jeden měl velkou modrou, další zase angorskou. Kamarád boxer, ten má velkou bílou kočku a má ji jako dítě. Jsou to hodné kočky, ale obecně jsou mi bližší psi," přiznává oblíbený dabér. "Garfielda bych si domů pořídil jen v případě, že bychom měli baráček. Mám děti staré šest a půl roku a pět let, kočičku by si přály," prozradil dabér nového filmového Garfielda.

Na fotografie herce a dabéra Michala Holána, který na premiéru filmu Garfield vyvedl svého syna, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články