
Říkali mu lidská housenka anebo hadí muž. Princ Randian svým zjevem dokázal šokovat nejednoho diváka. Málokdo totiž čekal, že se před ním objeví lidské torzo bez rukou a nohou, oblečené v jednodílném, červenobílém svetru...
Princ Randian dokázal ze svého stavu vytěžit maximum. Publikum bavil tím, že si ústy dokázal ubalit cigarety nebo se oholit. Problémy mu nedělalo ani malování. Všechny své “pomůcky” k vystoupení uchovával v dřevěné krabici se zámkem, kterou měl údajně vyrobit sám.

Lví muž: Polák postižený vlkodlačí nemocí si liboval v chlupech a chtěl být zubařem
Syndrom tetra-amelia
O raném životě prince Randiana se ví jen to, že se narodil 12. října 1871 v Demeraře v Britské Guyaně. Trpěl takzvaným syndromem tetra-amelia, který se vyznačuje absencí všech čtyř končetin. S tím jdou ruku v ruce malforace (vývojové vady) srdce, plic, očí anebo nervového systému.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Randian byl jedním z mála, kdo v té době přežil i s takovým postižení. Většina podobných dětí se narodila buď mrtvá, nebo zemřela krátce po porodu. Hlásil se k hinduismu, a kromě rodné řeči ovládal angličtinu, francouzštinu a němčinu. Zdálo se, jako by mu jeho stav nečinil příliš velké potíže. Před započetím cirkusové kariéry se stihl oženit s ženou, která si říkala princezna Sarah. Z jejich svazku vzešly čtyři potomci – tři dcery (Mary, Elizabeth, Wilhelmina) a syn Richard.

Velbloudí dívka Ella Harper: Hvězda cirkusu chodila po čtyřech, přesto se vdala a otěhotněla
Lidská housenka v Americe
V roce 1889 narazil na Randiana slavný Phineas Taylor Barnum, zakladatel cirkusu Ringling Bros. and Barnum and Bailey. Okamžitě mu nabídl práci. A tak se princ i se svou rodinou vydal do země neomezených možností. Usadili se v klidné čtvrti Plainfield v New Jersey.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mezi první Randianova čísla patřilo zapálení cigarety. Ubalil si ji pomocí úst a pak škrtl zápalkou, přičemž oba předměty držel mezi zuby. Pak cigaretu přiblížil k plamenu, aby se zapálila. Zápalku sfoukl spolu s vydechnutím cigaretového kouře. To ale nebylo vše. Neustále se zlepšoval. Kupříkladu si ke špalku nechal připevnit břitvu a oholil se tím, že kolem ní pohyboval obličejem. To si nenechali ujít tvůrci slavného hororu Zrůdy (1932). Bylo to první, a zároveň poslední, zaznamenané princovo vystoupení.

Špendlíková hlavička Schlitzie: Měl extrémně malou lebku, rodiče ho prodali do cirkusu
Smrt lidské housenky
Princ Randian strávil na jevišti více než pětačtyřicet let. Zemřel 19. prosince 1934 na infarkt, jen pár hodin po vystoupení v newyorském Muzeu Sama Wagnera. Bylo mu šedesát tři let.

Soví muž Martin Laurello: Dokázal otočit hlavu o 180 stupňů, prý se to může naučit každý
Zdroje informací:
Wikipedia.org: Prince Randian
Anomalien.com: Prince Randian – The Snake Man