Nejpřitažlivější hrob světa: Na soše Victora Noira si zařádila i modelka Dita Von Teese

Nejvíc sexy hrob na světě aneb Proč má socha Victora Noira mimořádně ošoupaný poklopec?
Zdroj: Wikimedia Commons/Lisabenredset, CC BY-SA 4.0

Francouz Victor Noir byl za svého života docela nevýrazný. Zemřel, když domlouval souboj s bratrancem císaře Napoleona III. A pak upadl do zapomnění. Jenže po nějaké době se stal nesmrtelným díky neobvyklé soše, která zdobí jeho hrobku. Víte, proč ženy tolik přitahuje jeho poklopec?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 16. 02. 2023 16:00

První věc, která by vás zaujala při pohledu na skulpturu na hrobě Victora Noira, je světlé místo v jeho rozkroku. Světlejší odstín vznikl častým třením. Traduje se totiž, že když se žena dotkne jeho už na první pohled výrazné chlouby, tak otěhotní.

Krátký a tragický život Victora Noira

Victor byl zcela obyčejný člověk. Žil v letech 1848 až 1870 a nejprve pracoval jako novinář pro La Marseillaise. Povahou měl být nevýrazný. Krutému osudu se ale nevyhnul. Jak se říká, ocitl se ve špatnou dobu na nesprávném místě. A hlavně k tomu přišel jako slepý k houslím.

Jednoho dne se Pierre Napoleon Bonaparte, bratranec císaře Napoleona III., rozzlobil nad jedním článkem, který vyšel ve výše zmíněných novinách. Jeho autora kvůli tomu vyzval na souboj. Ten to přijal a poslal Victora, ať domluví podrobnosti. Jenomže než Noir stačil domluvit místo a čas, Pierre ztratil nervy a na místě ho zastřelil.

Nesmrtelná sláva Victora Noira

Jeho vražda veřejnost velmi naštvala. A nepřidal tomu ani fakt, že za to mohl člen císařovy rodiny. A tak se Victor stal symbolem nadcházející revoluce. Jeho pohřbu v rodném Neuilly se zúčastnilo přes 100 000 lidí. Záhy došlo k demonstracím v ulicích. Pierre Bonaparte byl stejně zproštěn obvinění z vraždy.

Ale jak praví staré přísloví - sejde z očí, sejde z mysli. Na dalších dvacet let po Victorovi ani neštěkl pes. V roce 1891 se ale o něm začalo znovu mluvit. Po vzniku Třetí francouzské republiky bylo jeho tělo převezeno na hřbitov Pere Lachaise v Paříži. Tam již čekal sochař Jules Dalou, který měl na Victorovu počest vytvořit před hrobem bronzovou sochu. Nakonec se ji ale rozhodl umístit přímo na hrob a nutno dodat, že si s ní opravdu pohrál.

Slavný poklopec Victora Noira

Dle dostupných podobizen vytvořil Jules Dalou vskutku pozoruhodné dílo. Nezapomněl vytvořit ani takové detaily jako vlasy na hlavě, vrásky v obličeji, záhyby na botách a další. To ale nebylo vše. Na kalhoty přidal jednu velkou a tajemnou bouli. Bylo to skutečně ono? Nevíme, ale lidé měli ihned jasno. Téměř okamžitě se ze sochy stal symbol sexuálního uspokojení a plodnosti.

Dodnes za Victorem přicházejí ženy z celého světa. Políbí ho na ústa a poté... prostě s ním provádějí různé nepřístojnosti. Obecně ale platí, že pokud je dáma uspokojena a touží jen po dítěti, měla by se dotknout jeho pravé nohy. Pokud touží po dvojčatech, platí na to levá končetina. V roce 2004 si na soše "zarajtovala" i Dita Von Teese, známá modelka a bejvalka Marilyna Mansona. Žhavé fotky zájem o Victora ještě umocnily. Správa hřbitova tak kolem hrobu postavila plot. Záhy ale byl stržen, prý kvůli zachování míru...

Zdroje informací:

Wikipedia.org: Victor Noir

Indie88.com: The Story of Victor Noir and The Sexiest Tomb In France

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články