Těžký život dcery Lany Turner: Studený odchov, spousta „strejdů" a mrtvý mafián v kuchyni

Hollywoodský skandál: Smrt milence Lany Turner prý na sebe vzala její dcera Cheryl
Zdroj: Wikimedia Commons, Public domain
Cheryl Crane si rodinu moc neužila. Otec Stephen jaksi zapomněl, že je již ženatý s jinou ženou.Cheryl si musela vystačit jen se svou matkou Lanou Turner. Měly se rády, avšak maminka neměla ráda objímání...Jakožto sex symbol Hollywoodu si Lana Turner nemohla dovolit mít rozcuchané vlasy nebo rozmazanou rtěnku.S titulem sex symbol se pojilo i časté střídání partnerů. Cheryl musela neustále trpět nové strejdy. Jeden z nich ji měl znásilnit.+ 3 fotky+ 4 fotky

Plachá a nenáročná Cheryl Crane, dcera hollywoodského sex symbolu Lany Turner, neměla lehký život. Vyrůstala jen s matkou, pro kterou byl nejdůležitější vlastní vzhled. Nerozdělila je ani vražda Lanina milence. Má se za to, že to Cheryl vzala celé na sebe, aby ji chránila...

Kamil Šivák
Kamil Šivák08. 04. 2023 11:00

Pokud tomu tak skutečně bylo, vyvstává zde ještě jedna otázka. Byla Cheryl natolik oddaná Laně, že by na sebe vzala i vraždu, kterou nespáchala? Anebo to bylo celé úplně jinak?

Náročné dětství

Cheryl Christina Crane se narodila 25. července roku 1943. Jejím otcem byl béčkový herec Stephen Crane. Rodiče byli spolu jen velmi krátce. Crane totiž v době svatby s Lanou Turner "zapomněl" říct, že je už tak trochu ženatý s jinou ženou.

Cheryl se sice dostalo jen toho nejlepšího vzdělání na soukromých školách, přesto jí něco chybělo. To něco byla něha. Nikdy nemohla svou matku obejmout. Zničila by jí tak vlasy nebo smazala rtěnku...

Milenci Lany Turner

I když byla Cherylina matka odtažitá, nedala na ni dívka dopustit. Tolerovala jí i to, že domů vodila bezpočet "strejdů". Byl mezi nimi i Frank Sinatra, průmyslník Howard Hughes, či prominent Bob Topping, za něhož byla provdaná necelé čtyři roky. Pak se na scéně objevil Lex Barker, o němž Cheryl tvrdila, že ji několikrát znásilnil. Když to v roce 1957 řekla své matce, ta herce málem zastřelila.

Později téhož roku se do přízně Lany Turner vetřel podřadný mafián Johnny Stompanato. Cheryl v něm kupodivu viděla spřízněnou duši. Vždy ji rád vyslechl. Půjčoval jí své koně, dokonce sehnal dívce práci. Laně se naopak čím dál více protivil. Jak si mohl dovolit říct jí, sex symbolu Hollywoodu, že nikdy nepřipustí rozchod? Bez pochlebování mužů nemohla žít. Když ho pak v roce 1958 odmítla vzít s sebou na Oscary, strhla se velká hádka.

Vražda Johnnyho Stompanata

Cheryl nechtěla poslouchat, o čem se dohadují, pak ale v jednu chvíli zaslechla, jak Stompanato vyhrožuje její matce zmrzačením. Popadla kuchyňský nůž, vyběhla po schodech do ložnice a vrazila mu čepel do břicha. Zrovna držel v ruce ramínko. Jenže v tom zmatku jí to připadalo, že to je zbraň. Johnny již jen stačil říct: „Proboha, cos to udělala?"

Následně se rozpoutal skandál obřích rozměrů. Lidé spekulovali o tom, že Cheryl vzala vinu na sebe. Prý ve skutečnosti vraždila Lana, jen to kvůli své kariéře nemohla dovolit přiznat. Stompanatova rodina zase tvrdila, že měl Johnny poměr s Cheryl. A když to Lana zjistila, začala řádit. Ať to bylo jakkoli, Lanin skvělý herecký výkon u soudu přinesl její dceři rozsudek v podobě nutné sebeobrany.

Život po skandálu

Po odsouzení to Cheryl neměla lehké. Několik týdnů strávila v polepšovně pro mladistvé, pak na psychiatrii v Connecticutu. Tam se také pokusila o sebevraždu. Po návratu domů, to jí již bylo 18 let, začala pít a brát prášky, což ji dovedlo k druhému pokusu vzít si život. Dle jejích slov ji z toho dostala jen práce hostesky v otcově restauraci a seznámení s modelkou Jocelyn LeRoy, která se později stala její manželkou.

Obě se přestěhovaly na Havaj, kde úspěšně podnikaly s nemovitostmi. V roce 1988 se vrátily do Kalifornie. Crane tehdy publikovala monografii Detour: A Hollywood Story, kde vylíčila svou vlastní verzi Stompanatovy smrti. Na svou matku nikdy nezanevřela. Spojovalo je příliš silné pouto.

Zdroje informací:

Wikipedia.org: Cheryl Crane

Allthatsinteresting.com: The Tumultous Life Of Cheryl Crane, The Daughter Of A Sex Symbol Who Went On Trial For Murder At 14

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články