Osudoví muži Elizabeth Taylor: Šílený milionář ji chtěl koupit od rodičů, Richarda Burtona si vzala dvakrát

Osudoví muži Elizabeth Taylor: Šílený milionář ji chtěl koupit od rodičů, Richarda Burtona si vzala dvakrát
Zdroj: Wikimedia Commons/Anefo / Mieremet, R., CC BY-SA 3.0 NL
Elizabeth Taylor byla nádherná žena, které se dvořilo nespočet mužů. Howard Hughes dokonce jejím rodičům nabízel velkou sumu peněz, když si ji bude smět vzít za ženuDruhý manžel Elizabeth Taylorové byl o dvacet let starší herec Michael Wilding. Z manželství se narodili dva chlapci, ale po letech se manželé stejně rozcedli. Důvodem byly rozdíly v úspěšnosti kariéryMike Todd byl třetím manželem Elizabeth Taylor. Jejich vztah neukončil rozvod, ale jeho tragická smrt při leteckém neštěstí.Liz Taylorová s Eddiem Fischerem v Benátkách. Eddie byl v době jejich seznámeni ještě ženatý a kvli vztahu s herečkou se rozvedl. Elizabeth byla označena za + 3 fotky+ 4 fotky

Krásná a uchvacující Liz, tedy Elizabeth Taylor - kdo by ji neznal, vždyť byla v minulém století doslova ikonou filmových pláten. Narodila se 27. února 1932 a po celý svůj život byla idolem tisíců mužů. Jaký byl její soukromý život, když zhasla světla a vypnuly se kamery?

Zdeňka Nezbedová
Zdeňka Nezbedová 27. února 2021

Elizabeth se poprvé postavila před kameru v komedii There´s One One Born Every Minute už v roce 1942. Bylo jí deset let a pocházela z dobře situované londýnské rodiny. Stala se dětskou hvězdou studia Metro-Goldwyn-Mayer, které ji obsadilo třeba do titulu Lassie se vrací. Přes nesporný úspěch občas uvažovala o změně profese, ale naštěstí k tomu nikdy nedošlo.

Jean Simmonsová se prosadila i přes překážky, které jí stavěl do cesty Howard Hughes.
Mohlo by Vás zajímat:

Krásná herečka Jean Simmonsová: Zhrzený nápadník jí zničil kariéru, chtěl ji vymazat ze světa

Koupím vaši dceru

Stejný věhlas jako filmové role ale nesl také její soukromý život, který v různých etapách připomínal spíš jízdu na horské dráze. Vždyť se stihla celkem osmkrát vdát, prvně už v osmnácti letech a naposledy v devětapadesáti. I před prvním sňatkem byla zasnoubená a dostávala různé nabídky. Dávali ji dohromady s fotbalistou Glennem Davisem, byla zasnoubená se synem amerického velvyslance. A výstřední filmový magnát Howard Hughes, který proslul také chorobní posedlostí bakteriemi a svým zdravím, si ji dokonce chtěl od rodičů koupit za šestimístnou sumu.

Neřád Hilton

Ona ale nakonec odmítla každého z nápadníků, přijala až žádost o ruku od Conrada „Nickyho” Hiltona, příslušníka zámožné rodiny vlastnící globální síť honosných hotelů. Svatba odpovídala postavení ženicha a slávě nevěsty. O co ale byl honosnější obřad, o to kratší bylo jejich štěstí. Po několika týdnech si novomanželka uvědomila, jak velký přešlap udělala. Manžel byl sice zámožný, ale také šlo o muže hrubého a hodně holdujícího alkoholu. Rozvod přišel záhy, pouhých osm měsíců po svatbě.

Taková velká láska to byla - a pak dal Jindřich VIII. Annu Boleynovou popravit...
Mohlo by Vás zajímat:

Královská svatba Jindřicha VIII. a Anny Boleynové: Řekli si ano, i když on byl ženatý s jinou

Klidné manželství s Wildingem

Druhým manželem ikony, po které toužili tisíce mužů, se stal o dvacet let starší britský herec Michael Wilding. Liz bylo dvacet let a doufala, že tentokrát to už vydrží navždy… Oba se domnívali, že jejich manželství má naději na úspěch. Ona si přála rodinu, klid a zázemí, on doufal, že svazek pomůže jeho kariéře v Hollywoodu. I když se jim narodili dva synové, ukázalo se, že kariéra Elizabeth stále roste, zatímco Michael takových úspěchů nedosahoval. V lednu 1957 dospěl jejich svazek ke konci.

Mike Todd a jeho párty

Liz to ale nevzdala. Vzápětí se vdala potřetí – už 2. února stejného roku. Těžko tedy předpokládat, že by vztah s Mikem Toddem začal až po rozvodu. Narodila se jim dcera Elizabeth a Mike, který byl zvyklý na velký svět reklamy, pojal i manželství jako show pro veřejnost. Co jiného by také mohla být narozeninová párty v Madison Square Garden, na kterou bylo pozváno 18 tisíc lidí a vysílala ji televize? I toto manželství trvalo krátce, jen jeden rok. Příčinou jeho konce však nebyl rozvod, ale Mikeova smrt při leteckém neštěstí.

Angelika, markýza andělů
Mohlo by Vás zajímat:

Krásná Angelika Michèle Merciér: První manžel ji bil, druhý okrádal

Smutek léčila sňatkem

I když byla herečka z náhlého odchodu třetího manžela zdrcená, brzy si našla náhradu v podobě Mikeova přítele Eddieho Fischera. Ten byl ale stále ještě ženatý, a tak Elizabeth Taylor získala označení rozvracečka rodiny, co její pověsti nepřidalo. Byla však tak slavná, že to na kariéru nemělo prakticky žádný vliv. Sňatek s Fischerem později sama označila jako akt zármutku nad ztrátou Mika Todda…

Osudový Richard Burton

Ještě po Fischerově boku si začala románek s dalším mužem, hereckým kolegou a doposud ženatým Richardem Burtonem. Potkali se na natáčení filmu Kleopatra, kde sehrála jednu ze svých ikonických rolí. I přes nesouhlas veřejnosti se o tři roky později, v roce 1964, vzali. Šlo to docela rychle, od rozvodu s Toddem do nového sňatku uplynulo pouhých 10 dní. Manželství s Burtonem se rozpadlo po deseti letech. Ne však nadobro, protože jen o rok později se bývalí manželé rozhodli pro druhý pokus – také neúspěšně. Opakované manželství už vydrželo jen jediný rok. I přesto byl Richard jejím osudovým mužem. Jak se vyjádřila v knize Zuřivá láska: Elizabeth Taylor, Richard Burton a manželství století: „…po Richardovi byli muži v mém životě jen proto, aby mi podrželi kabát a otevřeli dveře. Všichni muži po Richardovi byli opravdu jen společnost.

Paul McCartney, Linda McCartney
Mohlo by Vás zajímat:

Paul a Linda Mc Cartneyovi: Brouk a fotografka si stáli vždy po boku, jejich vztahu se vysmívali

Nudná politika

Ani definitivní rozchod s Burtonem a velké životné zklamání ji ale nezabránilo v dalších vztazích. Šestým manželem se na pět let stal Johan Warner, republikánský politik z Virginie. Jeho kariéra senátora ji však doháněla k životu ženy úspěšného muže, tedy k nudě a zapomnění. To Liz dovedlo k drogám a alkoholu, ztratila svoji pověstnou figuru a rozhodně nebyla šťastná. Rozvod přišel v roce 1982.

Poslední muž Elizabeth Taylor

Přes několik dalších milostných vztahů se přenesla bez oltáře. K tomu došla poosmé se svým posledním – sedmým – manželem, Larrym Foretskym. Tentokrát si vybrala muže z docela jiného prostřední, Larry byl stavební dělník. Vzali se na ranči Neverland Michaela Jacksona, který také zaplatil celý obřad v hodnotě několika milionů dolarů. Slavná herečka prodala svatební fotografie magazínu People za milion dolarů a utržené peníze použila k založení nadace na boj s nemocí AIDS. Vydrželo alespoň tohle manželství? Jistě že ne.

Měla filmová hvězda Elizabeth Taylor, která zářila na stříbrném plátně a po níž toužil snad každý muž, šťastný život? Pravděpodobně spíš stále hledala štěstí, které se pod reflektory a před kamerou najde jen těžko. Její poslední muž Larry ale i po rozvodu zůstal v jejím srdci navždy. Dokonce tak hluboko, že mu ve své závěti odkázala 825 000 dolarů.

Zdroje informací: 
Wikipedia.org: Elizabeth Taylor
Sam Kashner a Nancy Schoenberger: Zuřivá láska: Elizabeth Taylor, Richard Burton a manželství století
Christopher Bateman: Liz and Dick: The Ultimate Celebrity Couple

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články