Hrůza v Amityville: Rodina Lutzových v domě vydržela jen 28 dní. Dětem levitovaly postele, otce zase nahánělo démonické prase

Hrůza v Amityville: Rodina Lutzových v domě vydržela jen 28 dní. Dětem levitovaly postele, otce zase nahánělo démonické prase
Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain

George Lutz a jeho rodina se do domu v Amityville přestěhovali v roce 1975 a očekávali, že se jim tam splní jejich sny. Po pouhých osmadvaceti dnech ale utekli pryč, aniž by si alespoň vzali své osobní věci. Co tak příšerného se tam stalo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 27. 05. 2024 16:00

George Lutz se narodil 1. ledna 1947 na Long Islandu. V sedmdesátých letech se seznámil a poté oženil s Kathy, rozvedenou ženou se třemi dětmi. Pro koupi domu se rozhodl proto, že stávající bydlení bylo pro jejich rozrůstající se rodinu zcela nevyhovující.

Stěhování do Amityville

V zimě roku 1975 jim do oka padl velmi levný dům. Měl pět ložnic i bazén. Proč tak realitka požadovala za něj pouhých 80 000 dolarů? Vysvětlení bylo jednoduché a zároveň děsivé - před rokem tam došlo k vraždě.

Dům na 112 Ocean Avenue kdysi patřil rodině DeFeo. Dne 13. listopadu 1974 zastřelil otec Ronald všech šest členů rodiny, a to ve spánku. Když se to Lutzovi dozvěděli, zprvu je to zarazilo, pak ale souhlasili. Osmdesát tisíc dolarů byla velmi lákavá cena. Tato výhodná koupě se ale brzy proměnila v noční můru.

Zlo v Amityville

George Lutz nechal hned první den po nastěhování dům vysvětit knězem. Prý ho ale během toho do tváře silně udeřila jakási neviditelná bytost a řekla mu, aby vypadl. Kněz nečekal na nic dalšího a zmizel, rodina se ale rozhodla zůstat. V následujících dnech se situace ještě zhoršila. Po celém domě bylo možné cítit "divné pachy". Také se ozývaly zvuky a bouchaly hlavní dveře. Nebylo možné ani dům vytopit, všude panoval chlad.

Pak měl začít ze stěn téct zelený hnis. George také několikrát pozoroval démonické stvoření podobné praseti s rudýma očima. Párkrát byl také svědkem toho, jak se jeho žena zničehonic proměnila ve stařenu. Téměř každou noc se měl probouzet ve 3:15. To byla doba, kdy došlo v domě k vraždám. V tomto čase pak jednou levitovaly postele v dětském pokoji, pak i samotná Kathy. On se nemohl ani pohnout, něco ho drželo. To už bylo na ně moc. Ráno z domu doslova utekli. George měl neodbytný pocit, že kdyby s rodinou neodešel, stalo by se něco hrozného.

Z domu se stává senzace

Příběh Luztových zaznamenal velký zájem. V roce 1977 tak Jay Anson vydal knihu, která měla vycházet z rozhovorů s Lutzovými. O dva roky později vznikl kultovní horor, George si tam tehdy střihl James Brolin. Časopis People ale přišel s tvrzením, že si to George vše vymyslel, a to přímo s Ronaldem DeFeem, čili mužem, který v domě vyvraždil celou svou rodinu. Detektor lži ale neprokázal, že by George nebo jeho žena lhali. Díky tomu mohli vystoupit hned v několika dokumentech. V roce 1980 se ale rozvedli a každý šel svou cestou. Kathy zemřela v roce 2004 na rozedmu plic, George o dva roky později na nemocné srdce.

Postupem času se objevila teorie, že si vše vymyslel George kvůli finančním potížím. Chtěl profitovat z vražd. Jeho nevlastní syn Christopher tvrdil, že tam skutečně strašilo, ale jen díky tomu, že se George prý věnoval okultismu. Další nevlastní syn Daniel také tvrdil, že to byla pravda, dodal však, že George byl hodně manipulativní, a také docela násilný. Vyvstává tak otázka, zda prožité hrůzy byly paranormálního, nebo spíše rodinného rázu. Dozvíme se někdy pravdu?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: The Amityville Horror
Allthatsinteresting.com: The Real Story Of George Lutz, The Man Whose Claims About Paranormal Activity Inspired The Amityville Horror

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články