Ingrid (59): Snacha mě na kolenou prosila o půjčku na dětský pokoj. Když jsem zjistila, na co ty peníze použila, bouchly mi saze

Opravdové příběhy čtenářek:
Zdroj: Freepik

Paní Ingrid nemá se svou snachou Alenou ideální vztah. Pro svého syna si představovala klidnější ženu, která bude myslet hlavně na rodinu. Ale smířila se s ní. Až do té doby, kdy ji Alena požádala o půjčku, protože jsou prý na štíru s penězi...

Jana Jánská
Jana Jánská 08. 10. 2023 07:00

Moje snacha Alena (30) není špatná žena. Jen mi přijde kapku živější a hlučnější. Vždy jsem si myslela, že můj syn Zbyšek (32) si najde někoho víc klidného. Taková žena by se k jeho tiché povaze hodila lépe.

Ke snaše jsem si dlouho hledala cestu

Zbyšek potkal Alenu kdesi na diskotéce a začalo to jako příběh, o kterém jsem raději nechtěla moc slyšet. Mám svá léta a celý život si myslím, že muž a žena by na určité věci neměli moc spěchat. Ale když jsem pochopila, že to s ní Zbyšek myslí vážně, pokusila jsem se s tím smířit.

Alena má fajn práci a umí si na sebe vydělat. Také není hloupá, procestovala kus světa a leccos zažila. Přijde mi v mnoha oblastech úplně jiná než Zbyšek. Ale možná to je tak, že se protiklady přitahují. A když mě jednou chytla za ruku a vyhlásila, že bude ráda, že budou její děti mít za babičku mě, byla jsem naměkko.

Zkusila jsem tedy vnímat jenom její kladné stránky. A to, že jednou za čas vyrazila do nějaké exotické země a tři týdny o ní nebylo slyšet, jsem přehlížela.

Snacha si chtěla půjčit sto tisíc

Přešlo pár let, Zbyšek si mezitím Alenu vzal, ale pořád neměli děti. Nešlo mi to do hlavy. A tak jsem se jednou Zbyška nenápadně vyptávala, jak to mají. Řekl mi, že to řeší, ale Alena si ještě chce splnit nějaký sen. To prý s dětmi nepůjde. Naštvalo mě to, ale raději jsem mu nic neřekla.

A pak u mě jednoho dne zazvonila Alena. Byl vážná, takovou jsem ji asi ještě nikdy neviděla. "Ingrid, můžeme si o něčem promluvit?" začala a já se vyplašila, že snad půjde o rozvod. Beze slova jsem na ni koukala. "Víte, ráda bych začala chystat dětský pokoj. Ale bojím se, že na to nebudeme mít dost peněz," pokračovala a já se sice pořád nezmohla na slovo, ale začala jsem pociťovat radost. Tak já budu babičkou!

Alena mě pak požádala o peníze a vypadalo to, že bude brečet. Byla jsem v takovém rozpoložení, že bych jí slíbila všechno. Sto tisíc je sice velká částka, ale nějak se s tím smířím. Vždyť budu babičkou, peníze nejsou důležité...

Snacha na mě ušila boudu

Když se můj manžel dozvěděl, že budeme mít vnouče, od radosti si poskočil. Už dlouho jsem ho neviděla tak šťastného. Sáhli jsme do úspor a poslali Aleně peníze. A čekali jsme, až se dozvíme víc o těhotenství.

Jenže několik týdnů se nic nedělo. Pak mi zavolal Zbyšek a řekl, že odlétají na pár týdnů surfovat na nějaké místo, o kterém jsem nikdy v životě neslyšela. "A co dítě?" hlesla jsem do telefonu. "Jaké dítě? Tohle je prý poslední věc, kterou si Alena chtěla splnit. Pak se do toho pustíme," dodal Zbyšek.

V té chvíli mi došlo, jak mě Alena podvedla. Peníze na dětský pokoj použije na dovolenou. Je tohle vůbec možné? Bouchly mi saze a kdyby mě manžel nezadržel, tak jí hned zavolám a pořádně vynadám. Tohle si za rámeček rozhodně nedá. A až se vrátí, my dvě si budeme muset promluvit...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články