Iva (41): Máma nedokáže být sama. Její věčné milostné eskapády teď ale ohrožují i moje manželství

Opravdové příběhy čtenářek: Máma nedokáže být sama. Její věčné milostné eskapády teď ale ohrožují i moje manželství
Zdroj: Freepik

Iva má starosti s maminkou, která byla již třikrát vdaná a stále prožívá milostné eskapády. S novým přítelem má vztah plný emocí a nejednou zvoní u Ivy s kufrem v ruce uprostřed noci. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková06. 10. 2023 07:00

Můj manžel Michal (40) už toho má právě dost, matka k nám přijela s věcmi uprostřed noci letos už potřetí. Se současným přítelem prožívají velké hádky i smiřování. Trpím tím ale hlavně já, moje manželství se mi kvůli tomu rozpadá.

Máma se neustále bezhlavě zamilovává

Moje máma má „velké srdce“, hlavně co se týče mužů. Je velmi naivní a odjakživa hledá toho pravého. Našla ho už několikrát, když se vdávala potřetí, byla jsem značně skeptická. Po dalším rozvodu máma nesmutnila dlouho, potkala totiž opět prince na bílém koni.

Proti Milanovi nic nemám, je to fajn chlap, moc toho nenamluví. Snad proto má máma dojem, že je trochu tajemný, co já vím. Jsem ráda, když vidím, že i po šedesátce se lidi dokážou zamilovat. Jak jsem ale zjistila, tihle dva se dokázali rovněž pěkně pohádat.

Máma mi začala vyprávět, že mají doma pořádnou „itálii“. Usmiřování prý ale stojí za to. Jenže jednou máma zazvonila po půlnoci před našim domem, měla slzy v očích a kufr v ruce. Dost mě vyděsila, tohle už na mě bylo příliš. Milan ji prý vyhodil, je to žárlivec.

S přítelem se pořád rozcházejí a usmiřují

Chtěla jsem mámu chránit, tak jako to ona dělala celý život. Možná si nedokázala najít stálého partnera, ale já se na ni mohla vždy spolehnout. Vyslechla mě, nesoudila a snažila se mi pomoci. Byla jsem tedy na její straně. Jenže když přišel Milan a nechali jsme ho mluvit, všechno se zdálo být trochu jinak.

Máma si scénku mírně přibarvila, něco vynechala a nakonec z ní také nevyšla bez viny. Byla jsem chvíli rozzlobená na oba, ale když se pak před našima očima usmířili, ulevilo se mi. Milan odvezl mámu i její věci a já byla ráda, že to dobře dopadlo. Pak se ale celá situace opakovala a to nejednou.

Když už u nás máma bydlela počtvrté, můj muž se čertil a já mu to neměla za zlé. Radila jsem mámě, aby vztah s Milanem ukončila. Evidentně na sebe navzájem nemají dobrý vliv a vytáčejí se do nepříčetnosti.„My pak v noci nespíme a nemáme klid. Mami, takhle to dál nejde, vždyť vidíš, že tu ani není místo. Navíc Milan přijede a ty mu zase padneš kolem krku!“ naštvala jsem se už doopravdy.

Manžel mi hrozí, že se odstěhuje

„Víš, já se bojím, že tohle je už poslední chlap, co má o mě zájem. A já sama být neumím,“ přiznala máma ve slabé chvilce a mně jí bylo doopravdy líto. Jenže mi bylo líto i našeho manželství, protože Michal měl všeho právě dost. Řekl mi, že musím mámu poslat pryč. Jestli se to prý bude opakovat, Michal se odstěhuje.

I my máme krizi a já nemám čas ani prostor zachraňovat mámu. Jenže na druhé straně, kdo by jí měl pomáhat, než její jediná dcera? S Milanem se dali znovu dohromady, jak jsem čekala. Mámu jsem upozornila, že k nám už ale s kufrem přijít nemůže. Trnu hrůzou, co se stane, až si ti dva zase vjedou do vlasů.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články