Krize jsou tu od toho, aby čeřily vzduch, říká Václav Kopta po 40 letech vztahu se Simonou Vrbickou

Herec Václav Kopta po 40 letech vztahu se Simonou Vrbickou: Krize jsou tu od toho, aby čeřily vzduch
Zdroj: Herminapress
Herec a moderátor Václav Kopta žije 40 let po boku kolegyně Simony Vrbické.Herci spolu mají dvě dcery, mladší Janu a starší Františku.Václav Kopta a Simona Vrbická patří mezi nejstabilnější páry v českém showbyznysu.Obě dcery Václava Kopty nejedí maso, pouze rybí.+ 4 fotky+ 5 fotek

Herec Václav Kopta (58) žije už 40 let ve spokojeném vztahu s herečkou Simonou Vrbickou (57). Společně vychovali dvě dcery, Janu (22) a Františku (25). V rozhovoru pro Lifee.cz herec promluvil nejen o tom, jak řeší neshody v partnerském soužití, ale také o delikátním kuchařském umění své manželky. A jak hodnotí pěveckou kariéru své dcery Jany? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 17. 08. 2023 09:00

Svatba Václava Kopty (58) a Simony Vrbické (57) sice proběhla až v roce 1996, ale jak herec říká, jsou spolu už 40 let. Nezastírá, že by za tu dobu neměli krize a menší neshody. "Myslím si, že i ty krize jsou tu od toho, aby čeřily vzduch. Je to stejné, jako když máte parné letní dny a přijde pořádná bouřka. Panečku, jak se nám všem potom hezky spí a dobře dýchá!" pochvaluje si oblíbený herec a moderátor, který bude manželskou krizi řešit také se svou seriálovou chotí Lucií Benešovou (48) ve druhé řadě populárního seriálu Co ste hasiči. Na obrazovky přichází už 1. září.

Václav Kopta se vrací do seriálu Co ste hasiči

Jaký byl pro vás návrat na plac seriálu Co ste hasiči?
Asi jako většina kolegů jsem se na to prostě těšil. Pro herce mého typu je komediální žánr velmi příznivá konstelace k tomu, abychom se vyblbli. Další věc jsou kolegové. Většinu scén – pokud šlo o tu komiku – jsem měl s Petrem Rychlým, kdy oba rivalové neustále soupeří a pošťuchují se. To je prostě paráda, s Petrem se to dělá báječně. My jsme to měli natrénované už z první řady seriálu. No a moje manželka Lucka Benešová a naše vleklá manželská krize, tak to byla další platforma k tomu, abychom chvílemi řádili jako malé děti. Doufám, že tohle všechno se v seriálu zúročí. Nepamatuji si žádnou konfliktní situaci nebo krize, byť se to v těchto projektech někdy dostavuje.

Lucie Benešová si z vás prý občas ráda vystřelila...
Ano, ráda mě strašila. Já nejsem úplně adrenalinový typ, zatímco Lucka se ani čerta nebojí. Já jsem v těchto věcech trochu zabržděný, co se týká kaskadérských kousků. Ona mě pošťuchovala, že tam budou třeba nahé scény. Nedošlo k nim, pochopitelně, ani mi to nenaznačili, protože to už bych nepřišel. Chvílemi to bylo na hraně, protože ke krizím v manželství patří také krize v ložnici. Ale znovu opakuji, že je to komediální rodinný seriál.

V seriálu navštěvujete s manželkou terapeuta, abyste se do sebe znovu zamilovali. Funguje to podle vás?
Kdybych měl vážnou krizi s manželkou a v ordinaci seděl Vladyka, tak to určitě fungovat nebude. Ale v rámci natáčení mě to ohromně bavilo. Mirek to pojal skvostně a zrovna na tyhle scény vzpomínám moc rád. Ale jestli to k něčemu je v reálném životě, to nedokážu posoudit. Nedokážu si to představit, protože manželství, které potřebuje pomoc tohoto typu, je na pováženou. Marná sláva, manželství není slepé střevo a nedá se opravit. Když je něco špatně, tak vám sebelepší terapeut nepomůže. Nevím, třeba se strašně mýlím, ale já mám strašně bohatou praxi, protože s partnerkou jsem 40 let.

Václav Kopta o čtyřicetiletém vztahu se Simonou Vrbickou

Pravda je, že patříte mezi nejharmoničtější páry v českém showbyznysu.
Neřekl bych, že nejharmoničtější, ale náš vztah je opravdu dlouhodobý, to ano. Ale myslím si, že i ty krize jsou tu od toho, aby čeřily vzduch. Je to stejné, jako když máte parné letní dny a přijde pořádná bouřka. Panečku, jak se nám všem potom hezky spí a dobře dýchá! Asi bych byl tedy skeptický, kdybych měl v reálném životě navštěvovat se ženou terapeuta. Jsem zvyklý si v těchto případech pomoci sám.

Nedávno jsme měli na Lifee.cz rozhovor s vaší dcerou, zpěvačkou Janou Koptovou. Prý se svou sestrou Františkou nejí maso, pouze rybí. Vy jste se nakazit nenechal? Vaše paní prý rodině připravuje zdravější jídla.
Františka a Jana maso nejedí. A je pravda, že maminka pro ně vaří zdravěji. Ale když spolu jdeme na večeři, tak maminka si rozhodně nedává nadívanou cuketu se sójovými boby. Manželka jí jako slušný člověk, takže normálně. Ale musím vám Janina slova potvrdit, manželka má obecně tendenci vařit zdravě a je to tak dobře. Upřímně si třeba nevzpomenu, jestli jsem někdy v naší domácnosti měl na talíři knedlíky. Vepřové maso viděla moje žena v nějakém seriálu československé televize z 80. let a vůbec se to u nás nejí. Ale dělá skvěle ryby, fantastické těstoviny a hlavně je bylinkářka. Stará se o nás, také co se týká různých zásob lektvarů, sirupů nebo tinktur. A já jsem hypochondr, takže mi konvenuje, když mám domácí lékárnu sestavenou z bylinek, které moje žena nasbírala. Rozumí tomu a mám z toho velkou radost.

Nekazíte jim to občas nějakou tou klobáskou?
Kazím, kazím. Ale to by naše holčička musela přiznat, že ten mládenec, který se s ní kamarádí, také jí maso.

Říkala, že pro něj dokonce začala maso připravovat.
No vidíte, už to leze. Jemu ano, ale mně by neohřála ani párek! Zato Honzíkovi, tomu ano. Honzík je slušný člověk, je to správný Moravák, takže ten panu Koptovi přiveze i klobásku nebo slivovici. Dobře vychovaný člověk.

Václav Kopta radí dceři Janě s kariérou

S mladými stále žijete pod jednou střechou, nevznikají nějaké generační roztržky?
Ono je to docela prostorné - když mi hodně lezou na nervy, nebo já jim, tak si máme kam zalézt. Já jsem člověk závislý na rodině, proto se s manželkou spíše děsíme toho, až jim polezeme na nervy a budou chtít zkusit bydlet sami. To se stává a je to běžné. Na to já se moc netěším.

Neměl jste obavy, když se Jana rozhodla vkročit do showbyznysu? Dával jste jí nějaké rady?
Ať počítá se vším. Ať počítá s neúspěchem a zahrne ho do toho, co ji může potkat. Úspěch se dostavit může, ale musí se vysedět. A potom jsem jí říkal, že leze pomalu na kopeček, kde fouká, a že s tím musí počítat. Zatím je to křehká pokojová rostlina, která je ovívaná jen přízní a láskou svých příznivců, kterých zatím není mnoho. Všichni mají srdce na dlani a říkají, jak je šikovná. Ale jakmile člověk vystrčí obličej někam, kde se začnou objevovat blesky fotoaparátů a přidají se veřejné diskuze, musí také počítat s hořkostí frustrovaných jedinců. Tam se ukáže, jestli o tuhle práci opravdu stojí, nebo je to celé jen souhra náhod. To už je na ní, je dospělá a musí počítat se vším.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články