Verča (27): Máma se mnou nemluví. Neskousla, kolik si vydělám tím, co podle ní není skutečná práce

Opravdové příběhy čtenářek: Máma se mnou nemluví. Neskousla, kolik si vydělám tím, co podle ní není skutečná práce
Zdroj: Freepik

Verča vždy milovala tanec a snila o tom, že se mu bude věnovat na profesionální úrovni. Povedlo se jí to a dnes v této oblasti vede kurzy doma i v zahraničí. A vydělá si tím podstatně víc než její maminka. Ta s ní kvůli tomu přestala mluvit.

Jana Jánská
Jana Jánská29. 09. 2023 18:00

Tanec jsem milovala už odmala. Jakmile jsem se naučila chodit, už jsem prý doma vrtěla zadkem na jakoukoliv písničku. Rodiče mě tom podporovali, takže mi zaplatili různé taneční kroužky. Mám ale pocit, že speciálně máma si vždy myslela, že to bude jenom moje hobby a budu se živit "normálním" způsobem.

Splnil se mi sen

Na střední škole jsem učení tak trochu flákala, protože důležitější pro mě byl tanec. Dokonce jsem ani moc nerandila, na kluky jsem prostě neměla čas.

Pamatuju si, jak jsem se s mamkou často hádala. Pak sklesle seděla v obýváku a někdy i brečela nad tím, že bez dobrých známek nemám budoucnost. Moji rodiče pracují manuálně a jsou zvyklí chodit do práce každý den za svítání. Chápu, že máma chtěla, abych se měla lépe, nemusela vstávat tak brzy jako oni a měla víc peněz.

Ale já měla v hlavě jenom tanec. Díky tomu, že jsem se mu věnovala celý život a prošla jsem různými kurzy, měla jsem spoustu kontaktů. A tak jsem po maturitě dostala nabídku z jednoho tanečního studia. Stala jsem se lektorkou tance. Můj táta moc nechápal, co to vlastně znamená, ale byl rád, že jsem spokojená. Jenom mamka pořád zalamovala rukama, že nemám "normální práci".

Mámu šokovalo, kolik si vydělám

Když tvrdě pracujete a máte štěstí, že vám slouží zdraví, celý svět je váš. Vím, že to může znít divně někomu, kdo je zvyklý vstávat ráno v pět a jít do fabriky. Proto jsem se snažila chápat, jak máma vnímá moje zaměstnání. Je prostě z jiné generace.

Ale tehdy se mnou alespoň mluvila. Když jsem loni dostala nabídku jít s taneční skupinou jako doprovod jedné velice známé americké zpěvačky, která chystala evropské turné, nemohla jsem říct ne. Máma měla starost, že budu žít po hotelech a kdoví, jestli mi Američani zaplatí.

Dojalo mě to. A tak jsem jí prozradila, kolik si na tom turné vydělám. "Verunko, to jako fakt?" nechtěla tomu uvěřit a byla v šoku. Nebudu uvádět přesnou cifru, ale za každý jeden koncert dostanu víc, než si máma s tátou vydělají za několik měsíců...

Máma se mnou nemluví

Dodnes si pamatuju, jak máma ztichla a bylo vidět, že počítá, kolik si vydělám za toho půl roku, co budu na cestách. A pak se v ní asi něco zlomilo. Nervózně se zasmála a řekla, že to je moc peněz za nějaké hopsání. Rozesmálo mě to, ale ona už tak pobaveně nevypadala.

Pak mi řekla, že se bojí, že budu namyšlená milionářka nebo tak něco. Ale já za tím vidím odměnu za tvrdou dřinu. Já nemůžu ve čtyři odpoledne odejít z práce. Trénuji, dokud nezvládnu to, co je potřeba. Bolí mě klouby a vlastně celé tělo, ale dělám to, co jsem vždy chtěla.

Mrzí mě, jestli máma vidí jen ty peníze a závidí, protože ona si v životě tolik nevydělala. Od té doby se mnou vůbec nemluví. Občas jí pošlu fotku z vystoupení, ale ani mi neodepíše...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články