Martina (22): Věděla jsem, že máma nese rozvod těžce. Ale nechápu, proč se vykašlala i na mě

Smutné příběhy čtenářek: Věděla jsem, že máma nese rozvod těžce. Ale nechápu, proč se vykašlala i na mě
Zdroj: Freepik

Martina tušila, že se její rodiče rozvedou. Doma totiž už dlouho nebyla moc dobrá atmosféra. Překvapilo ji však, jak se začala chovat její matka...

Jana Jánská
Jana Jánská03. 10. 2023 13:00

Tak před dvěma lety jsem si začala všímat, že mezi mými rodiči panuje napětí. Moc spolu nemluvili a o nějakém společně tráveném čase asi nemohla být řeč. Probírala jsem to s kámoškami a jedna mi řekla, že to vidí na rozvod. U ní doma to prý probíhalo podobně.

Můj táta má milenku

několik let bydlím v jiném městě kvůli vysoké škole. Domů chodím jen jednou za čas. Když jsem si všimla, že tam něco nefunguje, bylo už pozdě.

"Táta má milenku," oznámila mi jednoho dne máma se slzami v očích. Zrovna jsem dorazila na návštěvu a ani se nestačila zout. "Jak dlouho," zeptala jsem se. "To je všechno, co chceš vědět? Nezajímá tě, jak se cítím?" vystartovala na mě máma.

"Ale mami, já to nemyslím nijak zle. Jen jsem to chtěla vědět. Chápu, jak se cítíš," konejšila jsem ji. Ale nepomohlo to. Začala na mě křičet, že jsem stejně bezcitná jako táta. Pak odešla do ložnice a práskla za sebou dveřmi.

Rodiče se budou rozvádět

Máma se mnou celý víkend nemluvila, tak jsem zavolala tátovi a chtěla vědět, co se to vlastně děje. Dali jsme si schůzku v cukrárně, kam jsem moc ráda chodívala jako malá holka. Chtěla jsem si připomenout časy, kdy bylo všechno ještě v pořádku.

Táta dorazil o deset minut dřív, ale já tam už stejně seděla. Chtěla jsem vidět, jak přichází. Před výkladem se ještě zastavil, nadechnul se a pak vešel dovnitř. Vypadal, že v poslední době docela zestárnul. Ani pro něj to asi není jednoduchá situace.

Když mě spatřil, oči se mu rozzářili a najednou působil jinak. "Martinko..." pronesl vesele a obejmul mě. Pak jsme si sedli a něco si objednali, pobídla jsem ho, aby mi vyložil, jak se věci mají. Chvíli mlčel, ale poté se přiznal, že před několika lety to doma moc nefungovalo a on uklouzl. Párkrát se vyspal s kolegyní. Románek ukončil, ale mamka se o tom dozvěděla. Od té doby mu to pořád vyhazuje na oči a budou se rozvádět...

Máma nechce ve svém životě ani mě

Počítala jsem s tím, že se rozvádí kvůli něčemu takovému. Když mi pak táta všechno vyložil, už jsem to přijala jako fakt. Nezlobila jsem se. Viděla jsem na něm, že se trápí a mrzí ho, že všechno pokazil. Ale chápu také mámu, má právo být na něj naštvaná.

Chtěla jsem si to nechat projít hlavou, takže jsem změnila téma a s tátou jsme se bavili jen tak o životě a vzpomínali jsme na léta, kdy jsem byla malá holka. Hodně jsme se nasmáli. K mámě jsem se vracela s dobrou náladou. Všechno se ale změnilo, jakmile jsem otevřela dveře. V předsíni stála naštvaná máma. "Byla jsi s ním, viď?" začala křičet.

"Ano, pořád je to můj táta," bránila jsem se. To ji totálně namíchlo, vypadala tak, že jsem z ní měla až strach. Pořád řvala, její věty ne vždy dávaly smysl. Skončilo to tím, že mě vyhodila z bytu, ať jdu za ním. "Už tě nikdy nechci vidět," křičela na mě ještě na schodech. To bylo před půl rokem. Mezi tím se naši rozvedli. Máma se mi vyhýbá, nebere mi telefon a opravdu mě asi už nechce vidět. Chápu, že ze svého života vyloučila tátu, ale proč také mě? Tomu už vůbec nerozumím.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články