Ivana (38): Nešlo mi do hlavy manželovo podivné chování ve vypjatých situacích. Jeho vzpomínky na dětství mi vše osvětlily

Rodinné příběhy: Nešlo mi do hlavy manželovo podivné chování ve vypjatých situacích. Jeho vzpomínky na dětství mi vše osvětlily
Zdroj: Freepik

Ivanin manžel Kamil se občas chová zvláštně. Když je toho na něj hodně a je ve stresu, začne si zpívat. Má to původ v jeho neradostném dětství.

Jana Jánská
Jana Jánská 03. 04. 2024 13:00

Lidé si občas myslí, že můj manžel Kamil (37) je podivín. Uznávám, že jeho zpívání je neobvyklá záležitost. Ale když jsem zjistila, proč to dělá, vnímám to jinak.

Stres zahání zpěvem

Kamil je můj spolužák z vysoké školy. Vždycky byl pohodový kluk, zajímal se o spoustu věcí, byl chytrý a sečtělý. Jen na zkoušky s ním nikdo nechtěl chodit. Důvodem bylo to jeho zpívání. Kdykoliv byl ve stresu, začal si prostě zpívat.

Nešlo o nějakou konkrétní písničku, někdy to byl jenom jednoduchý popěvek. Na zkouškách jsme byli ve stresu všichni a tohle nás znervózňovalo ještě víc. Jindy příjemný společník nám lezl na nervy a tehdy jsme se mu raději vyhýbali.

Když jsem s ním byla na zkoušce poprvé, myslela jsem, že ho uškrtím. Naštěstí všechno dobře dopadlo a pak jsme mohli v klidu zapadnout do hospody. "Hele, Kamile, kápni božskou. Proč si zpíváš?" zeptala jsem se ho po prvním doušku piva. Zatvářil se rozpačitě. "Řekněme, že mi to pomáhá se stresem," pronesl tiše. Dál jsem se v tom nevrtala, byl totiž čas slavit, že máme za sebou zkoušku.

Neměl moc dobré dětství

Časem jsem Kamila poznala líp a stali se z nás nejen přátelé, ale také milenci. Začali jsme spolu bydlet a vztah nám vydržel dodnes. Jsme manželé a máme spolu dvě děti.

Kamila znám tak dobře, že mě asi nemá čím překvapit. Dokonce mi prozradil i tajemství toho zpěvu. Když byl malý kluk, jeho rodiče nezvládali krizi. Hádali se a dokonce i před ním. Zvykl si zpívat, aby neslyšel své rodiče. V zápalu hněvu si vyhazovali na oči i věci, které by malé dítě nemělo slyšet.

Když mi to smutným hlasem vysvětloval, neubránila jsem se slzám. Bylo mi líto, že ho neradostné dětství poznačilo na celý život. Naštěstí těch stresujících a vypjatých situací nezažívá tolik, takže si nezpívá často.

Lidé si myslí, že je podivín

Za ta léta strávená s Kamilem jsem zažila pár situací, které byly stresující. On si samozřejmě zpíval. Já to brala jako normální věc, protože vím, proč to dělá. Jenže cizí lidé si myslí, že je podivín.

Tak třeba byl se mnou u narození obou dětí. Já ležela a snažila se tlačit, lékař mě povzbuzoval a říkal, jak mám dýchat. Do toho si Kamil začal zpívat. Lékař nechápal, co to dělá, jen kroutil hlavou. Kamilovo chování nám někdy komplikuje život, ale pokud se dokáže s vypjatými situacemi vyrovnat tímto způsobem, je to vlastně fajn. Nepije, nedělá cirkus, jen si prozpěvuje...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články