Jan (54): Sousedovic kocour neustále dopaloval našeho psa. Kolega mi poradil trik, díky němuž jsem na oba vyzrál

zralý muž, pes
Zdroj: Freepik

Jan má sousedské trable kvůli domácím mazlíčkům. Jeho pes vyvádí kvůli kocourovi odvedle. Ten dělá psovi „naschvály“ a celá ulice musí poslouchat kravál. Nakonec pomohl nečekaný plán. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková28. 09. 2023 13:00

Žili jsme si spokojeně v novém domku, dokud si náš soused nepořídil kocoura. Ten se potuluje kolem našeho plotu, občůrává ho a vytáčí našeho psa k nepříčetnosti. Dělat se s tím ale nic nedá a lidská domluva též nezafungovala.

Bývala to klidná ulice, sousedy jsme měli rádi

Náš nový dům stál v klidné ulici, která mi připomínala malebné americké předměstí. Všichni se k sobě chovali pěkně a mírumilovně. Pak si sousedi pořídili kocourka a nastalo peklo. Náš pes kočky ze srdce nenáviděl. Sám nevím, kde k tomu přišel.

Jakmile poprvé spatřil zrzavé kotě, spustil nepříjemný štěkot, jenž neustával několik hodin. Kocour si brzy všiml, že na něj náš pes nemůže a hned toho využil. Na své zahradě se producíroval od samého rána, lehával co nejblíž štěkajícímu ubožákovi. Nepomohly nám žádné příkazy, Rexe chytil „psotník“ pokaždé, když kocoura zahlédl. Štěkot našeho psa má navíc takový nepříjemný vysoký tón, co se rozléhá velmi daleko.

Asi nemusím vysvětlovat, že posezení venku na zahradě, grilovačka nebo jen relax nepřicházel v úvahu společně s naším mazlíčkem. To zase vytáčelo mě. Proč bych měl zavírat psa doma, když jsem si ho pořídil právě kvůli zahradě? Chtěl jsem se domluvit se sousedy, ale se zlou jsem se potázal.

Dozvěděl jsem se, že je můj pes magor

Navrhl jsem sousedovi, že by mohl kocoura občas zavírat. Ten o tom ale nechtěl ani slyšet. Mají pro něj udělanou díru ve dveřích a chtějí mu dávat svobodu. Nemůžou prý za to, že je můj pes nevychovaný magor. To mě samozřejmě vytočilo. Se psem jsem chodil na cvičák, ale tohle je dost specifická situace.

Přiznávám, že jsem měl různé choutky. Jako třeba zbavit se kocoura a podobně. Ale neublížil bych ani mouše. Moje žena vymyslela, že bychom mohli kocoura se psem seznámit. Třeba se náš Rex díky tomu uklidní. Potají jsme nalákali kocourka na něco k snědku a pak k němu přivedli na vodítku Rexe. Byl to špatný nápad!

Kocour se naježil, Rex se nám vyškubl a zahnal zrzka až na vysokou borovici. Dole pak štěkal a vyl, dokud jsme ho nezavřeli. Ubohý kocourek nedokázal slézt dolů, a tak jsme museli zavolat hasiče. Celá ulice zvědavě přihlížela záchrannému procesu a já doufal, že pak na nějakou dobu kocoura zavřou doma.

Přihodili jsme další kočku a vyzráli na to!

Nic se nezměnilo, kocour odvedle prudil a náš pes štěkal. Pak mi kolega v práci poradil, ať si rovněž pořídím kotě. Nejprve jsem byl takovým nápadem téměř znechucen. Poté jsem pochopil, že by to nemuselo dopadnout zle.

Chvíli to trvalo, ale Rex si kočku u nás doma oblíbil. Jako by pochopil, že ho taková šelma ničím neohrozí a zrzek odvedle ho už příliš nezajímal. Naše kočka si velmi rychle vytvořila na zahradě vlastní teritorium a sousedovic kocour se držel dál. Od té doby nastal, zdá se, klid. Snad nás netrumfnou další zvěří.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články