Fit a krásnátestovánísoutěže

Vyléčí zuby, oddálí Alzheimera a pomůže zhubnout. Obyčejná skořice vám prospěje devětkrát jinak!

Vyléčí zuby, oddálí Alzheimera a pomůže zhubnout. Obyčejná skořice vám prospěje devětkrát jinak!

Zdroj:Doyoubake.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V době plné nejrůznějších vymožeností zapomínáme na staletími osvědčené rady, postupy a léčebné metody. I proto vás možná znovu překvapí zázračné schopnosti obyčejné skořice. Uleví od bolesti, pomůže zhubnout, sníží hladinu cholesterolu v krvi. A nejen to. Skořice prospěje zdraví až devětkrát jinak!

Barbara Lorenzová 10. února 2018

1. Posiluje imunitu

Skořice je oblíbeným kořením zejména v zimních měsících. A to je dobře. Tehdy dostává naše imunita nejvíc na frak, což se s pravidelnou konzumací skořice může změnit. Experimentální studie prokázaly silné antioxidační vlastnosti tohoto koření.

2. Zlepšuje hojení ran

A to proto, že zabraňuje glykoxidaci, tedy poškození buněk nadprůměrnou hladinou glukózy v krvi. Znamená to, že se rány lépe zacelují. Tento proces usnadňuje i léčbu žaludečních vředů.

3. Chrání před kvasinkovými infekcemi

Díky chemikálii cinnamaldehydu mají konzumenti skořice čínské větší šanci, že se jim bakteriální a houbovité infekce vyhnou obloukem.

Commons.wikimedia.com

4. Odpuzuje zubní kazy a onemocnění dásní

Antibakteriální účinky skořice se zúročují i v průmyslu zaměřeném na ústní hygienu. Proto dnes najdete skořicový olej v mnoha ústní vodách, zubních pastách a žvýkačkách.

5. Ulevuje od bolesti

Skořice všeobecně zlepšuje krevní oběh, a tudíž se rychleji zotavíte ze souvisejících nemocí. Pravidelnou dávku skořice by do svého jídelníčku ale měli zařadit především ti, co trpí artritidou, tedy zánětlivým onemocněním kloubů.

Studie vypracovaná na Univerzitě v Kodani totiž ukázala, že pacienti s artritidou, kteří denně před snídaní snědli půl lžičku skořice s jednou lžící medu, již po prvním týdnu cítili úlevu. A během jednoho měsíce mohli chodit bez bolestí.

6. Brzdí Alzheimera

Návštěvu tohoto pána může skořice oddálit, potvrdili výzkumníci z Univerzity v Tel Avivu. Podle profesora Michaela Ovadia se ve skořicové kůře schovávají látky zvané CEppt. Právě ty nástup Alzheimerovy choroby mohou zbrzdit.

Wall.alphacoders.com

7. Zpomaluje rozvoj roztroušené sklerózy

Ti, co berou léky na roztroušenou sklerózu, na tom z finančního hlediska nejsou nejlépe. Cena jejich medikamentů totiž bývá vysoká. Navíc se potýkají s výraznými vedlejšími účinky.

Podle vědců z Rush University Medical Center pomáhá skořice zastavit destruktivní rozvoj roztroušené sklerózy. Lidé postižení touto chorobou tak na léčbu vynaloží jen pár desítek až stovek korun měsíčně. A to se po všech stránkách vyplatí.

8. Zpříjemňuje život lidem s cukrovkou

A zvlášť těm s druhým typem. Skořice sráží hladiny glukózy a lipidů v jejich těle, potvrdila studie publikovaná v časopisu Diabetes Care.

Autoři studie došli k závěrům, že šest gramů skořice denně „snižuje glykémii, triglyceridy, LDL cholesterol a celkový cholesterol u lidí s diabetem druhého typu“.

9. Pomáhá zhubnout

Půl lžičky denně zvládne zařadit do svého jídelníčku zařadit každý. Proč by to měl dělat? Už od tohoto malého množství klesá hladina cholesterolu směrem dolů. Tím se tělo obrní vůči srdečně-cévním onemocněním, jako je srdeční infarkt nebo cévní mozková příhoda.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu