Fit a krásnátestovánísoutěže

Domácí bujón z letní zeleniny: Česnek přidávejte před koncem, rajčaty nešetřete, libeček vše provoní

Thumbnail # Domácí bujón z letní zeleniny: Česnek přidávejte před koncem, rajčaty nešetřete, libeček vše provoní

Zdroj:Instgram

Polévka je grunt - a to i v letním období! Naše babičky moc dobře vědí, proč nám i během horkých letních dnů servírují k nedělnímu obědu trochu poctivé zeleninové polévky. Ona totiž ochladí, není těžká a pročistí vaše tělo plné zmrzlin a sladkostí.

Petra Járková 24. července 2019

Spousta čerstvé zeleniny

Na kvalitní domácí zeleninový vývar budete potřebovat především spoustu čerstvé zeleniny. Zelenina je samozřejmě skvělou a nenahraditelnou součástí i vývarů masových. Základem zeleninových vývarů je kořenová zelenina, tedy mrkev, celer a petržel. Dále vývaru dodá skvělou chuť cibule a česnek. Česnek však delším vařením ztrácí chuť, proto se doporučuje jej přidat až ke konci přípravy. V létě přidejte i další zeleninu podle chuti, například rajčata jsou v zeleninové polévce skvělá, kedluben, květák a podobně.

Bylinky jsou skvělou volbou

Součástí domácích vývarů jsou také bylinky a koření. Pokud máte bylinky vlastní, máte zase o krok blíže k dokonalému domácímu vývaru. Pokud však nemáte, nezoufejte. I kupované svou úlohu splní dobře. Dejte však pozor na jejich čerstvost a v případě sušeného koření na množství přidaných solí a emulgátorů. Ideální je takový čerstvý libeček, který letní polévku dokonale provoní.

Thumbnail # Nejoblíbenější surovina v české kuchyni? Co jste nevěděli o jarní, žluté a červené cibuli nebo šalotce
Mohlo by Vás zajímat:

Nejoblíbenější surovina v české kuchyni? Co jste nevěděli o jarní, žluté a červené cibuli nebo šalotce

Babiččiny rady nezklamou

Zalévejte suroviny studenou vodou – chuť bude plnější a výraznější. Nechte vyvařit cibuli i se slupkou – slupka dodá vývaru pěknou barvu. Domácí vývar osolte, až když budete mít v hrnci všechny suroviny a vývar bude skoro hotový. Snímejte z vývaru průběžně vzniklou pěnu, zabráníte tak jeho zakalení. Zeleninu nekrájejte na malé kousky, nechte ji vcelku nebo na velké kusy.

Finální doladění

Do vývaru můžete přidat v podstatě cokoli, co máte rádi. Mohou to být kousky masa, oblíbená zelenina, jako je mrkev, kukuřice, hrášek, kapusta, květák a tak dále, rýže, těstovina nebo také nudle.

RECEPTY NA TY NEJLAHODNĚJŠÍ ZELENINOVÉ VÝVARY NAJDETE V GALERII:

Podobné články

Zavří­t reklamu