Víkendová dieta: V pondělí budete mít dvě kila dole!

11. října 2018
Pixabay
Pixabay

Tato dieta je vhodná pro situace, kdy potřebujete vytvarovat postavu za pár dní, třeba proto, že začátkem příštího týdne prostě musíte jít na společenskou akci. Někde ji najdete také pod názvem hollywoodská dieta. Pokud ale chcete ve shazování pokračovat, určitě si zvolte z dlouhodobého hlediska jiný způsob.

Rychlá víkendová dieta trvá dva nebo tři dny a delší dobu by se rozhodně držet neměla. Neznamená to však, že je nezdravá, jen neobsahuje dostatek živin na to, abyste ji mohli držet déle – jde vlastně o půst. Pozor, pokud například bojujete s nachlazením, do této diety se rozhodně nepouštějte, stejně jako když jste unavení a ve stresu

Pokud se ji ale rozhodnete vyzkoušet, nakupte si na víkend dostatek ovoce. V předpisu diety stojí především hroznové víno, kiwi, ananas a banány, ale můžete jídelníček obměnit podle svých chutí, například přidejte pomeranče. 

Přesný recept víkendové diety:

1. den: 700 gramů ananasu, dva banány
2. den: 10 kiwi, 200 gramů hroznového bílého vína
3. den: 5 kiwi, 300 gramů ananasu, 300 gramů hroznového bílého vína

Ovoce je sice šťavnaté, ale ne dost na to, abyste během diety omezili pití, naopak. Příjem tekutin o něco zvyšte, ačkoli nemá cenu, abyste teď na podzim pili více než dva tři litry tekutin denně. Ideální je voda, případně slabší čaj, kafe zkuste vynechat. A ještě jedna věc: po dobu rychlé diety to zkuste bez alkoholu. Nejen kvůli tomu, že je v něm dost kalorií, ale také kvůli tomu, abyste odlehčili svému metabolismu. 

Ale pozor, pokud si budete chtít nižší váhu udržet i po skončení víkendu, musíte i nadále dodržovat zdravý jídelníček, avšak rozhodně ne tak přísný.