Karolína (36): Malá dcerka mi vyrobila talisman na ochranu. Následující den jsem se díky němu vyhnula tragédii

Tajemné příběhy ze života: Malá dcerka mi vyrobila talisman na ochranu. Následující den jsem se díky němu vyhnula tragédii
Zdroj: Freepik

Karolínu zachránil od nárazu auta talisman od malé dcerky. Ta měla vždy blízko k nadpřirozenu, a nehodu dokonce viděla ve snu.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 12. 04. 2024 19:00

Když byla moje dcera ve školkovém věku, zachránila mi život ručně vyrobeným talismanem. V den, kdy jsem ho měla na krku, mě něco tahalo za rukáv. Vyhnula jsem se nárazu auta doslova o desítky centimetrů.

Moje dcera měla "dar" již od narození

Snad každý si o svém dítěti myslí, že je nejlepší a jedinečné. Ani já nejsem výjimkou a hned po narození naší malé Belly jsem si říkala, že je to zvláštně vnímavé dítě. Tvářila se tak nějak vševědoucně už v porodnici, nikdy neproplakala noc a s určitým zaujetím stále pozorovala svět kolem sebe.

Jako batole si ráda hrála sama, něco si pro sebe mumlala, jako by kolem sebe měla společnost. Jako tříletá mi vyprávěla o svých imaginárních kamarádech. Ráda popisovala, že vidí kolem lidí barevné aury. Jednou hladila našeho starého pejska a řekla, že je jí líto, že odchází. Ještě tu noc zemřel - naštěstí v klidu, ve spánku.

Jedno nedělní deštivé odpoledne jsme si doma vyráběly šperky a Bella se velice soustředila na náhrdelník z těstovin. Když mi ho pak předávala, řekla, že je to talisman. Musím ho nosit pořád u sebe na svou ochranu. Hned ráno jsem si ho vzala poslušně na krk a nestačila se divit, co se odpoledne přihodilo.

Zastavila jsem se pár centimetrů od nehody

Vyšla jsem z kanceláře, cestou do školky pro Bellu jsem si vyzvedla kávu a spěchala na autobus. Najednou mě kdosi zatahal za rukáv. Když jsem se ohlédla, nikdo za mnou nebyl. To se opakovalo dvakrát, šlo o dost prudké zatahání. Nemohla jsem to ignorovat a dost jsem se vyděsila.

Zastavila jsem se kus od přechodu a rozhlížela se zmateně kolem, když jsem uslyšela náraz. Přímo přede mnou narazila dodávka do semaforu. Kdybych se nezastavila, stála bych přesně v tom místě a čekala, až mi padne zelená. V šoku jsem upustila kelímek s kávou a instinktivně si sáhla na krk.

Měla jsem na něm pověšený talisman od dcery. Uvědomila jsem si, že s měl s tou podivnou situací jistě něco společného. Pro řidiče přijela sanitka a já už spěchala za dcerou do školky. Nechtěla jsem jí vyprávět detaily, abych ji nevyděsila. Ona už ale věděla, že se něco stalo.

Dcera věděla, co se mi stalo

Když jsem čekala ve školce u šaten, Bella se na mě podívala a hned se spokojeně usmála. "Tak vidíš, talisman fungoval. Bylo to těsně," řekla potěšeně. "Jak to víš?" zvolala jsem nechápavě. Prý se jí o tom zdálo po obědě, když šly s dětmi spát.

Musím říct, že jak dcera rostla, podobné záhady pomalu vymizely z našeho života. Teď už je velká a na nic z toho si nepamatuje, jako by ztratila ten správný signál. Ráda poslouchá vyprávění o tom, jaká byla zvláštní holčička s podivuhodným darem.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články