Kristián (48): Podařilo se mi vybudovat úspěšnou firmu a zajistit rodinu. Manželka ale odmítá fungovat podle mých představ

Rodinné příběhy: Podařilo se mi vybudovat úspěšnou firmu a zajistit rodinu. Manželka ale odmítá fungovat podle mých představ
Zdroj: Unsplash

Kristián vybudoval úspěšnou firmu, aby jeho rodina mohla žít spokojeně a nemusela se strachovat o budoucnost. Zdá se ale, že jeho žena už není tou správnou osobou, kterou by chtěl mít po svém boku.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká 25. 04. 2024 11:30

S Nikolou jsme se potkali mladí, až příliš mladí. Tehdy jí bylo 19, mně 18, když zjistila, že je těhotná. To první, co mě napadlo, bylo požádat ji o ruku a postarat se o rodinu. Chtěl jsem udělat správnou věc a upřímně jsem si myslel, že Nikola je krásná a chytrá a že je to opravdu navždy.

S kamarádem jsem založil úspěšnou firmu

Začátky našeho vztahu ale nebyly jednoduché. Dělal jsem různé práce, abych uživil rodinu, která se nakonec rozrostla na pětičlennou. Z prvního těhotenství vzešla dcera Martina a druhé skončilo dvojčaty, takže jsem se musel sakra otáčet, abych jim dal život, který jsem si pro ně představoval.

Pak jsem potkal Štěpána, kamaráda, se kterým jsme založili realitní a stavební firmu a postupně se vypracovali až na špičku v oboru. Jakmile se nám to povedlo, nebyl problém zajistit naší rodině život, jaký jsem si představoval. Ale věci doma se měnily, když jsem pracoval.

Manželka zůstala doma a starala se o děti

Nikola zůstala spoustu let doma. Nemusela pracovat. Dohodli jsme se, že o peníze se postarám já, zatímco ona zajistí tři děti, které od sebe byly jen dva roky. Jak rostly, doufal jsem, že se Nikola vrátí ke svému chytrému a vzdělanému já a že si najde nějakou novou vášeň, ve které bych ji býval rád podporoval. Ale Nikola raději seděla doma, a když měla hotovou práci, posadila se na gauč a dívala se na jednu reality show za druhou.

Roky jsem nic neříkal, ale jak se firmě dařilo, náš společenský život se měnil. Přestěhovali jsme se do velkého domu, kde jsme mohli pořádat večírky a setkání s klienty. Tak jsem si to přál, chtěl jsem, aby se z nás stal power couple, ale Nikola místo toho seděla v teplákách na gauči a jakéhokoli společenského života se odmítala účastnit.

Manželka nemá zájem se změnit

Naše děti jsou dneska dospělé a měli bychom si užívat života, který jsem pro nás vydřel, ale Nikola mě v mých snahách úplně bojkotuje. Neustále se kvůli tomu hádáme, protože všichni moji klienti i Štěpán jsou na všech akcích s partnery, jen Nikola nad vším vždycky mávne rukou.

Pokoušel jsem se s ní o tom mluvit, ale Nikola na to má pouze jeden argument: „Já jsem si svoje oddřela s dětma, teď mám nárok si odpočinout a žít podle sebe.“ Mám pocit, že se nám rozpadá vztah i život a Nikola ani nemá zájem na tom pracovat.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články