Kvízová dáma z pořadu Na lovu: Móda je pro mne dosud neprobádané téma, v televizi musím být za dámu

Kvízová dáma z pořadu Na lovu, Dagmar Jandová, si ve společnosti kolegů lovců užila Českého slavíka.Kvízová dáma Dagmar Jandová vynesla na Českého slavíka sametové šaty, které nosí jen na slavnostní příležitosti.Kvízová dáma Dagmar Jandová v dětství - poznáváte ten široký úsměv?Kvízová dáma z Na lovu, Dagmar Jandová, když se slavily Vánoce.+ 12 fotek+ 13 fotek

Kvízová dáma z pořadu Na lovu, Dagmar Jandová (44), prozrazuje v rozhovoru pro Lifee.cz, jaký je její vztah k módě a jak hodnotí oblečení, do kterého ji oblékají na TV Nova. Jak se Dagmar daří v převážně mužském kolektivu mezi ostatními lovci? Co doma poslouchá, když přijde z natáčení? A jak pociťuje svoji televizní slávu ona a jak její rodina?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 04. 12. 2023 05:00

Přísná a vždy elegantní lovkyně Kvízová dáma z pořadu Na lovu, Dagmar Jandová (44), vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor Geografie a biologie, a pracuje v Českém hydrometeorologickém ústavu v Praze. Je vdaná a má dvě dcery, přičemž, jak nám v rozhovoru prozradila, rodina její slávu tolik neprožívá. "Lidé mě zastavují a ptají se, jestli jsem to já. Méně často se to stává, když jdu s někým z rodiny, než když jdu sama. Když jsem sama, stává se to častěji," říká Dagmar.

Rodinu jsem seznámila s lovci

Dagmar Jandová vypadá od pohledu jako sympatická dáma, která je plná optimismu, ale dokáže si zjednat pořádek. Zajímalo nás, jak si poradila v téměř výhradně mužském kolektivu – mezi Kalkulátorem, Lišákem, doktorem Vševědem a především Ondřejem Sokolem. "Už mi tam přibyla kolegyně, Viktorie Mertová neboli Belladonna. Není těžké s nimi vydržet, jsou to hodní kluci, sympaťáci, strašně milí," chválí své mužské kolegy. "Už jsem s nimi seznámila svoji rodinu a stali se z nich velcí přátelé."

Kvízová dáma je srdcem folkařka

Natáčení pořadu Na lovu je jistě náročné, stejně jako její práce. Když přijde domů a postará se o rodinu, Kvízová dáma se ráda uklidní dobrou hudbou. "Myslím, že to mám od dětství," zamýšlí se nad tím, kdo její hudební vkus formoval. Jak v dětství Kvízová dáma vypadala, na to se můžete podívat v naší fotogalerii. "Mám ráda českou hudbu. Nemám vyloženě oblíbený styl, ale mám ráda třeba staré písničky 60. let, folk, popovou hudbu, všechno možné. Líbí se mi spíše jednotlivé písničky, než že bych měla nějaký vyhraněný styl. Mám ráda i klasiku, třeba Mozarta nebo Haydna," odhaluje Kvízová dáma své soukromí.

Dost možná ji v létě můžete zastihnout u táboráku, její vášní je totiž folk. "Z folku mám ráda třeba kapelu Nezmaři nebo Vlastu Redla. Potom mám ráda také semaforské písničky," zasní se Dagmar. A protože jsme se potkali na Českém slavíku, jasno má také o tom, kdo je právě jejím zlatým slavíkem. "Třeba Pokáč. Nevím, jestli je to vyloženě folk, ale je to písničkář a mám ho ráda," prozrazuje.

Móda je pro mne neprobádané téma

Na vyhlašování cen Český slavík oblékla Kvízová dáma elegantní sametové šaty, které velmi těsně obepínaly její postavu. "Pojala jsem to asi podobně, jako Na lovu. Vzala jsem si decentnější šaty. Moc často tento model nevynáším, ale dnes je taková příležitost, že jsem si řekla, že je vynesu," vysvětluje nám výběr svých šatů Dagmar, kterou můžeme v pořadu Na lovu velmi často vídat v elegantních formálních šatech v délce po kolena a v nezbytných lodičkách. "V televizi mě do oblečení určitě nenutí, tam bylo jasné, že musím být oblečená slušně, za dámu. Od začátku se mi hrozně líbilo, co mi vybrali. Jsem s tím velmi spokojená."

V soukromí si ovšem Dagmar – překvapivě – nepotrpí na parádu. "Móda je pro mne dosud neprobádané téma. O módu se popravdě moc nezajímám, není to něco, čím bych žila," přiznává otevřeně a s širokým úsměvem folkařka Dagmar, která je podle všeho nejšťastnější mezi svými blízkými a v přírodě.

Související články

Další články