Andrea (35): Moje matka si vymýšlí nemoci, jen aby na sebe upoutala pozornost. Už mi došla trpělivost

žena
Zdroj: Unsplash.com

Andrea se starala o svoji maminku, která velmi těžce nesla smrt svého manžela. Jako hodná dcera jí na její smutek nenechala samotnou a snažila se dlouhé tři roky o psychickou podporu. Nedávno se Andrea rozhodla začít zase žít i svůj život a od matky se částečně odloučit. Bohužel, jak se ukázalo, matka to neunesla a začala si vymýšlet cokoliv, aby svoji dceru donutila být s ní. Podařilo se najít nějaké řešení?

Šárka Žižková
Šárka Žižková 31. října 2020

Moji rodiče spolu žili krásných třicet let, než jednoho dne táta zemřel. Pro moji matku to byla veliká rána a potřebovala vědět, že není sama. Snažila jsem se jí být neustále po ruce, se vším jsem jí pomáhala, ale šlo hlavně o ten pocit, že není sama. Když se po třech letech zdálo, že je z nejhoršího venku, začala jsem se stahovat a žít zase svůj život.

smutná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Simona (23): Tři pohřby během jednoho roku. Zbyla mi jen babička, často myslím na nejhorší

Zdálo se, že je jen nešikovná

Nenesla to tak, jak jsem si to představovala, myslela jsem, že i ona chce začít ještě znovu žít a nebýt stále v tom zármutku. To, že mi volala denně, mi nevadilo, naopak jsem byla ráda, že se slyšíme. Nejdřív probíhaly hovory o tom, jak se mám, co je nového. Jednou mi ale zavolala, že se hrozně řízla, ať přijedu, že neví, co má dělat. Sedla jsem do auta a během chvíle byla u ní. Když mi údajnou řeznou ránu ukázala, i přes lupu bych ji těžko hledala. Trochu mě naštvala, že mě volala tak hystericky a přitom o nic nejde, ale mlčela jsem.

Začalo se to opakovat, jednou že se spálila o pánev nebo že spadla ze schodů, šlo o to, že když jsem přijela, nic jí nebylo, jen to na mě působilo tak, že nechce být sama, takže jsem byla stále dost trpělivá. Nebylo to sice vždy lehké všeho nechat a jet, měla jsem doma rodinu, dítě a manžela, který z toho byl už naštvaný.

muž
Mohlo by Vás zajímat:

Tomáš (25): Spím s matkou své přítelkyně, když s tím přestanu, řekne jí to. Nevím, co mám dělat

Začala si vymýšlet nemoci

Matka asi zjistila, že to nestačí, a tak přitvrdila. Když jsme ji pozvali k nám na oběd, začala mluvit o tom, jak je nemocná, že jí dost často bolí u srdce, špatně se jí dýchá, bolí ji kolena.

Nenapadlo mě nic lepšího, než ji odvézt k lékaři na kompletní vyšetření, abychom věděli, jak na tom tedy je.

To velmi tvrdě odmítala, že to nemá cenu, protože prostě umírá. Na mě ale působila velmi zdravě a čile, nevykazovala žádné známky nemoci. To, že má snad každou nemoc, která vás napadne, mi volala i pětkrát denně a prosila, abych přijela a starala se o ni.

žena
Mohlo by Vás zajímat:

Leona (27): Matka mého přítele volá několikrát denně a řeší náš vztah. Začínám ji nesnášet

Nechce k lékaři

Byla jsem tomu svolná jen v momentě, kdy půjde k lékaři a ten určí, co jí přesně je. Přes to ale nejel vlak. Musela jsem matce narovinu říct, že jí nevěřím, a tudíž moje cesty na základě jejich hovorů končí.

Nyní mi nebere telefon a já nevím, zdali jen trucuje, nebo jí něco je. Dokonce jsem k ní i jela, ale neotevřela mi.

Doufám, že jsem se nespletla a že jí vážně nic není, to bych si to v životě neodpustila. Myslím si ale, že jen nechce být sama, a tak to zkouší různými způsoby.

žena, muž
Mohlo by Vás zajímat:

Kamila (51): Manžel se vzdal své neřesti kvůli covidu. Změnil se k nepoznání, lezeme si na nervy

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz. 

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články