Johana (34): Podle sestry byla moje svatba propadák. Myslím si, že jen žárlí, protože je ve čtyřiceti sama

Johana (34): Podle sestry byla moje svatba propadák. Myslím si, že jen žárlí, protože je ve čtyřiceti sama
Zdroj: Unsplash

Johana byla hrdá na to, jak perfektně si zorganizovala celou svatbu. Nebylo snad nikoho, kdo by proti průběhu veselky něco namítal. Nakonec se ale přeci jen někdo našel. Její sestra Denisa svatbu pomlouvá, kudy chodí.

Šárka Žižková
Šárka Žižková12. 07. 2022 13:00

Když jsem se dozvěděla, že mi moje ségra Denisa (40) pomluvila svatbu, nevěřila jsem tomu. Nakonec mi sama do očí řekla, že moje svatba byla propadák. Já si myslím, že z ní mluví je žárlivost a vztek, že je pořád ještě sama.

Svatební den vyšel na výbornou

Když mě Richard (30) požádal o ruku, hned jsem měla v hlavě představu o tom, jak bude moje svatba vypadat. Měla jsem ji naplánovanou do posledního puntíku. Místo konání obřadu mělo být na úřadě. Tam jsme pozvali nejužší rodinu a nejbližší přátele. Mě šla za svědka moje sestra Denisa a Richardovi jeho bratr Honza.

Po obřadu se k nám připojil zbytek svatebčanů. Šlo celkem o osmdesát lidí. Všichni jsme se přemístili do menšího resortu na okraj Prahy, kde se konala honosná hostina. Proslov vedla napůl Denisa s Honzou. Myslím, že jsem měla všechno vyšperkované.

Stoly jsem si nechala připravit od vyhlášené cateringové firmy. Byla jsem naprosto unešená tím, jak skvělou práci odvedli. Všechno sedělo do posledního detailu. S Richardem jsme jako novomanželé dodrželi i zvyky, které se patří. Společně jsme zametali střepy, házela jsem svatební kyticí. Mohu s klidným srdcem říct, že náš velký den se prostě povedl.

Sestra mi za zády pomluvila svatbu

Bylo krásné slunečné počasí, tančilo se a zpívalo až do pozdních hodin. Hned vedle restaurace byl hotel, kde jsme všichni přespávali. Byla jsem na sebe hrdá, že jsem to všechno zvládla zorganizovat. A hlavně, že se nic nepokazilo. Rodina i přátelé se dušovali, že dlouho nebyli na tak příjemné a veselé svatbě.

Měla jsem z toho dobrý pocit. Ten mi ale nedávno zkazila moje sestra. Tchyně Mirka (57) se mi přiznala, s čím se jí Denisa svěřila. „Vím, že bych ti to neměla říkat, ale Denisa si myslí, že vaše svatba byla propadák," svěřila se mi nedávno. „Kdy ti to říkala? Proč mi něco neřekla?" divila jsem se. „Byly jsme spolu na obědě, protože chtěla pomoci s účetnictvím. A během toho se mi zmínila," vysvětlila Mirka.

„Jak jsem ale pochopila, vykládá to všude. Prý jsi měla nepadnoucí šaty a Richard se zmazal pod obraz. A nejhorší ze všeho byl prý dort a ubytování, které si pro ně zajistila," pokračovala. Mohlo by mi to být jedno, ale nebylo. Vjel do mě vztek, a tak jsem se za sestrou vydala.

Sestra na mě žárlí

„Když jsi měla něco proti mé svatbě, proč jsi mi to neřekla?" vyrukovala jsem na ni. „Mirka mluvila?" pronesla ironicky. „Nenapadlo tě, že by se mě to mohlo dotknout? Víš, kolik úsilí mě stálo tu svatbu připravit? Kolik peněz v tom bylo?" pěnila jsem. „Hele ségra. Nejsi malá holka, takže ti to řeknu. Ta svatba byla vážně propadák. Nic horšího jsem v životě neviděla," řekla drze.

„A víš co si myslím já? Myslím si, že jen žárlíš. Je ti čtyřicet. Jsi sama, nemáš děti ani chlapa. A tak jsi zlá a nepřející," řekla jsem si své. Denisa jen těžce polkla a moje slova nechala bez odpovědi. Kdyby mě takhle pomluvila kamarádka, tak to pochopím spíš. Ale že si to dovolila moje vlastní ségra...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články