Kateřina (39): Manžel mě kritizoval za to, jak vypadám. Pak se karta obrátila

žena
Zdroj: pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kateřina má velmi kritického manžela. Stala se terčem jeho poznámek, a tak se rozhodla, že se svou váhou něco udělá. Podařilo se jí to a dostala se do popředí. Co se v jejím příběhu odehrálo?

Markéta Bartošíková
Markéta Bartošíková 25. července 2020

Hynka (41) jsem si brala před šestnácti lety. Už když jsme se brali, věděla jsem, že je enormně kritický, ale potom, co mě bylo po porodu dvou dcer o patnáct kilo více, to bylo peklo. Nikdy jsem nebyla hubená, nevadilo mi to a žádným mindrákem jsem netrpěla. Ale bohužel jsem se stala terčem jeho poznámek. Jakoby neměl nic jiného na práci.

krásná blond žena
Mohlo by Vás zajímat:

Jitka (29): Zhubla jsem kvůli příteli a nesnáším to. Jako baculka jsem byla šťastná, ale nechci o něj přijít

Takhle s tebou ven nepůjdu

Nikdy jsem se nestyděla a mezi našimi přáteli jsem byla já ta zábavná, ale potom, co jsem přibrala, jsem se stáhla do ústraní. Manžel mi nikdy nemazal med kolem pusy, ale jeho zlé poznámky k mé postavě začínaly být neúnosné. Nejsem vztahovačná, ale dokázal mě hodně zranit. Jednoho dne, kdy mi řekl, že pokud takhle půjdu ven, tak se mnou nikam nejde, jsem se naštvala a začala se sebou něco dělat.

Sladkosti, bílé pečivo, knedlo-zelo-vepřo jsem vyměnila za zeleninu, maso a ovoce. Začala jsem jíst zdravě, po menších porcích a hlavně častěji. Chodila jsem na delší procházky a světe, div se, kila šla dolů. Byla jsem na sebe pyšná a očekávala jsem, že bude i manžel, ale ten dělal, že to nevidí. Už mi totiž nemohl vyčítat, jak moc jsem tlustá.

Lenka (42): Moje pubertální dcera stále řeší váhu a jídlo. Mám obavy z nejhoršího
Mohlo by Vás zajímat:

Lenka (42): Moje pubertální dcera stále řeší váhu a jídlo. Mám obavy z nejhoršího

Karta se obrátila

Zato Hynek úspěšně kynul a já jsem se rozhodla reagovat trefně, nikoliv však zle a kriticky jako on. Když jsem viděla, že to nefunguje, navrhla jsem mu, že budeme jíst zdravě spolu a najdeme si společnou pohybovou aktivitu, která bude bavit nás oba. Hynek však reagoval uraženě a řekl mi, že dekagram navíc nebude vůbec řešit. Usmála jsem se a nechala ho být. Pozitivní na tom je, že už neohodnotí, v čem vyrážím ven, a jak vypadám. Já jsem si na nový životní styl zvykla a už je ze mě zase ta zábavná a spokojená žena.

Daniela (40): Zhubla jsem kvůli partnerovi, ten na mě teď žárlí. Co radí psycholog?
Mohlo by Vás zajímat:

Daniela (40): Zhubla jsem kvůli partnerovi, ten na mě teď žárlí. Co radí psycholog?

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články