Otýlie (32): Kolegyně se mi pokusila odloudit přítele. Dopadlo to poněkud nečekaně

Otýlie (32): Kolegyně se mi pokusila odloudit přítele. Dopadlo to poněkud nečekaně
Zdroj: Pixabay

Když se Otýlie seznámila s Romanem, rovnou mu řekla, že nestojí o závazky. Preferovala otevřený vztah. Ovšem jen do chvíle, než si Roman začal s jejich společnou kolegyní.

Šárka Žižková
Šárka Žižková02. 08. 2021 10:00

Zamotala jsem do vztahu, ze kterého nedokážu vybruslit. Původně jsme si s Romanem (37) nic neslibovali. Celé se to ale zvrtlo a z otevřeného vztahu se stal složitý románek na pokračování.

Nechtěla jsem se vázat

Romana jsem poznala zcela náhodně jako uchazeče o práci. Byl u nás ve firmě na pohovoru, který pro něj nedopadl dobře. Tím, že jsem ve společnosti už dlouho, věděla jsem, kde zatahat za nitky. I když Roman nedostal práci, kterou chtěl, zaměstnali jsme ho jako řidiče. Ve finále s tím byl spokojený.

My dva jsme se začali vídat. Už na začátku vztahu jsem mu na rovinu řekla, že se nechci vázat. Žádné společné bydlení, plány do budoucna. Roman to respektoval. Každý z nás dál bydlel ve svém bytě. Jednou jsem přespala já u něj, jindy on u mě. Když byla chuť, šli jsme do kina. Byly časy, kdy jsme se klidně týden neviděli. Určitou dobu mi to vyhovovalo. Ovšem jen do chvíle, než jsem zjistila, že se Roman zapletl s kolegyní.

Najednou jsem začala žárlit. Ztropila jsem mu strašnou scénu. Roman tím byl docela zaskočený. ,,Vždyť jsme si říkali, že nejde o vážný vztah. Tak proč teď vyšiluješ?“ prohlásil a měl pravdu. Nevím, proč mě to tak naštvalo.

Měl poměr s další ženou a mně to vadilo

Jeho nová přítelkyně ho po čase přemluvila, aby u ní začal bydlet. Mně to ale pořád v hlavě šrotovalo, jako bych přeci jen chtěla zkusit vážný vztah. Hrálo mi do karet to, že si Roman a Sandra po čase přestali rozumět. Znovu zaklepal na moje dveře a prosil, abychom to ještě zkusili. Vzhledem k tomu, že se mi po něm stýskalo, jsem ho vzala zpět.

Dál jsme ale pokračovali v oddělených domácnostech. Nějaký čas to fungovalo, než mu zavolala Sandra. Stěhovala se a potřebovala někoho, kdo by jí pomohl. Sama jsem Romanovi řekla, ať jí klidně pomůže, že mi to nevadí. Už jsem ale nepočítala s tím, že u ní rovnou zůstane. Netuším, co mu naslibovala, ale ke mně už se nevrátil.

Občas jsme se v práci potkali, ale nebyla jsem schopná na něj promluvit. Dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou, že dám výpověď. Sandra si mě náležitě vychutnávala. Vyloženě mě v práci vyhledávala, aby do mě mohla rýpat. Musela mi dát najevo, že souboj o Romana vyhrála.

Nakonec jsem riskla vážný vztah

Nakonec jsem výpověď nedala. Po čase jsem se srovnala i s rozchodem. Sotva jsem cítila, že je to za mnou, Roman se opět ozval. Tvrdil mi, že se spletl a chce být se mnou. Jen po mně chtěl, abych do vztahu dala něco víc než jen občasné schůzky. Mluvil o budoucnosti. To bylo něco, čeho jsem se bála nejvíc. Vyjevil mi naplno svoje city. Nejdřív jsem ho vyhnala. Po pár dnech se mi to ale rozleželo v hlavě.

On, aniž čekal na moji odpověď, Sandru opustil. Začali jsme tedy vést normální partnerský život. Ze začátku mi to moc nešlo. Jenže najednou bylo fajn jít domů s myšlenkou, že tam na mě někdo čeká. Roman se ukázal jako romantik a skvělý společník. Za tři měsíce se nám narodí syn. Nelituji toho, že jsem mu dala ještě jednu šanci.

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články