Roman (45): Rodiče si myslí, jaký je bratr dobrák. To, že za vším stojím já, netuší. A mně už došla trpělivost

muž
Zdroj: Freepik.com

Zatímco Roman se snaží peníze vydělávat poctivě, jeho bratr není typ, který by chtěl denně sedět někde v kanceláři. Začal tedy investovat na burze. Dokud se mu dařilo, byl v rodině za krále a vše platil. Nyní se situace pokazila a Roman už nechce hrát špinavou hru. Dal bratrovi čas, aby věci srovnal. Jak to celé dopadlo?

Šárka Žižková
Šárka Žižková23. 07. 2020 11:00

Pocházíme s bratrem Robertem z poměrně chudé rodiny. Rodiče se vždy otáčeli, aby celou rodinu uživili. Jejich přáním bylo, aby alespoň na stará kolena měli klid a nemuseli tak strašně dřít. Robert jím vždy sliboval hory doly, jak až budou staří, vše jim koupí, protože bude vydělávat miliony. Rodiče k bratrovi vždy tíhli trochu více, byl mladší, ale měl větší ambice než já.

První vydělané peníze z tebe neudělají milionáře

Robert vždycky říkal, jak bude žít pro čísla na burze. Naučí se správě načasovat investici na trhu s akciemi, a pak je velmi dobře prodá. Zprvu se mu dařilo. Skoro se zdálo, že bylo zbytečné, abych studoval vysokou školu, když stačí znát systém burzy. Po první větší částce, kterou se mu podařilo vydělat, byl jak šílenec. Utrácel za nesmysly. Rodičům kupoval elektroniku, se kterou si ve svém věku už ani nevěděli rady. Jen aby ukázal, že na to má. Nechtěl jsem mu tu radost kazit, ale rada staršího bratra by se mu mohla hodit. Říkával jsem mu, raději si dávej něco stranou, vždy to nepůjde tak lehce. Nechtěl to slyšet.

Měl jsi mě poslechnout

Ještě chvíli se mu dařilo, vydělával tolik peněz, že já bych je nevydělal ani za 10 let práce a brácha se mi kvůli tomu vždycky smál. Jenže přišel zvrat. Bratr se přepočítal a veškeré jeho investice propadly. Byl na dně. Protože moji radu, ať si dává stranou, nevyslechl, neměl ani korunu. Nedokázal situaci ustát a propad otočit. Svým způsobem mi ho bylo líto, věřil tomu tak moc, že teď se mu skoro zhroutil svět. Jako naschvál se rodičům rozbilo auto, a tak je napadlo, zavolat bratrovi, když má tolik peněz, zdali by nemohl zaplatit opravu.

Nic jim neřekl a ještě přislíbil, že opravu zaplatí, není to pro něj problém. Jenže o peníze na opravu auta volal mně. Přece to nemůže rodičům říct. Neváhala jsem a opravu zaplatil. Robert ale chtěl, aby se nedozvěděli, odkud peníze doopravdy jsou. Neřešil jsem to a doufal, že se jeho situace rychle zlepší.

Situace, že rodiče něco potřebují opravit nebo koupit, se opakovala stále dokola. Zavolali bratrovi, ten volal mně a já platil. Už jsem toho měl plné zuby. Sice jsem měl nějaké úspory, ale šlo mi o princip. Proč neřekne pravdu. Doma to pochopí. Dal jsem mu týden na to, aby se rodičům přiznal. Pokud tak neudělá, řeknu jim to sám a to i s tím, kdo poslední dobou vše platil.

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články